Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri

Güzel Atlar Diyarı Kapadokya, SPA ve Masaj merkezleri ile size keyifli bir mola hizmeti sunmaktadır. Kapadokya bölgesinde yapacağınız aktiviteler genellikle adrenalini yüksek enerji isteyen türden oluşmaktadır. Mesela; Kapadokya ATV Turu, Jeep Safari  Turu, At Turu gibi. Bunlar gibi birçok aktivite bulunmaktadır. Yapılan bu etkinliklerden sonra Kapadokya masaj salonları sizleri rahatlatacak bir konfor sunmaktadır. Üstelik Kapadokya masaj salonları, alternatif açısından oldukça zengindir. Özellikle yazın gezi planınız varsa Kapadokya masaj salonları, sizler için büyük bir konfor olacaktır. Çünkü peri bacaları ve kaya mağaraların arasında dolaştıktan sonra bedeniniz masaj konforunu arayacaktır. Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri açısından oldukça zengindir. Kapadokya Masaj Merkezleri ya otellerin Kapadokya masaj salonları olarak hizmet vermektedir. Ya da sadece Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri olarak bu hizmeti sunmaktadır. Kapadokya masaj salonları enerji depolamak için muhteşem yerlerdir. Gezi öncesi ve sonrası kendinizi şımartabileceğiniz Kapadokya masaj salonlarına mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.
Üstelik otellerin içinde bulunan Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri’nin yanında sizlere konfor sunacak benzer olanaklarda bulunmaktadır. Mesela; Kapadokya hamam, termal havuz, sauna gibi. Ayrıca bazı otellerin Kapadokya hamam odalarında göbek taşı bölümleri de bulunmaktadır. Buna en güzel örnek Ürgüp’te bulunan MDC Otel’dir. Otelin tüm odalarında jakuzi bulunmakla beraber her biri farklı dizayn edilmiş odalardır. Çünkü miras bölgesinde bulunan bir otel olduğu için yapısına zarar vermeden tasarlanmıştır. MDC Otel hakkında daha fazla bilgi almak için HTR Turkey Tours ya da kapadokyabalayi.net sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yazımızın devamında bahsettiğimiz bu Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri’ni kısaca inceleyeceğiz. Ama ondan öne Kapadokya SPA masaj hakkında kısaca bilgi edinelim.

Kapadokya SPA ve Masaj Hakkında Bilgi

Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri’nden bahsetmeden önce kısaca SPA konforundan ve vücuda etkilerinden kısaca bahsedelim. SPA, su ile gelen sağlık anlamındadır. Bu sebeple insanın vücuduna ruhen ve bedenen bir rahatlama sunmaktadır. Kapadokya SPA masaj salonları vücudu dinlendiren bu şifalı hizmeti vermektedir. Kapadokya SPA Merkezleri’nin birçoğunda şifalı olduğu bilinen taşlar kullanılmaktadır. Taşların yanı sıra, bazı masaj teknikleri ve aromatik yağlar kullanılmaktadır. Bu sayede vücudunuz iyice gevşemektedir. Dolaşım sisteminiz rahatlamaktadır. Aynı zamanda kullanılan bu yöntemler ile ruhunuzda nefes almakta ve dinlenmektedir. Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri bölgenin farklı noktalarında bulunan otellerde Kapadokya masaj salonu olarak hizmet vermektedir. Kapadokya masaj SPA otellerinde verilen bu hizmetler her yönden fayda sağlamaktadır. Bölgede dolaşırken vücudunuzda strese, sıcağa ya da soğuğa karşı kasılan vücudunuzu rahatlatmaktadır. Üzerinizde biriken tüm stresi almaktadır. Bu sebeple Kapadokya SPA masaj otelleri özellikle dinlendirici bir tatil arayanlara göredir. Arzu ettikleri konforu SPA otellerinde fazlasıyla bulabilirler.
Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri’nde uygulanan teknikler hem ruhunuzu hem de bedeninizi aynı anda rahatlatmaktadır. Böylelikle tatiliniz daha keyifli ve dinamik geçmektedir. Üstelik Kapadokya masaj ve SPA merkezlerinde yapılan masaj bakımının yanında dinlendirici diğer hizmetlerden de yararlanma şansınız bulunmaktadır. İş hayatının ve gezinin verdiği yorgunluğu atlatmak istiyorsanız Kapadokya SPA masaj otellerini tavsiye ederiz. Ayrıca Kapadokya masaj ve SPA merkezlerinde profesyonel çalışanlar bulunmaktadır. Bu sebeple kendinizi rahatlıkla onların deneyimli ellerine teslim edebilirsiniz. Kapadokya SPA hizmetinin sizlere sunduğu hizmeti sonuna kadar hissedebilirsiniz. Sizlere şöyle bir tavsiyede bulunmak isteriz. Kapadokya masaj ve SPA merkezlerinden önceden randevu almayı unutmayınız. Özellikle büyük işletmeler ve Kapadokya SPA otellerinden. Kapadokya masaj ve SPA otellerin birçoğunda hamam, havuz, sauna gibi hizmetlerde yer almaktadır. Ayrıca bazı otellerde bu hizmetlerin hepsi bir arada bulunmaktadır. Yazımızın devamında Kapadokya masaj otelleri ve Kapadokya SPA otelleri hakkında bilgiler yer almaktadır. Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri’ni kısaca inceleyelim.

