Project Description

Kapadokya Jeep Safari

Kapadokya, ne zaman gelirseniz gelin sizleri büyüleyecek bir bölgedir. Burada yapabileceğiniz aktiviteler resmen saymakla bitmez. Bunların arasında bölge turları, at turu, balon turu, Atv turu ve yeraltı şehri turları vardır. En güzellerinden biri de Kapadokya Jeep Safari turu olarak bilinmektedir. Ayrıca bu, Kapadokya’ya gelince yapılabilecek doğa ve spor aktivitelerinin başında yer almaktadır. Macera ve adrenalini doyasıya yaşayacağınız bu turda, bölgenin araç girmeyen eşsiz vadilerini araziye uygun araçlarla gezebilirsiniz. Turları off-road jeep araçlarla yaparsınız.

Şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşmak ayrıca monotonluktan çıkıp farklı aktiviteler denemek istiyorsanız, bu turlar tam da size göre! Kapadokya’nın eşsiz vadilerinin yol boyunca sizlere rehberlik ettiği jeep safari turunda, turları özellikle gün batımı ve gün doğumunda gerçekleştirdiğiniz takdirde harika bir renk gösterisi sizleri bekleyecektir. Ayrıca gün doğumunda kalkan sıcak hava balonlarının dansını izlemek, kesinlikle kaçırmamanız gereken bir şovdur.

Kapadokya safari turlarına hem yerli hem de yabancı turistler çok fazla ilgi göstermektedir. Bunda, Kapadokya’nın dünyanın hiçbir yerinde olmayan güzelliklere sahip olmasının payı vardır elbet, ancak en önemli sebeplerinden biri de bölgenin çok iyi fotoğraflar vermesidir. Aynı zamanda misafirlerin birçoğu muhteşem balon, gün doğumu ve gün batımı manzarasında fotoğraflarını çektirmek için gelirler. Ayrıca siz de ister kendi arkadaşlarınızla bu fotoğrafları çekebilir veya size önereceğimiz şirketlerle çalışıp muhteşem fotoğraflar çekmelerini isteyebilirsiniz.

Jeep Safari Turu Kaç Kişi ile Yapılır?

Safari turları 4×4 off-road jeep araçlarla yapılmaktadır. Araçların kapasitesi 6 kişidir. Genelde aileniz ve arkadaşlarınızla geldiğiniz zaman firmalar sizleri aynı araca bindirmeye özen gösterirler. Bu turlara en az 2 en çok da 6 kişiyle çıkmanız rahatça eğlenebilmeniz için faydanıza olacaktır. Eğer fazla sayıda kişinin bulunduğu bir grupsanız hep birlikte 2 araç da kiralayabilirsiniz.

Kapadokya Safari Turu Gezilecek Yerler

 • Hospital Manastırı
 • Güllü Dere Vadisi Panorama Pancarlık Vadisi
 • Göreme Görçeli Vadisi
 • Ortahisar Panorama
 • Güvercinlik Vadisi (Nazar Ağacı)
 • İbrahimpaşa Köyü ve Çevresi
 • Pancarlık Vadisi/Kilisesi
 • Aşk Vadisi
 • Üzengi Vadisi
 • Bağlıdere Kanyonu
 • Kızılırmak sallanan köprü
 • Hayal Vadisi
 • Paşabağları
 • Gemil Dağı
 • Kılıçlar Vadisi
 • Mustafapaşa Köyü

**Turlarda gezeceğiniz yerler satın aldığınız pakete göre değişiklik göstermektedir. Lütfen turunuzu satın almadan önce bilgileri teyit ettiriniz.

Safari Turu Ne Kadar Sürer?

Turların süresi konusunda birçok seçenek mevcuttur. Bunlar; 2 saat, 3 saat, 4 saat, 5 saattir. Eğer daha fazla bu araçlarla gezmek istiyorsanız tur firmasıyla görüşüp daha uzun kiralamak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ancak bu araçları kiralayıp gidemezsiniz, araçları firmalara ait şoför kullanır. Ayrıca sizlere rehber olur, geçtiğiniz yerler hakkında bilgiler verir. Bazı turlarda, yemek molası da fiyata dahildir. Ve fotoğraf çekebilmeniz için birçok panoramik noktada 10-15 dakikalık molalar verirsiniz. Ancak yine de turlarınızı satın almadan önce tur programı ve nelerin dahil olduğu hakkında tam bilgi almanızı tavsiye ederiz.

kapadokya jeep

https://www.freepik.com/free-photo/beautiful-shot-offroad-car-hill-with-blue-sky-background-daytime_9283566.htm#query=jeep&position=42&from_view=search

Jeep Safari Ne Zaman Yapılır?

Safari turlarının belli bir zamanı yoktur. Kullanılan araçlar jeep olduğu için kötü hava koşullarından veya engebeli araziden etkilenmezler. Hatta normal araçların giremediği yerlere girdikleri için sizlerin çok daha iyi manzaralar seyretmenize yardımcı olurlar. Hiçbir hava koşulundan etkilenmediği için yaz, kış, yılın her günü safari turlarına katılabilirsiniz. Tatilinizi buna göre ayarlarsanız da hiçbir sürprizle karşılaşmazsınız.

