Patara Plajı ATV Turu

Tüm arazi şartlarına uygun olarak ulaşım aracı olmasının yanında motor sporlarının en önemli aktivitelerinden biri olan ATV tatillerimizde turlar ile daha heyecanlı zamanlar yaşamamız anlamına gelmektedir. Bu anlamda özelikle turistik bölgelerde daha kolay ulaşım, gruplar halinde heyecan yaşamak kadar zor arazi şartlarında ulaşım için önemli olan hususlardan biri safarilere katılmak olmaktadır. Özellikle Antalya bölgesinde tatilini gerçekleştirenler bölgeye yakın olan yerlerden Patara Plajı ATV Turu katılabileceğiniz önemli aktivitelerden biri olmaktadır.

Patara ATV Safari ile bölgedeki plaj ve tarihi dokunun her bir yerine turlar düzenlenmektedir. Özellikle Kaş ve Kalkan bölgesini tatil adresi olarak seçen kişilerin Dünyaca ünlü tarihi doku Patara gezisi mutlaka yapılması gereken yerlerden biridir. Buradaki tarihi atmosfer binlerce yıl geçmişe yolculuk yapmanızda başlıca rolleri üstlenmektedir. Yapılan çalışmalar ile muhteşem bir tarihi kentin ortaya çıktığı Patara ve çevresi ile uzun ve kum plajı ATV araçları ile gerçekleştirilmektedir. Bölgenin turizm işletmelerinin en çok talep gören turlardan biri haline gelen ATV turlarının Patara bölgesindeki adresi HTR Tour olmaktadır. Burada sizlerin isteği ve talebi doğrultusunda Patara ATV ile gezi imkanı sağlayan HTR Tour tatil bölgelerinin de gözdesi haline gelmektedir. İnternet üzerinden online hizmet alımına olarak veren firmanın Türkiye’nin bir çok bölgesindeki faaliyetlerde anahtar niteliği taşımaktadır.

Farklı parkurlar ile muhteşem bir tur ATV Patara ile sizleri beklemektedir. Burada sizlere kum parkurların yanında özel olarak hazırlanmış toprak ve plaj turu yapılmaktadır. Böylelikle bölgede hız ile yarış yapılabilecek parkurlar dışında hız yapmak ve yarışmak yasaktır.
Patara Plajı ATV Turu

Patara Plajı ATV Turu

Patara Antik Kenti Plajında ATV Turları

Tatil bölgelerinde sürekli karşımıza çıkan ATV araçları dikkatleri çekmektedir. Özellikle son yıllarda çok cazip ulaşım aracı olmaktadır. Öyle ki araç kullanmasını bilmeyenlerin tercihlerinden biri olmaktadır. Hatta henüz bütçesinin elvermediği kişilerin tercih ettiği ATV araçları güçlü motorlara sahiptir. Özellikle  dört çeker güçlü motoru ile ilgi çekmektedir. Özel kullanım için her türlü arazi şartları ve mevsim koşullarına uyan araçlardır. Böylelikle tatilcilerin en gözde ulaşım araçları haline gelmektedir. Aynı zamanda tozlu  ve çamurlu yollarda engebeli arazi şartlarında gösterdiği performans ile turizmin ve tatilcilerin göz bebeği olan ATV turları Patara bölgesinde özellikle plajda gerçekleştirilmektedir.

ATV Turu Ne Zaman Yapılır?

Patara’da tatil yapıyorsanız mutlaka bir ATV turuna katılmanız gerekir. Burada yapılan turların vakti elbette katılımcıların talebine göre programlanmaktadır. Ancak standart programlarda sabahın erken saati ile öğleden sonra gün batımına doğru yapılan turlar en etkili zamanları olmaktadır. Kalabalık gruplar olması halinde bu katılımcılara özel olarak Patara plajı ve diğer bölgelerde turlar düzenlenebilmektedir. Üstelik Patara ATV turu 4 mevsim her gün yapılabilmektedir.

ATV Turlarına Kimler Katılabilir?

Tatilde adrenalin tutkunu kişilerin tercihi olan ATV turlarına katılımda belli sınırlamalar söz konusudur. Bunun en büyük nedeni güvenliktir. Güçlü motorları ile engebeli arazide hız yapmanın heyecanı ve tadı başka olmaktadır. Bu sebeple istenilen duyguyu yaşamak isteyenler doğal olarak ATV turlarına kimler katılabilir sorusunu sormaktadır.. Araç kullanıcısı olarak en az 16 yaş şartı aranırken arka koltukta bulunan kişinin en az 12 yaşında olması gerekmektedir.
Patara Plajı ATV Turu

Patara Plajı ATV Turu

ATV Turu Ne Kadar Sürer?

