Kayseri Havalimanı – Ulaşım, İletişim ve Uçuş Bilgisi Detayları

Kapadokya bölgesine havayolu ile ulaşmanın iki adresinden biri olan Kayseri Havalimanı bölgeye seyahatleriniz için önemli bir araç olmaktadır. Öyle ki bölge yıllık iki milyon ziyaretçi alan bir yerdir. Böylelikle Kayseri Erkilet Havalimanı transfer ile ulaşım detayları önem kazanmaktadır. Seyahatinizin verimli geçmesi açısından Kayseri Erkilet Havalimanı ile ulaşım detayları gezi öncesi planlamanızda en önemli unsurlar olmaktadır.

Kapadokya’ya seyahatlerinizi havayolu ile konforlu ve zahmetsiz yapmak doğal olarak herkesin isteği olmaktadır. Böylelikle Erkilet Havalimanı, Nevşehir Kapadokya Havalimanından sonra ikinci alternatif yol olmaktadır. Buraya Türkiye’nin belli şehirlerinden direk uçuşlar söz konusu olmaktadır. Diğer bölgelerden de aktarmalı olarak yapabileceğiniz uçuşlar illere göre değişiklik göstermektedir. Bu anlamda dönemsel olarak ücretlere tabi tutulan seyahatlerinizde uçuş tarihleri ve saatlerinde değişiklik olması muhtemeldir. Ancak güncel olarak buraya seyahatinizi planlamak için ayrıntılara değinmek edineceğiniz bilgi açısından önemlidir.

Kayseri Havalimanı Uçuşlar

Antalya’dan Kayseri Erkilet Havalimanına Uçuşlar

Hiç şüphesiz Antalya dünya turizmine yön veren büyük bir şehrimizdir. Bu anlamda Dünya turizminde bir diğer önemli bölge Kapadokya’dır ve özellikle yurt dışından Türkiye’ye gelenler bu bölgeyi görmek istemektedir. Dolayısıyla Antalya’dan Kapadokya’ya ziyaretçi sayısı oldukça fazladır ve talep her yıl artarak devam etmektedir. Böylelikle Antalya’dan Kayseri Erkilet Havalimanı’na direkt uçuşlarda Sun Express Cumartesi günleri 08:10 da Antalya Airporttan kalkan uçak Kayseri’ye direk uçuk gerçekleştirmektedir. Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet ise buradan aktarmalı olarak bölgeye uçuş sağlamaktadır. Aktarmalar ise İstanbul ile Ankara üzerinden gerçekleşmektedir.
Kayseri Havalimanı

Erkilet

İstanbul’dan Kayseri Erkilet Havalimanına Uçuşlar

Kapadokya bölgesinin eşsiz güzelliklerine tanık olabilmek için İstanbul’dan Kayseri Erkilet Havalimanı’na direkt uçuşlar bulunmaktadır. Buradan Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus ve Sun Express gibi şirketler direkt uçuşlar sağlamaktadır. Yaklaşık 1 saat 15 dakikalık uçuş yapılmaktadır. Kayseri havalimanı uçuş bilgileri ile bazıları şu şekildedir.
  • Türk Hava Yolları Cumartesi 06:35-  01.25 – 08:55 – 16:10 – 20:15
  • Anadolu Jet Cumartesi 07:15 – 17:50
  • Anadolu Jet Pazar 07:20 – 19:50
Pegasus Pazar 00:35 – 05:55 07:35  Kayseri Havalimanı gelen uçaklar olmaktadır. İstanbul’da bulunan tüm havaalanlarından Kapadokya’ya direkt uçuşlar yapılabilmektedir. Bu anlamda uçuşun saatleri de birbirine yakın olmaktadır. Kapadokya’ya ve diğer bölgelerde en ekonomik bileti hafta içi ve özellikle Pazartesi günleri alabilirsiniz. Hafta sonu seyahat etmek isteyenler bu anlamda çok daha fazla ücret ödemesi yapmak zorunda kalıyor. En uygun fiyatla uçuşu gerçekleştirebilmek için ise uçuşunuzdan uzun süre önce kampanyalı ve ekonomi biletlerinden almak olacaktır. Kayseri havalimanı uçuş ekranı uçuş bilgilerini alabileceğiniz diğer bir yol olmaktadır. İstanbul Havalimanı Kayseri uçak bileti en uygun haliyle erken alınması gerekmektedir.

