Uçhisar’ın En İyi Otelleri

Anadolu, büyük şehirlerin hareketli geçen zamanlarının aksine daha dingin bir yaşam döngüsü ile bilinir. Bununla birlikte insanların çoğu tatil fırsatlarını şehrin hareketli dünyasından sıyrılmak, kafa dinlemek, durulup dinlenmek için değerlendirmeyi ister. Şehirden uzaklaşmak için en ideal tatil merkezlerinden biri de hiç kuşkusuz Kapadokya bölgesidir. Tatillerinizde, iş ve araştırma gezilerinizde konaklama imkânı açısından oldukça zengin bir bölgedir. Ayrıca kadim tarihi ile turizm açısından elverişli olmayı başarmıştır. Birçok yöresinde sunduğu farklı tatil ve konaklama deneyimleri ile konuklarını beklemektedir. Kapadokya, Nevşehir’i de içinde barındırmaktadır.  Nevşehir’in tatil beldelerinden biri ise Uçhisar’dır. Uçhisar otel Kapadokya tatil kültürü açısından gelen misafirlere aktivitesi bol, eğlenceli seçenekler sunmaktadır. Ayrıca bir o kadar da dingin, huzur verici ve konforlu bir tatil de deneyimlenebilmektedir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için Nevşehir’in Uçhisar beldesindeki tatil fırsatlarına değindik. Bunun yanında Uçhisar Kapadokya otellerine, Uçhisar’ın en iyi otelleri ve fırsatları hakkında kısa değerlendirmelere de yer verdik.

Uçhisar Nerede?

Nevşehir’in merkez ilçesine bağlı bir beldedir. 8,2 km uzaklığıyla Ürgüp, Göreme, Ortahisar ve Avanos’tan ayrılmaktadır. Çünkü bu beldelere nazaran şehir merkezine daha yakın bir konumdadır. Ayrıca Göreme’ye 8 km, Avanos’a 12,8 km, Ürgüp’e ise 13,8 km mesafededir. Uçhisar, Nevşehir’in merkezi ile Ürgüp arasında yer almaktadır. Kuzeyinde Göreme ve Avanos, batısında ise Ortahisar ve Ürgüp bulunur. Şehir merkezinden Uçhisar’a gitmek araba ile 10 ila 15 dakika sürmektedir. Beldeye, özel veya kiralık araçlarla veya da minibüs seferleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Konumu itibariyle de Uçhisar’ın en iyi otelleri oldukça araştırılan otellerdendir.

Kapadokya Uçhisar

Kapadokya Uçhisar Tatilinizde Neler Yapabilirsiniz?

Medeniyetlere ev sahipliği yapmış, kültürel etkileşimin nesilden nesle süregeldiği Kapadokya… Tatillerde her zaman akla gelen ilk yerlerden biri olmuştur. Ürgüp, Göreme, Avanos ve Uçhisar Kapadokya’nın öne çıkan tatil beldeleridir. Bu beldelerdeki tatil deneyiminizde sizlere sunulan aktivite ve etkinlikler arasında büyük farklılıklar yoktur. Bununla beraber vadilere ve tarihi yerlere, havalimanlarına ve otobüs terminallerine uzaklıkları ile farklılaşmaktadırlar. Uçhisar Nevşehir’e yakınlığı ile diğer beldelerden ayrılmaktadır. Belde içinde birçok tarihi yer, kilise, cami, bağ ve bahçeler bulunmaktadır. Güvercinlik vadisine yakınlığı da önemlidir.
Gerek turlarla gerekse bireysel olarak deneyimleyebileceğiniz; yürüyüş, bisiklet, ATV ve at turları Uçhisar tatilinizde tercih edebileceğiniz aktivitelerin başında gelmektedir. Tabi ki Kapadokya ile özdeşleşmiş balon turu da yine Uçhisar’da yapabileceğiniz bir aktivite olarak seçeneklerinize sunulmaktadır. Bunların yanında bazı oteller misafirlerine açık hava gösterisi ve konser etkinlikleri sunmaktadır. Ayrıca evlilik teklifi, düğün, balayı ve doğum günü kutlama gibi özel etkinlikleriniz de unutulmamıştır. Bu etkinlikleriniz için, size uygun konseptte mekanlar bulunmaktadır.
Ayrıca Uçhisar, sakin, dinlendirici bir tatil geçirmek isteyenler için de harika bir deneyim vadetmektedir. Muhteşem gündoğumu ve gün batımı manzarası, peri bacaları, gökyüzünde sıcak hava balonları…  Saymakla bitmeyecek çok panoramik bir görsel şölen var Uçhisar’da. Her mevsim tatil yapılabilmekte ve sizleri her mevsim adeta farklı bir atmosfer beklemektedir.