Yunak SPA Evleri

Kapadokya SPA ve Masaj Merkezi denilince akla gelen ilk yerlerdendir. Çünkü burası kaya oyma yapıda bir oteldir. Kapadokya’nın mistik ve otantik havasını içinde barındırmaktadır. Bu sebeple ziyaretçileri, Kapadokya’yı gezerken hissettiklerini Kapadokya SPA masaj odalarında da bulabilirler. Otelin SPA masaj odalarında profesyonel kişiler tarafından hizmet verilmektedir. Özel yağlar ile yapılan birçok masaj çeşidi bulunmaktadır. Bu sayede vücudunuz stresten ve yorgunluktan arınmaktadır. Otelde verilen masaj hizmetleri genel olarak şu şekildedir. Köpük masajı, refleksoloji masajı, İsveç masajı, anti-stres masajı, sıcak taş masajı, derin doku masajı. Bunların yanında son zamanlarda çok fazla tercih edilen aromaterapi masajı olarak da bilinen koku tedavisi masajı ve Bali masajı da bulunmaktadır. Ayrıca otelin özel masaj seçeneği de bulunmaktadır.

Bahsettiğimiz bu masaj türlerinin süresi ortalama 30 dakika ve 1 saat aralığında sürmektedir. En kısa olanı köpük masajı ve refleksoloji masajıdır. Her ikisi de yaklaşık 30 dakika sürmektedir. En uzun olanı ise Yunak SPA Evleri masajıdır. Yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Geriye kalanlar ise ortalama 45-60 dakika aralığında sürmektedir. Bu masaj hizmetlerinin yanında otelin ziyaretçilerine sunduğu özel paketlerde bulunmaktadır. Paketlerin içerisinde sauna ve hamam hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca paketlerin içerisinde cilt bakımı hizmetleri de yer almaktadır. Kısacası konforlu bir rahatlama için Kapadokya masaj SPA salonları sizleri beklemektedir.

Kapadokya Yunak SPA

Museum Hotel

Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri’nden bir diğer de Uçhisar’da bulunan ve SPA masaj hizmeti veren Museum Hotel’dir. Otelin Kapadokya SPA masaj salonları sadece konaklama yapanlar için değildir. Otelde konaklama yapmayıp SPA masaj salonundan hizmet almak isteyenlere de hizmet vermektedir.  Verdikleri bu hizmet beğenilerek tercih edilmektedir. Museum Hotel ziyaretçilerine alışıla gelmişin dışında bir SPA masaj deneyimi yaşatmaktadır. Şöyle ki otelin SPA salonlarının bulunduğu yerler teras alanıdır. Bundan dolayı masaj ile vücudunuz rahatlarken, gözlerinizde Kapadokya manzarasını seyredecektir. Bu eşsiz hizmeti için mutlaka SPA masaj salonunu ziyaret etmenizi öneririz. Museum Hotel SPA masaj çeşitleri konusunda da özel hissettirmektedir. Çünkü kendilerine has masajları bulunmaktadır. Bu masaj çeşitlerinden bazı şu şekildedir. Cariyenin sırrı, Kapadokya gülleri, ehli masöz ve Asian silence. Museum Hotel hakkında daha ayrıntılı bilgi için otelin internet sayfasını ziyaret edebilir ya da telefonla ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