Ankara’dan Kayseri Erkilet Havalimanına Uçuşlar

Kapadokya seyahatlerinizi havayolu aracılığıyla Ankara’dan yapmak isterseniz buradan da direkt uçuşlar bulunmamaktadır. İlginç kılan buraya İstanbul üzerinden aktarmalı olarak uçabiliyor olmanızdır. Ankara ile Kayseri arası 347 kilometrelik bir mesafeye sahiptir. Gideceğiniz yer Kapadokya olunca burası Göreme, Avanos, Ürgüp üzeri olması nedeniyle mesafeniz yaklaşık 300 km olacaktır. Bu mesafe için ayıracağınız zaman aralığı ise yaklaşık 3 saat olmaktadır. Havayolu ile aktarmalı olarak yapacağınız seyahatler ise 4 saat ile 7 saat arasında değişen bir zaman aralığına neden olmaktadır. Böylelikle seyahatinizi daha kısa sürede olması için karayolundan gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yapacağınız aktarmalı uçuşlardan bazıları şu şekildedir.
Türk Hava Yolları Pazar günleri 04:25 –17:45 – 03:05 – 12:45 – 16:45 – 17:45 – 11:45, Anadolu Jet 11:45 Kayseri Erkilet Havalimanı’na gelen uçuşlar olmaktadır.
Kapadokya dünya turizmi açısından olduğu kadar ülkemiz için büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple buraya ulaşım kolaylığı ekonomi açısından önem taşır. Böylelikle bölgeye daha çok ziyaretçi gelmektedir. Bölgede yapılacak seyahatler ile konaklamalar önem taşır. Bu anlamda ise bölgede faaliyet gösteren oteller havayolundan ve otogar gibi yerlerden yolcu transferi hizmetini vermektedir. Önemli olan ulaşım ve bu yoldaki rahatlıktır. Kapadokya bunun önemine göre hareket ederek turizmin gelişmesinde büyük rollere imza atmaktadır.
Doğası ve tarihi açısından ekonomisi turizme dayalı olan Kapadokya bölgesinde yolcuların rahat ulaşımı için dijital uygulamalar bulunmaktadır. Böylelikle yolcular gidecekleri gün ve ulaşım saatleri ile birlikte konaklama yapacakları otellere transfer hizmetini uygulamalardan alabilmektedir. Bununla birlikte konaklamanın satın alındığı oteller sizlere ayrıca transfer hizmeti vermektedir. Öyle ki konaklama satın almanız esnasında geliş tarihi ve saati ile birlikte transfer hizmetini de ücreti dâhilinde alabilirsiniz.
Mobil uygulamalar sayesinde transfer ve ulaşım imkânlarına sahip olan ziyaretçiler buradan alacakları hizmete ödeyecekleri ücretleri görmektedir. Böylelikle seyahatler daha ayrıntılı olarak planlanmaktadır. Gezilerinizin olumlu olması ve verimli geçmesi açısından şeffaf bir yapının oluşması misafirler açısından önemlidir. Yolcu transferinde bu aşamada saatler önem kazanmaktadır.

Kayseri Havalimanı Araç Kiralama

Kapadokya’ya gelen kişiler geniş bir coğrafyaya yayılan bölgeyi daha rahat gezebilmek ve ulaşımı konforlu sağlamak adına araç kiralayabilmektedir. Erkilet Havalimanına inmeden önce internet üzerinden Kayseri havalimanı araç kiralama yapılması uygun olacaktır. Zira burada kiralama işleri ile uğraşmak yerine zaman kaybı olmadan hareket etmek konfor sağlamaktadır. Ulaşımınızın kolaylığı açısından Havaalanından araç kiralama hizmeti alabiliyorsunuz. Buradan kiralama süreniz, kiralamak istediğiniz aracın çeşidi sizin ödeyeceğiniz tutarlara yansımaktadır. Ancak buradan kiralama yapmanız halinde konaklama oteline gidiş, bölgenin gezisi sonrası evinize dönmeden önce aracınızı buraya bırakmak kolaylık olacaktır. Bir anlamda araç kiralama Kayseri havalimanı rent a car hizmeti ile bölgedeki ulaşım hizmetinizi kendiniz vermiş oluyorsunuz. Ayrıca Kayseri havalimanı oto kiralama hizmeti burada bulunan birkaç şirket tarafından verilmektedir.
Kayseri Havalimanı