Uçhisar’ın En İyi Otelleri | Otel Tavsiyeleri

Ülke turizminin beşiği Kapadokya’nın inci beldelerinden biri kuşkusuz Uçhisar Beldesi’dir. Konumu ve Kapadokya tatilinizi renklendirecek aktiviteleri ile öne çıkan yerleşim yerlerinden biri olmayı başarmıştır. Bununla birlikte tarihi dokusu, mistik atmosferi her mevsim bambaşka… Sakin ruhlusundan heyecan arayanına, her karakterdeki misafirlerini ağırlamak için her an hazır bekliyor. Sizleri otellerinde ağırlamak isteyen güler yüzlü personeller her daim hizmetinizde. Uçhisar’ın en iyi otelleri Kapadokya’da en çok tercih edilen otellerdendir.
Nevşehir Kapadokya Uçhisar otelleri arasında bizim önerilerimiz şunlardır: Argos Otel Uçhisar, Cappadocia Aurora Cave Hotel, Cappadocia Cave Resort (Uçhisar CCR Otel), Karlık Evi Otel, Petra Otel Uçhisar, Taşkonaklar Otel Uçhisar ve Uçhisar Kaya Otel.
Peki Uçhisar’da nerede konaklayabilirsiniz? Tatiliniz sırasında nasıl bir atmosfer, aktivite ve deneyim sizleri bekliyor? Bu sorularınıza kısa bir cevap niteliği taşımayı, kararlarınızda yardımcı olmayı amaçladık. Buna istinaden hazırladığımız Uçhisar otel tavsiyelerimizle ilgili yazımıza bir göz atmanızı öneririz.

Argos Otel Uçhisar

Uçhisar’ın en iyi otelleri denince akla ilk gelen otellerden biri hiç şüphesiz Argos in Cappadocia’dır. “İçinden köy geçen otel” olarak lanse edilir. Argos in Cappadocia bu özelliğini inşaatı sırasında yapılan kazılarda bulunan yerleşim yerinden almaktadır. Otel odaları mağara veya taş oda konseptindedir. Ayrıca özel havuzlu ve özel hamamlı odalar da seçenekleriniz arasındadır. Otel ayrıca misafirleri için düşünülen ince ayrıntıları ile de öne çıkmaktadır. Otel dekorasyonunda kullanılan halılardan masalara, sabun ve şemsiyelere kadar odalardaki her ayrıntı özenle seçilmiştir.
Sakinlik arayanlar için dinlendirici atmosferde odalar bulabileceksiniz. Bunun yanında aktivite, heyecan, yeni şeyler denemek, tatmak isteyenler için de çeşitli fırsatlar bulunmaktadır. Erciyes Dağı ve Güvercinlik Vadisi manzarası eşliğinde masaj keyfi yaptırabilirsiniz. Restoranda, kendi bahçelerinde yetiştirilen ürünlerle yapılan yemekleri yiyebilirsiniz. Kendi bağlarından topladıkları üzümlerle elde edilen özel şaraplar içebileceğiniz salonda hoşça vakit geçirebilirsiniz. Günbatımında veya gün doğumunda ister şömine karşısında ister terasta vadileri, bağları ve bahçeleri seyredebilirsiniz. Balon turu, manzara turları, bağ ve bahçe yürüyüşleri, bisiklet turu da katılabileceğiniz aktivitelerden birkaçıdır. Bunların yanında Kapadokya doğa ve vadi yürüyüşleri, at binme turları da bulunmaktadır. Argos Uçhisar Otel, etkinlik mekanları ile de öne çıkmaktadır. Bezirhan, müze salonu, şapel, monks, vadi olarak isimlendirilen otantik mekanlardaki etkinlikler ilginizi çekebilecek güzelliktedir. Ayrıca evlilik teklifi, düğün, doğum günü gibi özel etkinlikleriniz için de ilgi çekici konseptlerde mekanlar sunmaktadır. Otel, misafirlerinin iş etkinliklerini de önemsemektedir. Toplantı ve konferans gibi etkinliklere mekanları ile imkân vermektedir.

Argos in Cappadocia, Kayseri Erkilet Havalimanı’na 80 km, Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na 37 km mesafede konumlanmaktadır.

