Uçhisar Otelleri

Uçhisar Otelleri

Uçhisar otelleri konusundan bahsetmeden önce Uçhisar’ın tarihini ve yapısını tanımak önemlidir. Kapadokya balayı tatilinizde kaldığınız bölgeyi tanımak tatilinizin daha anlamlı geçmesine neden olacaktır.

Uçhisar, tarihi dokusu ile, üzerinde yaşamış medeniyetlerin izlerini taşıyan Kapadokya’nın en gözde mekanlarından biridir. Uçhisar Kalesi tüm Kapadokya’yı ayaklarınızın altına sermektedir. Burası; Kapadokya’nın tüm güzelliklerini Güvercinlik Vadisi’nden Avanos’u, yemyeşil vadileri ve Kapadokya’nın simgesi olan peri bacalarını kuşbakışı en iyi görebileceğiniz yerdir. Kapadokya’ya gelenlerin ilk giriş yaptığı kapı Uçhisar kapısıdır. Uçhisar’da Hitit ve Asur dönemine ait ilk yazılı tabletler burada bulunmuştur. Ayrıca burada, Gemil dağından boru çekilerek yapılan 3 adet mahalle çeşmesi vardır. Bu çeşmelere gelen suyun arıtılması için küçük küçük havuzlar yapılmıştır. 1530 yılında yapılan sayımlarda burada 3000 kişinin yaşadığı tespit edilmiştir. Ve Yıldırım Beyazıt Dönemi’nde Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Uçhisar Otelleri

Nevşehir Uçhisar otelleri konaklaması için bölgeye en yakın mesafede bulunan Ürgüp ilçesinin eşsiz oteli MDC Cave Hotel’i tercih edebilirsiniz.

Bir seyahatte riske atılmayacak en önemli konu konaklamadır. Tatil kalitenizi doğrudan etkileyen bu konuda en iyileri tercih etmek gereklidir. MDC Hotel, bir Kapadokya seyahati için en iyi seçenektir. Çünkü burada sadece konfor ve huzur dolu bir ortamda konaklamakla kalmayıp orijinal mağaralardan dönüştürülmüş özel odalarda, istirahatle birlikte mağara deneyimini birleştirirsiniz. MDC Hotel’in en iyi seçenek olması sadece işletmecisinin iddiası değildir, bu aynı zamanda daha önce burada konaklayan misafirlerin de hemfikir olduğu bir konudur. Ayrıca, Kapadokya MDC Otel’de konaklama deneyimi yaşadığınızda sizin de kararınızın bu yönde olacağına garanti verebiliriz. Ayrıca bu otelde Uçhisar restaurant ve Uçhisar kahvaltı imkanlarını aratmayacak seçenekleri mevcuttur. Bu konuda çok ünlüdür. Uçhisar gezilecek yerler yakınlığıyla da bilinmektedir.

Mağara odalardan oluşan otel hijyen kurallarına uyarak, eğlence ya da iş, amacınız ne olursa olsun sizlere yıl boyunca hizmet vermektedir. Her bir oda diğerinden farklı şekilde misafirlerinin konforu ve ihtiyaçları doğrultusunda özen olarak tasarlanmıştır. MDC Hotel’e özgü odalar Kapadokya’nın doğasına uygun değerli antikalar, özgün ahşap çalışmaları ve taş işçiliğinin sentezlendiği sıra dışı atmosferiyle misafirlerini şımartmak için özenle döşenmiştir.

 • Klasik Odalar

Klasik odalar 1 çift kişilik yatak veya 2 tek kişilik yataktan oluşmaktadır. Ayrıca jakuzi, yerden ısıtma sistemi, elektrikli su ısıtıcısı, televizyon, klima, ücretsiz su, terlik, buklet sepeti, güvenlik kasası, telefon, minibar, ücretsiz uyandırma servisi, saç kurutma makinesi ve wifi mevcuttur.

 • Lüks Suit Odalar

Lüks Suit odalar 1 çift kişilik yatak veya 2 tek kişilik yatak ve 1 sedirden oluşmaktadır. Genelde seçilen odaya göre 2 ile 4 kişi arası konaklayabilir. Odanın içerisinde ve dışında oturma alanları mevcuttur. Ayrıca jakuzi, yerden ısıtma sistemi, elektrikli su ısıtıcısı, televizyon, klima, ücretsiz su, terlik, buklet sepeti, güvenlik kasası, telefon, minibar, ücretsiz uyandırma servisi, saç kurutma makinesi ve wifi mevcuttur.