Kapadokya Museum SPA

Katpatuka Çamur Mağarası

Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri’nin belki de en farklı hizmeti veren yerlerindendir. Nevşehir’in Ortahisar ilçesinde bulunmaktadır. Mağaranın her bir bölümü kaya oymadan yapılmıştır. Kapadokya mistik havasıyla sizlere SPA masaj hizmeti vermektedir. SPA hizmetinin yanında tedavi edici balıkları ve kapalı havuzu bulunmaktadır. Ama en önemlisi ve diğer SPA merkezlerinden farklı kılan özelliği içerisinde çamur havuzu bulunmasıdır. Bu sebeple ziyaretçilerin merakını cezbetmektedir. Daha fazla ilgi olmaktadır. Üstelik bunların yanında Katpatuka Çamur Mağarası’nın kendi yaptığı doğal ürünleri bulunmaktadır. Masaj hizmetinden sonra memnun kaldığınız ürünleri satın alabilirsiniz.

Panaromic Cave SPA

Nevşehir’in Göreme ilçesinde yer almaktadır. Oteli öne çıkaran temizliği ve personellerin profesyonel kişilerden oluşmasıdır. Panaromic Cave Hotel içerisinde bulunan masaj hizmetleri ayrı ayrı alabileceğiniz şekilde düzenlenmiştir. Bu şekilde dilediğiniz SPA masaj paketini alabilirsiniz. Kapadokya masaj fiyatları SPA hizmetinin paketine ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Otelin masaj çeşitlerinden bazıları şunlardır. Köpük masajı, anti-stres masajı, sultan masajı. Bu masajların yanında peeling, maske gibi cilt bakım hizmetleri de bulunmaktadır. Seçeceğiniz pakete göre cilt bakım hizmetleri değişmektedir. Masaj hizmetlerinden en uygun olanı köpük masajıdır. En yüksek fiyatlı olanı ise otelin özel hizmeti olan sultan masajıdır. Panaromic Cave SPA hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için otelin internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kapadokya Hill Hotel & SPA

Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri’nden olan Hill Hotel Göre kasabasında yer almaktadır. Profesyonel terapistler tarafından masaj ve bakım hizmeti verilmektedir. Otelin içerisinde bulunan SPA merkezi birçok bölüm ile misafirlerini ağırlamaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir. Buhar odası, tuz odası, fitness salonu, VIP masaj odaları, kapalı ve açık yüzme havuzu şeklindedir. Bunlara ek olarak Türk hamamı bölümü de bulunmaktadır. Uygulanan masajların süreleri tekniğine göre değişmektedir. Mesela anti-stres ve ayak masajı yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Ama geleneksel Bali masajı ortalama 75 dakika kadar sürmektedir. Nevşehir Kapadokya masaj fiyatları seçeceğiniz içeriğe göre değişiklik göstermektedir. Kapadokya Hill Hotel & SPA hakkında daha fazla bilgi almak için otelin internet sayfasını ziyaret edebilir ya da telefon ile arayarak iletişim kurabilirsiniz.