Argos in Cappadocia

Cappadocia Aurora Cave Otel

Ortahisar-Göreme-Uçhisar yolu üzerinde bulunan Cappadocia Aurora Cave Otel, merkezi bir konumda yer almaktadır. Bu sayede Kapadokya tatilinizde yapacağınız yürüyüş ve gezilerde otelinize ulaşmanız oldukça kolay olacaktır. Uçhisar Kalesi, Kapadokya’nın manzarasını yansıtan eşsiz panoramik görüntüler sunmaktadır. Uçhisar Aurora Cave Otel’e çok yakın konumdaki kaleye dilediğiniz saatte yürüyerek gidip bu manzaranın da tadını çıkarabilirsiniz. Harika fotoğraflar çektirerek tatilinizde anılar biriktirmenizi de bizim söylememize gerek yok sanırım… Bu özellikleri otelin Uçhisar’ın en iyi otelleri arasında yer almasını sağlamaktadır.
Roma mitolojisindeki güneşin doğuşunu müjdeleyen tanrıça, otelin isminin ilham kaynağı olmuştur. Aurora, güzellik timsali bir kadın görünümünde gökyüzünde süzülerek uçan ve güneşin yükseldiğini müjdeleyen şafak tanrıçasının adıdır.
Kapadokya Uçhisar Aurora Mağara Otel, odalarında geleneksel bir görsel tasarım gözetmiştir. Ancak lüks konforu çağrıştıran detaylardan kaçınılmamış, şık, rahat ve huzurlu bir otel deneyimi sunmayı başarmıştır. Odaların duvarları, taş ve mağa otel konseptinde dizayn edilmiştir. Deluxe Suites, Family Suites, King Suites ve Standart Rooms şeklinde kategorilere ayrılmış odaları birçok bütçeye uygun şekilde düzenlenmiştir.

Otel siz misafirlerine Kapadokya tatilinizde yararlanabileceğiniz bütün fırsatları sunmaktadır. Balon, ATV, binicilik, Kapadokya gezisi gibi turlar bu aktiviteler arasında yerini almakta. Bunların yanında Türk gecesi etkinliklerine katılabilir veya semazen gösterilerini izleyebilirsiniz. Otel ayrıca evli çiftler için balayı paketleri de sunmaktadır. Çeşitli fiyat seçenekleri ile tercihlerinize sunulan paketlerden yararlanmak için HTR Tour ile iletişime geçmenizi öneririz.

Cappadocia Aura Cave Hotel

 Uçhisar CCR Otel

Cappadocia Cave Resort olarak da bilinen Uçhisar CCR Otel, Nevşehir’in Uçhisar beldesinde bulunmaktadır. Uçhisar Kalesi’nin yamaçlarına konumlanan otelde Kapadokya’nın balonlar ve peri bacalarından oluşan eşsiz manzarasında sizin için konforlu bir seyirlik alan oluşturmaktadır.
Otelin öne çıkan bir başka yönü, eski yapıları birleştirerek konforlu bir tatil deneyimi sunmasıdır. Böylelikle Uçhisar CCR Otel’de villa kiralayabilirsiniz. Yine konumunun verdiği bir ayrıcalıkla, mağara terapi odalarından Kızıl Vadi manzarasını izlemek de sadece Kapadokya Cave Resort’ta mümkündür. Otel mağara oda konseptinde bir tatil deneyimi yaşatmaktadır. Standart mağara odaların yanında jakuzili veya şömineli mağara odalar da seçeneklerinize sunulmaktadır.
CCR Otel Uçhisar, Güvercinlik Vadisi, Aydın Kırağı, Zemi Vadisi, Peri Bacaları Vadisi, Aşıklar Vadisi gibi doğal güzelliklerin eşsiz manzarasına, sadece izlenilmeyecek kadar yakın bir konumdadır.

Uçhisar CCR Otel, Göreme’ye 4 km, Ürgüp’e ise 14 km mesafededir. Ayrıca Nevşehir’e 8 km, Nevşehir Havalimanı’na ise sadece 45 dakika mesafede olan konumuyla otele şehirden veya havalimanından ulaşım oldukça kısa sürmektedir.