 • Hamamlı Lüks Suit Odalar

Hamamlı Lüks Suit odalar 1 çift kişilik yataktan oluşmaktadır. Odalarda Türk Hamamı bulunmaktadır. Odada oturma alanları mevcuttur. Ayrıca jakuzi, yerden ısıtma sistemi, elektrikli su ısıtıcısı, televizyon, klima, ücretsiz su, terlik, buklet sepeti, güvenlik kasası, telefon, minibar, ücretsiz uyandırma servisi, saç kurutma makinesi ve wifi mevcuttur.

 • Premium Kral Suit Odalar

Premium Kral Suit odalarda 2-5 arası kişi konaklayabilmektedir. Odada oturma alanları mevcuttur. Ayrıca jakuzi, yerden ısıtma sistemi, elektrikli su ısıtıcısı, televizyon, klima, ücretsiz su, terlik, buklet sepeti, güvenlik kasası, telefon, minibar, ücretsiz uyandırma servisi, saç kurutma makinesi ve wifi mevcuttur.

 • Hamamlı Premium Kral Suit Odalar

Hamamlı Premium Kral Suit odalar 1 çift kişilik yatak ve 1 sedirden oluşmaktadır. Odalarda Türk Hamamı bulunmaktadır. Odada oturma alanları mevcuttur. Ayrıca jakuzi, yerden ısıtma sistemi, elektrikli su ısıtıcısı, televizyon, klima, ücretsiz su, terlik, buklet sepeti, güvenlik kasası, telefon, minibar, ücretsiz uyandırma servisi, saç kurutma makinesi ve wifi mevcuttur.

MDC Cave Hotel’in birçok odasında şömine de bulunmaktadır. Genelde Hamamlı Lüks Suit odalar ve Hamamlı Premium Kral Suit odalar şömineye sahiptir. Eğer şömineli bir odada konaklamak isterseniz aşağıdaki numaralardan hangi odaların şömineli olduğunu öğrenebilirsiniz.

MDC Cave Hotel’de konaklamak isterseniz MDC Cave Hotel İletişim linkine tıklayabilirsiniz. Bu otel aracılığıyla ayrıca onlarca deneyime de ulaşabilirsiniz. Kapadokya bölgesine özgü aktivitelerden yararlanmak için Kapadokya gezilecek yerler linkine tıklamanız yeterli.

Uçhisar Otelleri

Petra Inn Cappadocia

Petra Inn Cappadocia

Eğer bu otelde kalırsanız otele yürüyüş mesafesinde gezebileceğiniz kilise, kervansaray ve cami bulunmaktadır. Burada özel günler dışında şık giyinmenize gerek yoktur. Yolları çok taşlık olduğu için spor kıyafet giymeniz en doğrusu olacaktır. Balon turları gün doğumunda olduğu için hava serindir, eğer bu turlara katılacaksınız yanınıza ince bir ceket almanız gerekmektedir. Uçhisar’da gece ve gündüz sıcaklık farkı çok fazladır. Tatilinizde bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu otelde wifi ücretsizdir ve bütün odalar yerden ısıtmalıdır. Otele ilk girdiğinizde odada sizlere temin edilmiş şampuan, duş jeli, vücut losyonu, sabun, su, minibar, su ısıtıcısı, bitki çayı, kahve, siyah çay ve kahve makinesi vardır. Ayrıca yağmurlu havalar için de şemsiyeleriniz odalarınızda hazırdır. Üst düzey süit odalarda ise ‘Nespresso’ kahve makinesi bulunmaktadır.

50 kişilik mağara toplantı salonunu özel günleriniz ve sunumlarınız için kullanabilmektesiniz. Ayrıca otelde, Kapadokya’nın muhteşem gün doğumu izleyebileceğiniz ve balonların süzülüşünü görebileceğiniz 4 adet balkon bulunmaktadır. Engelli bireylere özel odalar da bulunmaktadır. Fiyat aralığı her sezonda değişiklik gösterdiği gibi, oda tipine göre de değişiklik göstermektedir. Ancak otelin genel gecelik fiyat aralığı 1200-3000 TL arasındadır diyebiliriz. Fakat erken rezervasyonda indirim fırsatı da vardır.