Kişilerin isteğine göre şekillenen Patara ATV turlarında süre standart olarak 30 – 40 ve 60 dakika sürmektedir. Ancak bu durum sizin isteğinize göre uzatılabilmektedir. Hatta Patara ATV kiralama hizmeti alınması söz konusudur. Bu çerçevede adresiniz yine HTR Tour olmaktadır.

ATV Turları Tehlikeli mi?

Araç kullanmasını bilmeyen kişilerin daha rahatlıkla kullanabileceği ATV araçları oldukça güvenlidir. Bu çerçevede tur öncesi sizlere gerekli eğitimler verilmektedir. Bunun yanında araçların kullanımında yetkili olan kişiler tura katılmaktadır. Tur boyunca yapılan sigortalar güvenlik tedbirlerinden biri olmaktadır. Böylelikle Patara ve diğer bölgelerde gerçekleştirilen turlar tehlikelerden uzak olarak yapılmaktadır. Bunun yanında hız yapmak yasaktır. Özellikle parkur dışında hız ve yarış yapılması mümkün değildir.

ATV Turunda Neler Giyilmeli?

Turlara katılımlarda mevsime ve hava durumuna göre sizlere gerekli kıyafet uyarıları gerçekleştirilmektedir. Böylelikle yıl boyunca Patara’da ATV turlarına katılabilirsiniz. Yağmurlu  ve ıslak zemin olması nedeniyle su ve çamura bulanmalar olabilmektedir. Özellikle yaz aylarında doğal olarak deniz kıyafeti tercihi yapılmaktadır. Kış aylarında ise rüzgar geçirmeyen ve sıcak tutacak kıyafetler mutlaka olması gerekenler olmaktadır. Bunun yanında özellikle tozlu bir aktivite olması nedeniyle mutlaka gözlük takılmalıdır. Gözlük ve kask tur öncesi sizlere verilen ürünler olmaktadır.

Patara Plajı ATV TuruPatara Plajı ATV Turu

ATV Turunda Yanınıza Almanız Gerekenler

Tur boyunca ihtiyacınız olacak en önemli husus havludur. Özellikle kurulanmak istediğiniz gibi tur sonrası duş ile havluya ihtiyaç olmaktadır. Bunun yanında kıyafetlerinizin ıslanması ve çamur ile kirlenmesi muhtemel olmaktadır. Etkinlik esnasında toz ve duman arasında yapacağınız Patara ATV gezintisinden bahsetmek mümkündür. Bu sebeple yedek kıyafetler alınması gereken diğer hususlar olmaktadır. Bununla birlikte turların gerçekleştirildiği yerlerde su bulamayabilirsiniz. Bunun için içecek su ve enerji ihtiyacınızı karşılayacak olan atıştırmalıklar yanınıza almanız gereken diğer hususlar olmaktadır.

ATV Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğlenceli bir gezinti ile ATV turunda dikkat edilmesi gereken hususlar önemli olmaktadır. Bu yüzden  tur öncesi size verilen eğitim ve uyarılara birebir uymak gelmektedir. Tur boyunca sizlere profesyonel rehberler eşlik etmektedir. Bu anlamda rehberlere tur boyunca da uyulması gerekir. Mevsimsel olarak kalın kıyafetler giyilebilmektedir. ATV araçlarında en çok kollarınız kullanılmaktadır. Bu yüzden burada kollarınızı rahat hareket ettirebileceğiniz kıyafetler tercih edilmesi gerekir.

ATV Turuna Katılım İçin Ehliyet Gerekiyor mu?

Plaka takılı olan araçlarda ehliyet kullanımı zorunludur. Ancak Patara ve diğer bölgelerde turistik amaçlı olarak yapılan ATV turları için ehliyet şartı aranmamaktadır. Öyle ki Patara ATV turlarına katılım için araç kullanıcılarında yaş sınırı 16 olarak belirlenmiştir. Bu yaşlar için ehliyet alınması söz konusu değildir. Dolayısıyla ATV turlarına katılmak için ehliyetinizin de olmasına gerek bulunmamaktadır.
Leave A Comment