Uçhisar'ın En İyi Otelleri

Cappadocia CCR Hotel

Karlık Evi Otel

Uçhisar’ın en iyi otelleri arasında bulunan Karlık Evi Otel, balayı oteli olarak bilinir. 3 katlı binasında, farklı renklerde dekore edilen 25 oda bulunmaktadır. Misafirlere, aile süit oda, panoramik oda ve cam panoramik oda seçenekleri sunulmaktadır. Cam panoramik odalar, Kapadokya manzarasını izleyebileceğiniz şekilde konumlandırılmıştır. Yatakta, jakuzinizde veya balkonunuzda, gece yıldızları, gün doğumunu ve gün batımını ve tabi ki Kapadokya’nın eşsiz manzarasını izleyebilirsiniz. Dilediğiniz saatte kahvaltı hizmeti veren otel, bu yönü ile de diğer otellerden ayrılmaktadır. Otelin bahçesinde bir de yüzme havuzu bulunmaktadır.
3 gece 4 gün ile 6 gece 7 gün arası seçeneklerin sunulduğu balayı paketleri de keyifli bir tatil geçirmeniz için özenle düzenlenmiştir. Kapadokya bölge turu, rehber eşliğinde yeraltı şehri ve Ihlara Vadisi turu, ATV ile Aşk Vadisi’nde günbatımı turu… Bu aktiviteler balayı paketlerinde seçeneklerinize sunulmaktadır. Bunların yanında balon turları, At ve fayton turu, Jeep ile safari, kayak ve snowboard aktivitelerine katılabilmektesiniz. Ayrıca, Türk gecesi ve derviş gösteri etkinlikleri de seçenekleriniz arasında yerini almakta. Özetle Kapadokya’da yapabileceğiniz her şey Karlık Evi Otel’de var.

Karlık Evi Otel, Uçhisar-Göreme yolu üzerinde konumlanmaktadır. Nevşehir Havalimanı’na 40 dakika mesafede olması, otele ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Uçhisar'ın En İyi Otelleri

Karlık Evi Hotel

Petra Otel Uçhisar

Uçhisar’ın en iyi otellerinden biri olan bu otel tarihi ve mistik konaklama tesislerinden biri de Petra Otel Uçhisar’dır. Petra Inn Cappadocia olarak da bilinir. Otel konumu, kervansaraylar, kilise ve camiler gibi tarihi yerlere, vadilere yürüme mesafesindedir.
Oteldeki odalar yöre mimarisiyle çok uyumlu olup, kemerli, taş ve mağara oda konseptindedir. Bunun yanında konak süt odalar da bulunmaktadır. Odalar ayrıca jakuzili, şömineli veya SPA küvetli olmak üzere seçeneklerinize sunulmaktadır. Balkonlu odalar olduğu gibi teraslı bir oda da bulunmaktadır. Odalardaki banyoda duş jeli, vücut losyonu, saç şampuanı, saç kremi ve sabun bulunmaktadır. Ayrıca terlik, su, mini bar, su ısıtıcısı, bitki çayı, siyah çay ve kahve de standart olarak misafirlere sunulmaktadır. Lüks süitlerde bunlara ek olarak espresso makinesi de bulunmaktadır. Ücretsiz WIFI hizmetini de söylemeye gerek yok sanırım. Otelde ayrıca engelli bireylerin konaklamasına uygun olarak tasarlanmış bir oda da bulunmaktadır.
Petra Inn Cappadocia, misafirlerine tatil aktiviteleriniz konusunda da bolca seçenek sunmaktadır. Kapadokya balon turu, Kapadokya at turu, Kapadokya yürüyüş turları bunlardan birkaçıdır. Özel veya grup ile katılabileceğiniz Kapadokya bölge turları, Kapadokya jeep safari turları ve Kapadokya sema gösterisi deneyimleyebileceğiniz aktiviteler arasındadır.

Petra Otel Uçhisar, Nevşehir Havalimanı’na 37 km, Nevşehir otobüs terminaline ise 15,5 km uzaklıktadır.

Uçhisar'ın En İyi Otelleri

Petra Inn Cappadocia Hotel

Taşkonaklar Otel Uçhisar

Eski Uçhisar Beldesi’nin kadim zamanlardan süregelen dokusunda geleneksel bir atmosferde modern bir tatil deneyimi desek… Kapadokya’da tarih var, mistisizm var, doğa ile iç içelik var… Taşkonaklar Hotel Cappadocia adı ile de bilinir. Taşkonaklar Otel Uçhisar, Uzun yıllar devam eden restorasyonlar sonucunda mağara oda konsepti ile inşa edilmiştir. Mağara odaların yanında taş ve süit odalarıyla da hizmet vermektedir. Şömineli ve jakuzili odalar da misafirlerin tercihlerine sunulmaktadır. Bazı süit odalar ise teraslıdır.