Araç Kiralama

Kayseri Erkilet Havalimanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kapadokya Havalimanından sonra bölgeye hava yolu ile uçmanızın adresi Kayseri Erkilet Havalimanı hem sivil hem askeri uçuşlar için kullanılan bir yerdir. Bağlı olduğu Kayseri şehrine yaklaşık 5 km mesafede bulunmaktadır. Dolayısıyla şehir merkezinden buraya şehir içi toplu minibüsleri ve Kayseri havalimanı otobüs ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Aynı şekilde ulaşımın sağlanmasında bir diğer yol ise HAVAŞ servisleri olmaktadır.
Kayseri Erkilet Havalimanı inen uçaklar ile hareket eden HAVAŞ servisleri il merkezi olmak üzere bir çok bölgeye yolcu taşımaktadır. Kayseri Erkilet Havalimanı’nın Niğde merkezine uzaklığı 133 kilometredir. Nevşehir’e 90 ve Aksaraya ise 166 km uzaklığı bulunan havalimanının Ankara’ya uzaklığı ise 347 km olmaktadır. Kayseri havalimanı nerede sorusuna yanıtlar yine dijital ortamlarda bulunmaktadır. GPS ile ve uygulamalar üzerinden Kayseri havalimanı yol tarifi alınabilmektedir.
Kayseri havalimanı geliş ile Erkilet Havalimanı’nda en yoğun ziyaretçi trafiği dış hatlar terminalinde olmaktadır. Buraya yurt dışından gelen ziyaretçiler konaklama oteli transfer hizmeti dahil olarak almaktadır. Böylelikle eşya alımı sonrası havalimanı çıkışında isminizi taşıyan bir dövizler ile karşılanırsınız. Buradan lüks araçlar ile alındıktan sonra konaklama oteline kadar seyahatinizi gerçekleştirirsiniz. Tatil bitimi sonrası ise uçuşunuz öncesi yine havalimanına yolculuğunuz bu transferler ile yapılmaktadır.

Kayseri Erkilet Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım

Ulaşım açısından büyük bir şehir olmasına rağmen Kayseri Erkilet Havalimanı’na çok çeşitli araçlar ile seyahat yapabiliyorsunuz. Öyle ki Erkilet Havalimanı uluslar arası özelliği olan bir havaalanıdır. Böylelikle buraya şehir merkezinden şehir içi toplu ulaşım araçları ile gidebilirsiniz. Özellikle 15 dakikada geçen otobüsler buraya gidebilmeniz için kolaylık sağlamaktadır. Kayseri havalimanı ulaşım Kayseri Büyükşehir Belediyesinin bölgeye ulaşımındaki adresleri ve bazı otobüs numaraları şu şekildedir;
  • 200 Evlerden ve Mustafa Kemal Paşa
  • Bulvarından 270 – 271 Numaralı Otobüsler gitmektedir.
  • İstasyon Caddesinden 101 numaralı otobüs
  • Fakülteden 102 numaralı otobüsler
  • Seyyid Burhanettin Bulvarı ile 100 no’lu otobüs havalimanına ulaşım sağlamaktadır.