Kapadokya SPA ve Masaj

Kapadokya Hill Hotel & SPA

Ürgüp Şehir Hamamı

Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri’nden Ürgüp’te yer alan bir diğer masaj salonlarındandır. Türk hamam kültürünü iliklerine kadar hissedeceğiniz tarih dokulu bir alandır. Kendine has otantik, nostaljik, mistik bir havası vardır. Profesyonel personeller ile sizlere eşsiz bir masaj hizmeti sunmaktadır. Üstelik Kapadokya masaj fiyatları diğer merkezlere göre daha uygundur. Kapadokya bölgesini gezdikten sonra dinlenmek için buraya uğramanızı tavsiye ederiz. Ürgüp Şehir Hamamı hakkında daha fazla bilgi almak için irtibat numaraları ile iletişim kurabilirsiniz.

Cappadocia Cave Resort-Leea SPA

Nevşehir’in Uçhisar bölgesinde bulunmaktadır. Otelin SPA hizmetinin yanında hamam ve masaj hizmetleri de vardır. Kapadokya masaj salonlarında birçok dinlendirici ek hizmet bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir; sauna, buhar odası, kapalı havuz, cilt bakımı, hamam, masaj. Diğer Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri’nden ayrı olarak macera duşu ve fitness hizmeti bulunmaktadır. Otelde profesyonel masözler vardır. Onların uyguladığı özel masaj teknikleri sayesinde bedeniniz rahatlayacak, ruhunuz huzur bulacaktır. Kapadokya turunuz mükemmel bir tatile dönüşecektir. Kapadokya masaj fiyatları tercih edeceğiniz hizmete göre değişmektedir. Çünkü her hizmetin tekniği ve süresi farklılık göstermektedir. Cappadocia Cave Resort Lee SPA hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için otel ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Adres: Tekeli Mahallesi, Göreme Caddesi, Divanlı Sokak, No:83, Uçhisar, Nevşehir

Elis Hamam

Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri’nden biri olan Elis Hamam Nevşehir’in Göreme ilçesinde bulunmaktadır. Geleneksel Türk hamam kültürünü yansıtan Kapadokya masaj salonlarından biri diyebiliriz. Çünkü yaklaşık 6-7 çeşit masaj hizmeti bulunmaktadır. Bu sebeple sadece hamam demek yanlış olur. Elis Hamam geleneksel taş oyma mimariye sahiptir. Kadınlar ve erkek için ayrı bölümleri bulunmaktadır. Her ikisinde de hem masaj hem hamam hizmeti verilmektedir. Elis Hamam’da verilen masaj hizmetleri şu şekildedir. Klasik masaj, refleksoloji masajı, medikal masaj, shatsu masajı, sıcak taş masajı, Thai masajı. Bunların yanında kendi hazırladığı Elis Hamam masaj paketi de bulunmaktadır. Masajların süresi 10 dakika ile başlamaktadır. Uzun sayılabilecek masaj süresi ise yaklaşık 1 saat sürmektedir. Tercih sizin zamanınıza ve bütçenize kalmıştır. Ama şunu söylememiz gerekir ki otellerin Kapadokya masaj fiyatlarına göre daha uygundur.

Kapadokya SPA ve Masaj

Kapadokya Elis Hamam

Kelebek Special Cave Hotel

Nevşehir’in Göreme ilçesinde bulunan Kapadokya SPA ve Masaj Merkezleri’nden biridir. Kelebek Special Cave Hotelden hizmet almak için konaklama yapmanız gerekmemektedir. Dışarıdan gelerek sadece SPA masaj hizmeti alabilirsiniz. Profesyonel personeller bulunmaktadır. Otelde yapılan SPA masaj çeşitleri şu şekildedir. Klasik masaj, ayak masajı, anti-stres masajı, İsveç masajı ve aromaterapi masajıdır. Masajların süreleri ortalama 30-90 dakika sürmektedir. Kapadokya masaj fiyatları da sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak en uygun olanı klasik masaj olmaktadır. En yüksek fiyatlısı ise anti-stres masaj ve dâhilinde olan hizmetlerdir.

