Project Description

Bizleri büyüleyen atmosferi, tarihi ve doğasıyla Kapadokya Türkiye’nin en güzel bölgeleri arasındadır. Görülecek birçok yere sahip söz konusu bölge Peri Bacaları’yla bezelidir. Aynı zamanda da gökyüzünü dantel gibi süsleyen balonlarıyla bizleri büyüleyen bir auraya sahiptir. Vadilerin doğallığı, yeraltı şehirlerinin, kiliselerinin tarihi bizleri gördükçe tarihe daha da istekli kılacak bir bölge. Aynı zamanda da Pers dilinde ”Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya için adına uygun bir tur düzenlenmesi de kaçınılmaz diyebiliriz. Bundan dolayı da bu tür akivite ve geziler için turlar düzenlenmektedir. Bizler de HTR Tur olarak müşterilerimizin ihiyaçlarına en doğru cevapları vermeye çalışmaktayız. Bu bağlantıda tercih edeceğiniz Kapadokya turlarından en uygun programı sizlere ulaştırmaktan mutluluk duymaktayız. Bundan dolayı da Kapadokya bölgesini atların üzerinde görmek ayrı bir keyiftir. Bizler de sizler için söz konusu tüm Kapadokya güzelliklerini at üzerinde görebilmeniz için Kapadokya At Turu düzenlemekteyiz.

Kapadokya

https://images.unsplash.com/photo-1598639598719-33dd965c08b2?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8&auto=format&fit=crop&w=1194&q=80

Kapadokya At Turu

Kapadokya Bölgesinde yapabileceğiniz onlarca aktiviteden biri olan At Turu bölgenin otantik vadileri arasında at sırtında gezme fırsatını siz misafirlerimize sunmaktadır. “Güzel Atlar Ülkesi” olarak adlandırılan Kapadokya’nın eşsiz manzarası eşliğinde at sürmek sizlere eşsiz bir deneyim yaratacaktır. Kapadokya At Turumuzda katılım şartları bulunmamaktadır. Yani daha önce ata hiç binmemiş ve nasıl binileceğini bilmeyen biriyseniz bu konuda endişelenmemenizi söyleyebiliriz. Çocuklar için bile küçük sürüş turları düzenlenebilmekte. Profesyonel at binici eğitmenlerimiz tura başlamadan önce sizlere bu tur hakkında kısa bir eğitim vermektedirler. Aynı şekilde de at üzerinde Kapadokya bölgesini uzman rehberlerimiz eşliğinde gezeceksiniz. Kapadokya’nın huzur verici vadilerinin muhteşem doğasını at üzerinde büyük bir keyifle deneyimleyeceksiniz. Ayrıca bu turda Kapadokya at çiftliği gezme imkanı da bulabilirsiniz!

Kapadokya At Turu

https://images.unsplash.com/photo-1566251037378-5e04e3bec343?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8&auto=format&fit=crop&w=870&q=80

Kapadokya At Turu Fiyatları 2022

Kapadokya Bölgesi çeşitli aktivitelerle seyahatinizi daha eğlenceli hale getirebilecek inanılmaz bir bölgedir. Sizlere tarihi yerleri ve doğal güzelliklerini Balon Turları ile gökyüzünden kuşbakışı bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca Kapadokya Vadileri arasında At Turu, ATV Turu, Jeep Safari Turu ve Deve Turu gibi turlar eşliğinde harika saatler geçirerek aynı zamanda tarihi vadileri ve bölgeleri keşfetmenizi sağlar. Balonların uçtuğu saatlerde yeryüzünde At, ATV, Deve veya Safari Jeepleri üzerinde gökyüzünde uçan sıcak hava balonlarını seyredebilirsiniz. Milattan önceki dönemlerde “Katpatuka” yani “Güzel Atlar Ülkesi” olarak anılan Kapadokya At Turu fiyat konusunda da diğer turlardan çok daha farklı ve güzel bir deneyim yaşatacaktır. Birçok misafir Kapadokya at binme fiyatları konusunda meraklıdır. Kapadokya at safari turları 1 saatlikten başlayarak 4 saate kadar uzatılabilmektedir. Ayrıca Kapadokya at safari fiyatları çok uygundur. Peki Kapadokya At Turu Fiyatları 2023 yılında ne kadar?