Jeep safari turu günün hangi saatinde yapılmalı diye sorarsanız, misafirler özellikle gün doğumu ve gün batımı saatlerini tercih etmektedir. İzleyenlere muhteşem görüntüler sunan bu saatler gerçekten çok yoğun geçmektedir. Eğer Kapadokya’ya inanılmaz manzarasını duyup veya harika fotoğraflar çekmek için gittiyseniz, bu turlar sizin için de çok uygundur. Bu turların saat aralığını merak edenler için ise sabah güneşin doğuşuyla (yaklaşık 4-4.30) başlar, gün boyu güneşin batışına kadar devam eder. Misafirlerimizin tercihine göre günün her saatinde yapılabilen bir aktivitedir.

Kapadokya Jeep Programı

Kapadokya’ya gelmeden önce tatilinizle ilgili bütün rezervasyonlarınızı halletmeniz gerekmektedir. Çünkü burası çok fazla turist çeken bir bölgedir. Her zaman turist olduğu için de daima yoğunluk vardır. Eğer önceden rezervasyon yaptırmazsanız, tatiliniz boyunca planladığınız hiçbir aktiviteyi gerçekleştiremezsiniz.

Kapadokya jeep safari turu başlangıcında tur firmasından şoförünüz sizleri istediğiniz noktadan alır, ki bu genelde otelinizin önü olur. Otelden ayrıldığınız zamandan itibaren turunuz başlıyor. Araçlarda isteğe göre rehberler de bulunabilir. Bu, turla gideceğiniz bölgeleri çok daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Daha sonrasında yukarıda saydığımız bölgelere gidersiniz tek tek. Size eşlik eden rehberiniz belirli noktalarda fotoğraf çekebilmeniz için uzun süreli molalar verir. Bir süre sonra eğer turunuza dahilse yemek için mola verirsiniz. Bu genelde sucuk-ekmek gibi turların geleneksel yemeklerinden biri olur. Sonrasında ise rotanızın geri kalan kısmı için yola koyulursunuz. Her yeri gezdikten ve turunuz tamamlandıktan sonra bunu kutlamak için şampanya/şarap ikramı olur. Genelde turlar Kızılçukur Vadisi veya Güllü Dere Vadisi’nde güneşin batışı eşliğinde son bulmaktadır. Şirket, yine aynı araçlarla sizleri otelinize geri bırakır. Ve muhteşem, eğlenceli, adrenalin dolu bir geziyi tamamlamış olursunuz.

kapadokya jeep safari turu

https://www.freepik.com/free-photo/woman-jeep-car-hawaii_13106342.htm#query=jeep&position=16&from_view=search

Jeep Turuna Çıkarken Yanımıza Ne Almalıyız?

 • Pasaport veya kimlik kartı
 • Güneş gözlüğü
 • Şapka
 • Güneş kremi
 • Su
 • Fotoğraf ekipmanları

Kapadokya Jeep Safari Turuna Neler Dahil?

 • Otelden Alış ve Bırakma
 • Kask ve Maske
 • Sigorta
 • Tur öncesi ve sonrası dezenfektan imkanları
 • Otelden alınış ve bırakılış hizmeti
 • Profesyonel şoförlük hizmeti
 • Safari araç yakıtı
 • Çevre gezileri
 • Fotoğraf Molası
 • Şampanya Kutlaması

Kapadokya Jeep Turu Fiyatları Nelerdir?

Kapadokya jeep safari turu fiyatı ne kadar diye sorarsanız kesin bir fiyat vermek yanlıştır. Çünkü fiyatları etkileyen birçok seçenek mevcuttur. Turun saatleri, kaç kişi olacağınız, öğle yemeğinin dahil olup olmaması, hangi saatte tur yaptığınız… 2 saatlik, 3 saatlik, 4 saatlik ve 5 saatlik her bir turun fiyatı farklıdır. Gün doğumu ve gün batımında yapılan jeep safari turlarının fiyatları biraz daha yüksektir ve birbirinden de farklıdır. Ayrıca tur sırasında bir şeyler yemek istediğiniz halde fiyatlarda oynama olabilmektedir.

Jeep Safari fiyatları turu satan şirketlere göre değişiklik göstermektedir. Bazıları kişi başı ücret alırken, bazıları ise araç başına ücret almaktadır. Fiyatlar ortalama 600 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.

Kapadokya’da Nerede Kalmalı?

Kapadokya bölgesine gittiğiniz zaman gezdiğiniz yerler, yaptığınız aktiviteler kadar önemli olan bir diğer şey ise konakladığınız oteldir. Çünkü kaldığınız yer tüm tatilinizi etkiler. Bu konuda sizlere MDC Cave Hotel‘i tavsiye edebiliriz. Yemekleri, temizliği, sakinliği, çalışanların güzel hizmeti, doğa ve hayvan dostu olmaları, konforu ve daha birçok şey sizlere bu oteli önermemiz için sebepler arasında. Ayrıca burası bir mağara otel. Ve otelin, çoğu otelde olmayan hamamlı oda, jakuzili oda, şömineli oda gibi seçenekleri mevcuttur. Nerede kalırsanız kalın tatilinizin çok güzel geçmesini dileriz.

Eğer siz değerli misafirlerimiz Kapadokya balayı tatilinizde hiçbir şeyle uğraşmak, tatilinizde her şeyin sizin için hazırlanmasını istiyorsanız endişelenmeyin. Kapadokya’da yıllardır hizmet veren köklü bir şirket olarak bu konuda bize güvenebileceğinizin garantisini verebiliriz. Kapadokya Jeep Safari rezervasyon linkine tıklayarak hem turlar hem oteller hakkında bilgi alabilir, hem de rezervasyon yaptırabilirsiniz.

kapadokya jeep safari

https://www.freepik.com/free-photo/stylish-young-man-driving-his-white-four-wheel-drive-vehicle_9532078.htm#query=jeep&position=37&from_view=search