Kapadokya SPA ve Masaj

Kapadokya Kelebek Special Cave Hamam SPA

Kapadokya-Nevşehir En İyi SPA ve Masaj Merkezleri

Kapadokya turistlik bölge olma açısından ziyaretçisi her yıl artmaktadır. Yapılan etkinlikler, aktiviteler her geçen gün çeşitlenmektedir. Bazıları verdiği adrenalin hazzıyla beraber vücudu, kasları germektedir. Bu sebeple bedene yapılacak en iyi şey bir SPA masaj merkezine gitmek olmaktadır. Kapadokya masaj salonu en uygun şekilde ayırmak çok doğru olmamaktadır. Çünkü her masajın içeriği, kullanılan teknikleri farklıdır. Vücudunuzun ihtiyacına göre masaj türünü seçmeniz daha doğru olacaktır. Hem yapılan masajların süreside türüne göre değişmektedir. Bu sebeple masaj salonu en uygun diye tam anlamıyla ayrılmaz. Ancak Kapadokya masaj salonlarında en uygun fiyat genellikle Türk hamamı salonlarında olmaktadır. En azından otellere göre. Ama yine de otellerin ve hamam merkezlerinin güncel fiyatlarını kontrol ederek gitmenizde fayda bulunmaktadır. Kısacası Kapadokya gezinizi keyifli bir hale getirmek istiyorsanız Kapadokya SPA ve Masaj merkezlerine uğramanızı tavsiye ederiz. Bahsettiğimiz Kapadokya-Nevşehir en iyi SPA ve masaj merkezleri şu şekildedir:
 • Kelebek Hamam & SPA
 • Cappadocia SPA
 • Ürgüp Şehir Hamamı
 • Çamur Mağarası Katpatuka
 • Alaaddin Hamamı
 • Panaromic Cave SPA
 • Yunak Evleri SPA
 • Efe SPA
 • Heybe Hotel & SPA

Kapadokya Ürgüp SPA & Masaj Otelleri

Nevşehir’in en bilinen ve en çok ziyaret edilen ilçelerindendir. Doğal peri bacaları ve tarihi ile ön plana çıkmaktadır. Şehrin içinde bulunan birçok tarihi doğal güzellik koruma altına alınmıştır. Birçoğu müze olarak hizmet vermektedir. Ürgüp’ü gezdikten sonra dinlenebileceğiniz çok fazla Ürgüp Otelleri bulunmaktadır. Üstelik bütçenize ve konforunuza uygun konaklama merkezi bulabilirsiniz. Kapadokya günübirlik turları ya da Kapadokya vadi turları gibi aktivitelerden sonra vücudunuzun tüm yorgunluğunu alacaktır. Üstelik Ürgüp ATV turu gibi tüm safari turlarından sonra kasılan vücudunuzu SPA masaj salonlarında rahatlatabilirsiniz. Kapadokya gezinize keyifli bir mola vermek isterseniz aradığınız konfor Kapadokya SPA masaj otellerinde bulunmaktadır. Gezdiğiniz yerlerin tüm yorgunluğunu üzerinizden atmak için keyifli bir fırsat. Kendinize bu fırsatı vererek şımartmayı ihmal etmemenizi tavsiye ederiz. Ürgüp’te yaklaşık 15 adet Kapadokya SPA masaj otelleri, merkezleri bulunmaktadır. Ürgüp’te bulunan SPA otelleri şu şekildedir:
 • Sacred House
 • Yunak Evleri Cave Hotel
 • Dilek Kaya Otel
 • Dinler Hotel Ürgüp
 • Otel Mustafa
 • Kayakapı Premium Caves Cappadocia
 • Ramada By Wyndham Cappadocia
 • Gamirasu Cave Hotel
 • Best Western Premier Cappadocia
 • Oread Cave Suites
 • Jerveni Cave Hotel
 • Heaven Cave House
 • Floria Hotel Ürgüp
 • Turban Ürgüp Tatil Köyü

Kapadokya SPA Masaj Çeşitleri

Kapadokya’da bulunan SPA merkezlerinin her birinde farklı masaj çeşitleri uygulanmaktadır. Bunların her biri vücuda farklı etki yaşatmaktadır. Genel olarak yapılan Kapadokya masaj türleri şu şekildedir.