Bu otel de 9 tür oda tipi bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Queen Suit
 • Hamamlı Suit
 • King Suit
 • Deluxe Suit
 • Superior Cave Suit
 • Premium Konak Suit
 • Executive Cave Suit
 • Deluxe Cave Suit
 • Kemerli Konak Oda
Uçhisar Otelleri

Argos In Cappadocia

Argos In Cappadocia

Uçhisar otelleri kategorisinde bulunan bir diğer otel ise, Argos in Cappadocia. Aslında bu otel, Kapadokya’daki dönüşüm projelerinden biridir. Ev konseptiyle başlanan bu yolda yapılan kazı çalışması sonucunda ortaya çıkan kalıntılar, tüm dönüşüm projesini değiştirmiştir. Burası ”İçinden köy geçen otel” olarak anılmaktadır. Otelde 6 km uzunluğun da bir tünel vardır. Bu otelde, Güvercinlik Vadisi ve Erciyes Dağı’na karşı masaj yaptırıp rahatlayabilirsiniz. Uçhisar otelleri arasında ve Türkiye çapında bir sürü ödül almıştır. Ayrıca sadece Türkiye çapında değil dünya çapında ”En Romantik Otel” ve ”En iyi Düğün Oteli” adında bir sürü uluslararası ödül kazanmıştır. Ayrıca eşine az rastlanır havuzlu odalarıyla ünlüdür.

Bu otelde 5 oda türü vardır. Bunlardan ilki Splendid Suit‘tir. Bu odayı genelde Kapadokya balayı çiftleri tercih etmektedir. Ayrıca bu odanın diğer özelliği içerisinde havuz olmasıdır. Havuza girdikten sonra bitki çaylarınızı alıp şöminenin karşısına geçip dinlenmenin keyfine varabilirsiniz. İkincisi de Tiraz Jakuzi Suit’tir. Sanki sizleri büyülü bir dünyaya sürüklercesine diğer odalardan daha farklı olarak jakuzi ve hamam keyfini odanızdan ayrılmadan yaşamanızı sağlar. Üçüncüsü ise Suit odalardır. Bu odalarda, oturma alanları mevcuttur. Eğer dışardaki manzaranın keyfini çıkarmak isterseniz balkon ve terastaki oturma grupları sizleri beklemektedir. Dördüncü tip oda ise Deluxe Taş odadır. Çok eskilere dayanan duvarlardaki taş işlemeler sizleri tarihte kısa bir yolculuğa çıkaracaktır. Modern mimari anlayışıyla süslenmiş odalar, pastel renklerle beraber harika bir uyum yakalamıştır. Son oda tipi, Standart odalardır. Taş oda, mağara oda gibi çeşitleri vardır. Oyulmuş taşlar içinde mağara odalar sizleri adeta tarih bir yolculuğa çıkaracaktır.

Uçhisar Otelleri: Uçhisar Kaya Otel

Güvercin vadisi kayalarında olan bu otel dünyanın ilk kayadan oyma otelidir. Yapımı 4 yıl süren ve büyük bir işçiliğe sahip olan oteldir.

Bu otelde 4 tip oda vardır. Bunlar;

 • Bahçe Katı Mağara Oda

Oda büyüklüğü 19 m2’dir. Odada çift kişilik geniş bir yatak mevcuttur. Ayrıca katta yer alan bu kemerli oda Güvercinlik Vadisi manzaralıdır. Tv, telefon, klima, ütü, gardırop, küvet, saç kurutma makinesi, bornoz, ücretsiz banyo malzemeleri, terlik, minibar, elektrikli su ısıtıcısı, çay ve kahve, uyandırma servisi, havlu, nevresim ve ücretsiz Wi-fi tüm odalarda mevcuttur. 

 • Panaromik Manzaralı Suit Oda

Oda büyüklüğü 47 m2′ dir. Odada 1 adet geniş çift kişilik yatak vardır. Ayrıca veranda/Avlu, manzara, teras, Tv, telefon, klima, ütü, oturma alanı, bağlantılı oda(lar) mevcuttur. Ses yalıtımı, gardırop, saç kurutma makinesi, bornoz, spa küveti , ücretsiz banyo malzemeleri, terlik, minibar, elektrikli su ısıtıcısı, uyandırma servisi mevcuttur.