  • 1 Saatlik At Turu 350 TL
  • 2 Saatlik At Turu 450 TL
  • 4 Saatlik Yarım Gün At Turu 750 TL
  • 6 Saatlik Tam Gün At Turu 1250 TL
  • 2 Saatlik Gün Doğumu At Turu 500 TL
  • 2 Saatlik Gün Batımı At Turu 500 TL

**Turlara transfer dahil değildir. Transfer ücreti bilgisi için lütfen HTR Tour‘a ulaşın.

Kapadokya At Turu Rotası: 2 saat

2 saatlik bir programdan oluşan söz konusu turumuzda Kapadokya’nın en güzel vadilerini at üzerinde gezeceksiniz. Bu güzellikleri en güzel biçimde deneyimleyeceksiniz. Aynı zamanda da Güllüdere Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Göreme Milli Parkı gibi Kapadokya’nın güzelliklerle dolu vadilerinde turunuza devam edeceksiniz.

Kapadokya At Turu

https://images.unsplash.com/photo-1629366794049-d4ba5e2c683d?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8&auto=format&fit=crop&w=387&q=80

Güllüdere Vadisi

4 kilometre kadar bir alana yayılan bu vadi, Kapadokya bölgesinin en önemli trekking vadilerinden biridir. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında at üstünde buradan geçtiğiniz esnada karşınıza birçok kayısı ve badem ağacı çıkacaktır. Bu denli güzel bir bölgede de at sürmek çok keyifli olacaktır. Aynı şekilde burada da tıpkı Güvercinlik Vadisi’nde olduğu gibi birçok güvercinlik görebilirsiniz.

Kızılçukur Vadisi

Kızıl Vadi adıyla da bildiğimiz Kızılçukur Vadisi, görenleri büyüleyen güzelliğe sahiptir. Burada bulunan üzüm bağları, kiliseler ve muhteşem manzarasıyla at üzerindeki geziniz sizleri daha da keyiflendirecektir.

Göreme Milli Parkı

1985 senesinde UNESCO Dünya Miras Listesine giren Göreme Milli Parkı bünyesinde birçok tarihi değer barındırmaktadır. Bölgede birçok Peri Bacaları bulunmaktadır. Bundan dolayı da at üzerinde Kapadokya’nın değeri Peri Bacaları arasında at sürmek sizlere daha önce yaşamadığınız bir deneyim sunacaktır.

Kapadokya At Turu

https://images.unsplash.com/photo-1629366794785-09e31e3f9cb5?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8&auto=format&fit=crop&w=387&q=80

At Turu Kapadokya Rotası: 3 Saat

Kapadokya At turunuzu 1 saat ile 4 saat arasında değişecek şekilde istediğiniz uzunlukta ayarlayabilmektesiniz. Gün doğumu ile başlayıp bütün gün boyunca geçekleştirilebilen bu turlar ayrıca haftanın her günü yapılabilmektedir. Gün doğumunda gökyüzüne yükselen Sıcak Hava Balonları ve doğan güneş eşliğinde turunuza başlayabilir veya Kapadokya’nın meşhur gün batımı eşliğinde At Turunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

3 Saatlik At Turumuzda 2 saatlik tura ek olarak;

Kolonlu Kilise

Güllüdere Vadisinde yer alan Kolonlu Kilise Vadide bulunan birçok kiliseden sadece birisidir. Münferit gezilerde gözden kaçırılması çok kolaydır. Bunun sebebi Kapadokya’da olan birçok kilise gibi kayaların içlerine oyulmuştur. Ancak mağara girişini At turumuz sırasında ziyaret ederek Kapadokya’nın değerli kiliselerinden lan Kolonlu Kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.

Haçlı Kilise

Güllüdere Vadisinde At üzerinde gezerken ziyaret edebileceğiniz bir başka tarihi yerimiz Güllüdere Vadisi üstünde yer alan Haçlı Kilisedir. Haçlı Kilise adını tavanında yer alan kabartma haç sembolünden almıştır. Tavanında yer alan kabartmalı haç simgesi bulunmaktadır. Ayrıca yanında resmedilen palmiye ağacı yaprakları da oldukça dikkat çekmektedir.

Kapadokya Otel

Kapadokya seyahatinizde asla riske atılmayacak bir konu ise konaklamadır. Kusursuz bir konaklama deneyimi sunmak üzere sizleri MDC Hotel‘de ağırlamaktan mutluluk duyarız. MDC Hotel’de kaldığınız sürede aynı zamanda Kapadokya’daki aktivitelerinizi arttırmak istiyorsanız MDC Hotel‘in kendi bünyesinde düzenlediği aktivitelere de katılabilirsiniz. Mağara otel konseptindeki odalarımızın ferah yapısı , otelin temizliği, mükemmel hizmet ve personelimizin ilgili ve yardımsever tutumu ile sizlere bir otelde aradığınız özelliklerin daha da fazlasını sunuyoruz. Konaklamanızı planlamak için ihtiyaçlarınıza en uygun odayı hemen rezerve edebilirsiniz.