Anti-Stres Masaj

Kapadokya masaj salonlarında uygulanan bir masaj türüdür. Masaj yapılırken bedeni tazeleyen teknikler kullanılmaktadır. Bu sayede sinirleri rahatlatarak hem bedeninizi hem ruhunuzu gevşeterek rahatlamaktadır. Baştan ayağa kadar uygulanan bu masaj tekniği ile bütün yorgunluğunuz giderilmektedir. Yepyeni bir nefes alıyormuş gibi bir his içinizi sarmaktadır. Kapadokya masaj salonlarında bulabileceğiniz bu hizmeti deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

Aromaterapi Masaj

Kapadokya SPA salonlarında kullanılan bu teknik Akdeniz’e dayanmaktadır. Çünkü kullanılan yağlar Akdeniz bitkilerinden elde edilmektedir. Bu yağlar ile yapılan masaj türü yumuşak bir masajdır. Bu sebeple bedeninizi ve ruhunuzu nazikçe uyararak rahatlama sağlamaktadır.

Refleksoloji Masaj

Kapadokya masaj salonlarında yapılan bu masaj türü aslında bildiğimiz ayak masajıdır. Ancak Kapadokya SPA salonlarında özel teknik ile yapılmaktadır. Şöyle ki SPA merkezlerinde bulunan profesyonel personeller ayaktaki refleks noktalarına hareket etmekteler. Bu refleks noktaları ile tüm vücuda ve organlara ulaşılmaktadır. Vücudun kuvvet noktaları tekrar hareketlenir. Böylece yorulan tüm noktalar kendini iyileştirme sürecine bırakır.

Bali Masajı

Geleneksel bir hale gelen Bali masajı bedene baskı uygulanarak yapılmaktadır. Uygulanan derin baskı ile vücudun basınç noktalarına odaklanarak kas dokularına ulaşılır. Bu sayede kas gerginliklerini yok ederek vücudun enerjisini dengeler. Bu hizmeti Kapadokya masaj salonu bulunan Kapadokya otellerinin birçoğunda bulabilirsiniz.

Thai Masajı

Kapadokya masaj salonlarının birçoğunda bulunan masaj türüdür. Tayland’ın geleneksel şifa masajlarındandır. Thai masajının temel yapısı yoga oluşturmaktadır. Bunun yanında Çin’in geleneksel tıbbı bulunmaktadır. Bedenin enerji akışını hızlandırmak ve kaslarda oluşan gerilmeyi azaltmak için yapılmaktadır. Vücudun belirli bir noktasına baskı uygulanır. Baskının vücudun her yerinde hissedilmesi sağlanarak bir gevşeme etkisi gösterilmektedir. Kapadokya masaj salonu bulunan otellerde bu farklı hizmeti deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

Klasik Masaj

Kapadokya masaj salonlarının neredeyse hepsinde bulunan masaj türüdür. Yorulan kasları gevşeterek, stres giderici bir etkiye sahiptir. Duyarlılığının artması için hafif ve kuvvetli dokunuşlar uygulanmaktadır. Bu sayede vücudun kan dolaşımı hızlanır. Dokunulan her bir hücrenin gevşeyerek rahatlaması amaçlanmaktadır. Bu hizmeti Kapadokya masaj salonu bulunan Kapadokya otellerinin neredeyse hepsinde bulabilirsiniz. Hatta Türk hamamlarının Kapadokya masaj salonu kısmında da bu hizmet verilmektedir.

Sıcak Taş Masajı

Kapadokya masaj salonlarının bazılarında bulunan masaj türüdür. Uygulanan masaj terapisinde lav taşları kullanılır. Önce ısıtılır sonra vücudun üzerine yerleştirilir. Böylece masaj başlamış olur. Sıcak taş masajının en önemli özelliği taşların kan dolaşımı ısısıyla bağlantısıdır. Uygulanan masaj terapisinde yaklaşık 54 taş kullanılmaktadır. Masajın devamı diğer masaj türleri ile benzer şekilde ilerlemektedir. Kapadokya masaj salonu bulunan otellerde bu hizmeti deneyimlemenizi tavsiye ederiz.
Leave A Comment