 • Kemerli Oda Panaromik Manzaralı ve Balkon

Oda büyüklüğü 47 m2’dir. Bu odada da 1 adet geniş çift kişilik yatak mevcuttur. Ayrıca veranda/Avlu, manzara, teras, Tv, telefon, klima, ütü, oturma alanı, bağlantılı oda(lar) mevcuttur. Ses yalıtımı, gardırop, saç kurutma makinesi, bornoz, spa küveti , ücretsiz banyo malzemeleri, terlik, minibar, elektrikli su ısıtıcısı, uyandırma servisi mevcuttur.

 • Kemerli oda Panaromik Malzemeli

Oda büyüklüğü 47 m2’dir. Odada 1 adet geniş çift kişilik yatak mevcuttur. Aynı zamanda veranda/Avlu, manzara, teras, Tv, telefon, klima, ütü, oturma alanı, bağlantılı oda(lar) mevcuttur. Ses yalıtımı, gardırop, saç kurutma makinesi, bornoz, spa küveti , ücretsiz banyo malzemeleri, terlik, minibar, elektrikli su ısıtıcısı, uyandırma servisi mevcuttur.

Cappadocia Cave Resort

Cappadocia Cave Resort, Uçhisar kalesinin yamaçlarında yer almaktadır. Muhteşem Kızıl Vadi’ye bakan mağara terapi odalarına sahip tek SPA otelidir. Büyüleyici gün doğumu ve gün batımı manzaralarıyla kesintisiz, tablo gibi bir görüntü sizleri beklemektedir.

Bu otelde 7 tane oda tipi bulunmaktadır. Bunlar;

 • Superior Cave Room

Yataklar bir adet çift kişilik yatak ya da 2 adet tek kişilik yataktır. Taş ve mağara yapısına sahip 2 konsept vardır. Odalarda Flat TV, dijital yayın, şifreli kasa, klima, küvet veya duş, banyolarda Rebul buklet malzemeleri, yerden ısıtma, minibar ve oturma grubu bulunmaktadır. Uçhisar otelleri dahilinde bu otelde sabahın erken saatlerinde sıcak hava balonlarını izleyebilirsiniz.

 • Deluxe Cave Room

Yataklar çift kişilik tek yatak ya da 2 adet tek kişiliktir. Taş ve mağara yapıya sahip 2 konsept vardır. Odalarda Flat TV, dijital yayın, şifreli kasa, klima, küvet veya duş, banyolarda Rebul buklet malzemeleri, yerden ısıtma, minibar ve oturma grubu bulunmaktadır. Avanos, Göreme, Uçhisar manzaralarına hakimdir.

 • Deluxe Cave Suite

Modern bir mimariyle hazırlanmış odalarda yataklar çift kişilik tek yatak ya da 2 adet tek kişiliktir. Taş ve mağara yapıya sahip 2 konsept vardır. Odalarda Flat Tv, dijital yayın, şifreli kasa, klima, küvet veya duş, banyolarda Rebul buklet malzemeleri, yerden ısıtma, mini bar ve oturma grubu bulunmaktadır.

 • Queen Suite

Modern bir mimariyle hazırlanmış odalarda yataklar çift kişilik tek yatak ya da 2 adet tek kişiliktir. Taş ve mağara yapıya sahip 2 konsept vardır. Odalarda Flat Tv, dijital yayın, şifreli kasa, klima, küvet veya duş, banyolarda Rebul buklet malzemeleri, yerden ısıtma, mini bar ve oturma grubu bulunmaktadır. Ayrıca bu odada ek olarak jakuzi seçeneği de vardır.

 • Padişah Suite

Odanın çift kişilik büyük bir yatağı vardır. Odada kendine özel balkon, jakuzili ayrı bir bölme, ayrı mutfak ve ayrı otuma alanı vardır. Odalarda Flat Tv, dijital yayın, şifreli kasa, klima, küvet veya duş, banyolarda Rebul buklet malzemeleri, yerden ısıtma, mini bar ve oturma grubu bulunmaktadır.

 • Senior Cave Suite

Modern bir mimariyle hazırlanmış odalarda yataklar çift kişilik tek yatak ya da 2 adet tek kişiliktir. Taş ve mağara yapıya sahip 2 konsept vardır. Odalarda Flat Tv, dijital yayın, şifreli kasa, klima, küvet veya duş, banyolarda Rebul buklet malzemeleri, yerden ısıtma, mini bar ve oturma grubu bulunmaktadır. Ayrıca bu odada ek olarak jakuzi ve şömine seçeneği de vardır.