Uçhisar Taşkonaklar Otel, Güvercinlik Vadisi’ne 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Odanızın terasında eşsiz manzarasıyla doğayı seyredebilirsiniz. Bunun yanında vadide trekking yapabilir, peri bacalarının ve tarihi yapıların arasında ata binebilir, Uçhisar Kalesi’ne kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz. Rehber eşliğinde beldeyi de turlayabilirsiniz. Uçan balonsuz olur mu hiç. Elbette sıcak hava balonları ile kuşbakışı Kapadokya’nın da tadını çıkarabileceksiniz. Bunların yanında konserler ve diğer kültürel aktiviteler de tatilinizi renklendirebilir.

Uçhisar'ın En İyi Otelleri

Taşkonaklar Hotel

Uçhisar Kaya Otel

Dünyada ilk kez kayaların oyulması ile yapılan bir mağara otelidir. Adını bölgede bulunan güvercinlerden alan Güvercinlik Vadisi’ndeki kayalar oyularak inşa edilmiştir. Kapadokya Uçhisar Kaya Otel, 1968 yılında hizmete açılmıştır. Sakin yaşam döngüsü ile huzurlu bir atmosfer vadeden Uçhisar’ın en iyi otelleri arasındadır. Kaya Otel Uçhisar Beldesi’nin doğusunda yer almaktadır. Otel, bahçe katında ki mağara odalardan ve doğanın panoramik görüntüsüne eşlik edebileceğiniz süit odalardan oluşmaktadır. Günün ilk saatlerinde sizi karşılayan manzarasını, Güvercinlik Vadisi’ne borçludur. Gün doğumu, gün batımı, sıcak hava balonları ve peri bacaları ziyaretçilerin manzarasını süslemektedir. Sauna, Türk hamamı, jakuzili havuzları bulunan otelde kese, köpük banyosu, masaj hizmetlerinin tadını çıkarabilirsiniz. Şüphesiz Uçhisar’ın en iyi otelleri denince akla ilk gelen otellerden biridir. Uçhisar’ın en iyi otelleri arasında olmakla kalmayıp tarihi dokusuyla Kapadokya otelleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Uçhisar Kaya Otel Kapadokya, misafirlerine eğlenceli ve renkli bir tatil keyfi sunmaktadır. Birçok aktivite ve etkinlikle müşteri memnuniyetine verdiği özeni göstermektedir. Kapadokya ile özdeşleşen balon turunu deneyimleyebilirsiniz. Beldenin içinde, doğada ve vadilerde yürüyüş turları yapabilirsiniz. Dağ bisikleti turları, at turları, kayak, Jeep safari, Kızılırmak’ta Jet Bot ve Gondol turları da sizlere sunulmakta. Kaya Otel Kapadokya Uçhisar’da ayrıca katılmak isterseniz Türk gecesi etkinliği de yapılmaktadır. Bu etkinlikte geleneksel kıyafetler giymiş dansçılar dans etmektedir. Uçhisar Kaya Otel düğün, balayı, toplantı ve konferans gibi organizasyonlarda da yanınızdadır. Özel etkinliklerinizde de Uçhisar Kaya Otel’i tercih edebilirsiniz.

Uçhisar Kaya Otel

Uçhisar Kaya Otel Fiyatları
Diğer otellerimizle beraber Nevşehir Uçhisar Kaya Otel fiyatları hakkında da doğrudan bilgi vermeyi siz misafirlerimizi yanıltmamak adına doğru bulmuyoruz. Fiyatlar birçok unsur gözetilerek belirlenmekte ve dönemsel olarak değişim göstermektedir.
Burada yer vermediğimiz daha birçok otel siz misafirlerimizi bekliyor. Tatilinizde Kapadokya’nın fırsatlarından, aktivitelerinden yararlanmayı düşünürseniz, tatil planlarınızı şekillendirebilecek fırsatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilmeniz için HTR Tour sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Diğer otellerimizle birlikte Uçhisar Kaya Otel telefon numarası ve Uçhisar Kaya Otel iletişim bilgileri de yine HTR Tour’da.  Uçhisar otel fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz de bizi arayabilirsiniz.
Son olarak misafirlerimizin görüşlerine oldukça önem vermekteyiz. Uçhisar Kaya Otel yorumlarınız veya diğer otellerimiz hakkında yapacağınız yorumlar bizim için çok önemli. Otellerimizde konaklamanız durumunda aldığınız hizmetler hakkındaki değerli yorumlarınızı bekliyor olacağız.
Leave A Comment