HAVAŞ Kayseri Erkilet Havalimanı Servisleri

Söz konusu havalimanı olunca servislerin adresi Kayseri havalimanı HAVAŞ olmaktadır. Buraya sürekli Kayseri havalimanı servis hizmeti söz konusudur. Uçakların havalimanına inmesiyle buradan alınan yolcular gitmek istedikleri belli güzergahlara bırakılmaktadır. Yine uçuş öncesi ise yolcular güzergahlardan alındıktan sonra havalimanına kadar servisler aracılığıyla gitmektedirler. Kayseri HAVAŞ servisleri ve bazı güzergahları şu şekilde hareket etmektedir. İpeksaray AVM, Mustafa Şimlek Caddesi ve Tuna Tramvay durağından, Talas Jandarma Komutanlığı önünden, Yurtlar Tramvay Durağından, Anatamir Tramvay Durağından, Kadir Has Stadyumundan, BYZ AVM Otoparkından hareket etmektedirler.
HAVAŞ servislerinin ilk hareket saati 03:30’dur. Sonraki hareket ise 04:10’da olmaktadır. Yani havalimanına servis ile gitmek isteyenler sabah 03:30 başlayan araçlar ile gitmektedir. Akşam 22:30’da kadar HAVAŞ servisleri yolcu taşımacılığına devam eder. Bununla birlikte Kayseri Erkilet Havalimanı uçuşlar aynı zamanda Kayseri havalimanı araba kiralama hizmeti ile devam etmektedir.

Kayseri Erkilet Havalimanı’na Taksi ile Nasıl Ulaşırım?

Havalimanına seyahatlerinizi özel taksiler ile yapabilirsiniz. Bu anlamda şehir merkezine çok yakın olması nedeniyle taksiler daha çok tercih edilmektedir. Uçuş saatinize göre 7-24 en iyi ulaşım imkanı özel ticari araçlar ile yapılmaktadır. Bu aşamada alacağınız hizmet için ödeyeceğiniz tutarlar ise mesafenize ve gece gündüz zamanlarına göre değişiklik göstermektedir.

HTR Tour Transfer Hizmetleri

Kapadokya bölgesinde tatilinizi gerçekleştirmenizde konaklama kadar, transfer hizmeti ve bölgedeki turlara katılımlar önem taşımaktadır. Bu anlamda bölgede yapacağınız bütün aktiviteler ve konaklamalarda en uygun şartlarda konforlu hizmeti HTR Turkey Tours üzerinden alınabilmektedir. Öyle ki dijital ortam kendinize uyan almak istediğiniz tatil aktivitelerine destek veren bir algoritmaya sahiptir. Böylelikle İstanbul havalimanlarından, Ankara havalimanlarından, Antalya, Denizli ve İzmir havalimanından bölgeye uçuşlarda transfer hizmeti alınabilmektedir. HTR Turkey Tours 7-24 hizmet veren profesyonel bir turizm şirketidir. Bu anlamda 0 (384) 341 55 48 numaradan ulaşım sağlanabilmektedir. Kapadokya’nın en güzel bölgelerine sahip olan Göreme konaklama açısından önemlidir. Bununla birlikte Ürgüp, Avanos, Nevşehir, Uçhisar ve Ortahisar’da konaklama otelleri HTR Turkey Tours güvencesi ile en konforlu haliyle yapılmaktadır. Bölgeye ve ortama uygun mağara odalarında yapacağınız tatil geziler arasında sizlere büyük dinlenceler sunmaktadır.
Kapadokya’ya gelen ziyaretçilerin rahatlığı ve kolay ulaşımının sağlanması havalimanın yapılmasında ana hedefler olmuştur. Öyle ki büyük bir havalimanı olan Erkilet Havalimanı Kayseri 420 araçlık otoparka sahiptir. Bununla birlikte yaşam alanları en modern haliyle burada bulunmaktadır. Uçuşlarda kolaylık olması açısında engellilere özel araç yerleri ve vale hizmeti verilmektedir. Araçların kalma süresine göre Kayseri Havalimanı otopark ücreti söz konusudur. Ancak Kayseri araç kiralama havalimanı ile olması halinde anlaşmalar gereği ücret ödemesi söz konusu olmamaktadır.
Kayseri havalimanının adı Erkilet Havalimanı 1998 yılında kullanıma açılmıştır. Hem sivil hem askeri havaalanı olarak kullanılmaktadır. Zaman içerisinde yetersiz gelmesi nedeniyle 2007 yılında iç ve dış hatlar olarak ikiye bölünmüştür. İlk kuruluşunda Kayseri havalimanı giden uçuşlar 600 bin yolcu kapasitesine sahipti. Ancak günümüzde 2,5 milyon yolcu kapasitesine çıkarılmıştır. Böylelikle Kayseri havalimanı dış hatlar geliş ile birlikte yıllık 5,5 milyon yolcu kapasitesi bulunmaktadır.
Leave A Comment