 • Villa

Size özel bir bahçe alanı, size özel ısıtmalı havuz gibi seçenekleri olan her şeyin size ait olduğu geniş ve ferah villalara sahiptir. Ayrıca villadaki tüm odalar vadi manzarasına sahiptir. Mükemmel bir villa deneyimi için bu odayı tercih etmelisiniz.

Karlık Evi

Karlık evi, doğayla iç içe bi konumdadır. Şehrin stresinden kaçıp, doğayla bütünleşmek için harika bir tercih olacaktır. Karlık Evi’nde 4 tip oda mevcuttur. Bunlar;

 • Panoramik Odalar

Bu  odalarda her balkona veya cama çıktığınızda Kapadokya’nın harika manzarasıyla karşılaşacaksınız.

 • Deluxe Odalar

Deluxe odalar, kendi içinde jakuzi bulundurur. Ve günün her saati size özel terasa çıktığınızda harika bir manzara keyfi yaşatır.

 • Aile Suiti

Aileniz ile birlikte geldiğinizde rahat rahat eğlenebileceğiniz harika bir deneyim sizleri bu odada beklemektedir. Odada ayrı bir oturma alanı bulunmaktadır.

 • Cam Panoramik Odalar

Bu oda türü için üç seçenek mevcuttur. 1) Tavanı açılabilen odalar. 2) Tavanda gökyüzünü seyretmek cam bir bölmesi olan odalar. 3) Duvarların yerinde cam olan odalar. Bu odalarda ayrıca banyo tavanı da açılabildiği için açık havada jakuzi keyfine varabilirsiniz.

Taşkonaklar Otel

Taşkonaklar otel, her türlü konfor ve eski zaman kalıntılarıyla donatılmış Kapadokya’daki nadir otellerden biridir. Eski Uçhisar beldesinin tam kalbinde yer almaktadır. Uzun bir restorasyon süreci geçirmiştir. Çünkü olduğu bölgede çok fazla tarihi alan vardır. Ve bunlara zarar vermemek adına çok titiz çalışmalar sürdürülmüştür. Aynı zamanda otelde kaldığınızda kendinizi büyülü bir dünyanın içinde bulmanız olasıdır. Şimdi de otelin özelliklerine biraz göz gezdirelim. Bu otelde 5 adet oda tipi vardır:

 • Deluxe Oda

Bu oda tipinde şömineli ve balkonlu seçenekler mevcuttur. Bu odalar 25-30 m2’dir.

 • Şömineli Junior Suit

Odada çift kişilik yatak bulunmaktadır. Ayrıca bir oturma alanı vardır. Oturma odasında şömine vardır. Klima ve duşa sahiptir.

 • Suit Oda

Arkadaş ve aile ile beraber kalabileceğiniz büyük ve geniş oda imkanları da bu oda tipindedir. Odalar Güvercinlik Vadisi manzaralıdır.

 • Jakuzili Deluxe Teras Oda

Bu odalarda oturma alanı yoktur. Yataklar çift kişiliktir. Ayrıca bu odaların en büyük ayrıcalığı balkonda ısıtmalı jakuziye sahip olmalarıdır.

 • Jakuzili Royal Suit 

Bu oda tipinde oturma odası bulunmaktadır. Standart çift kişilik yatak vardır. Dış mekan ile jakuziye sahiptir. Odada şömine mevcuttur. Ayrıca bu odaya özel ikramlar vardır. Bunlar; Nespresso makinesi, Gilltchrist & Soames banyo koleksiyonudur.

Aurora Cave Hotel

Aurora Cave Hotel, gün doğumunun en güzel şekilde izlendiği Kapadokya’nın nadir otellerinden birisidir. Tüm odalarda ücretsiz wifi vardır. Kendinizi evinizde gibi hissedebileceğiniz nadir yerlerden biridir. Bu otelde 4 adet oda tipi vardır. Bunlar;

 • Family Suit 

Aile konaklamasına uygun, rahatça vakit geçirilebilecek geniş ve ferah odalardır. Merkezi ısıtma, duş, jakuzi, HD Led TV, su Isıtıcısı, ücretsiz kahve, su, çay, minibar, havlu seti, buklet ürünleri, şifreli emanet kasa, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

 • King Suit

1 adet büyük çift kişilik yatak ve oturma alanı mevcuttur. Merkezi ısıtma, duş, jakuzi, HD led TV, Su Isıtıcısı, Ücretsiz kahve, su, çay, mini bar, havlu seti, buklet ürünleri , şifreli emanet kasa, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

 • Deluxe Suit

1 adet çift kişilik yatak ve küçük bir oturma alanı mevcuttur. Ayrıca merkezi ısıtma, duş, jakuzi, HD led TV, Su Isıtıcısı, Ücretsiz kahve, su, çay, mini bar, havlu seti, buklet ürünleri , şifreli emanet kasa, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

 • Standart Oda

1 adet çift kişilik yatak mevcuttur. Merkezi ısıtma, duş, jakuzi, HD led TV, Su Isıtıcısı, Ücretsiz kahve, su, çay, mini bar, havlu seti, buklet ürünleri , şifreli emanet kasa, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Uçhisar otelleri konaklama yapmak için tercih edebileceğiniz en güzel otellerdendir. Kapadokya otel rezervasyonu yaptırmak için aklınızdaki bütün sorularınızı cevaplamak ve sizlere destek olmak için her zaman yanınızdayız. Rezervasyon yaptırmak ve bilgi almak için Kapadokya Otelleri Rezervasyon linkine tıklayın.

Kapadokya Uçhisar Otelleri

13 Comments
 1. […] Ne Yenir?: Uçhisar […]

 2. […] sahip olan Göreme konaklama açısından önemlidir. Bununla birlikte Ürgüp, Avanos, Nevşehir, Uçhisar ve Ortahisar’da konaklama otelleri HTR Turkey Tours güvencesi ile en konforlu haliyle […]

 3.  Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri - Temmuz 11, 2022 at 12:03 pm - Reply

  […] SPA ve Masaj Merkezleri’nden bir diğer de Uçhisar’da bulunan ve SPA masaj hizmeti veren Museum Hotel’dir. Otelin Kapadokya SPA masaj […]

 4. […] konusu olmaktadır. Nevşehir Kapadokya balayı otelleri genel olarak Ürgüp, Göreme, Avanos ve Uçhisar çevresinde toplanmıştır. Buralarda yapacağınız konaklamalarda oda süsleme, meyve ikramları […]

 5. […] Bacaları bunlara örnek gösterilen yerlerdir. En fazla görülen ve farklı görünümleri ile Uçhisar, Avanos, Ürgüp bir anlamda peri bacalarının anavatanı olarak görülmektedir. Dolayısıyla […]

 6. […] söz bulamayacaksınız. Aynı zamanda Cappadocia manzarası ile nefis kahve zevki veren yerden Uçhisar Kalesinin panoramik görüntüsüne […]

 7. […] bölgesinde konaklama yapacağınız yerler Göreme ve Uçhisar ile sınırlı değildir. Bu bölge yeni nesil gezi listesi açısından Ürgüp, Göreme ve Avanos […]

 8. […] şehre yayılmıştır. Burada en çok ziyaret edilen bölgelerin başında Göreme gelmektedir. Uçhisar, Avanos, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ürgüp, Kaymaklı Yeraltı Şehri ve Ihlara Vadisi başlıca […]

 9. […] binalarında veya yerel mimarinin en iyi örneklerinin bulunduğu arka sokaklarda bulunur. Ürgüp Uçhisar otelleri ilçe merkezine biraz daha uzaktır. Özellikle Ürgüp kaplıca otelleri kesinlikle var olan en […]

 10. […] Uçhisar’da konuklarına bölgesel ziyafet veren Harmandalı Restaurant Kapadokya bölgesinin aurasına […]

 11. […] yaparcasına renkleniyor. Kapadokya’nın kalbinin attığı yer Göreme ve vadileri oluyor. Uçhisar, Güvercinlik Vadisi ve Erciyes Dağı’nın manzarasına sahip Göreme Panorama Salkım […]

 12. […] turistlerin ilgi odağıdır. Oniks taş işlemeciliği turistik bölgeler olan Avanos, Göreme, Uçhisar ve Ürgüp bölgelerinde yaygınlaşmıştır. Bölgede işlenen taşlar diğer bölgelere de […]

 13. […] Uçhisar’da bulunan otel bölgenin yapısına uygun mağara odalardan yapılı bir oteldir. 51 oda […]

Leave A Comment