Kapadokya’da Nerede Kalınır?

Ihlara Vadisi’nden, Kayseri Soğanlı Vadisi’ne kadar çok geniş bir alanı kapsayan Kapadokya seyahatlerinizde konaklama en önemli husus olmaktadır. Özellikle ilk kez gidenler bu aşamada Kapadokya gezi rehberi ile kalınacak yerler hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bu anlamda tatilinizin süresi, gezilecek yerlerin listesi yapılmalıdır. Bunun yanında mutlaka görülmesi gereken yerlere bağlı olarak Kapadokya’da nerede kalınır sorusuna yanıt bulunabilmektedir.

Öncelikli olarak Kapadokya seyahatlerinizde buranın kalbi ile ilgili bilgi edinmek gerekmektedir. Bu çerçevede Göreme, Ürgüp ve çevresinin bölgenin kalbi olduğunu nitelemek yanlış olmayacaktır. Bunun sebebi özellikle Göreme Açık Hava Müzesi ile dünya markası haline gelmiş olmasıdır. Öyle ki UNESCO ile Dünya Mirası Listesi bunun en büyük dayanağı olmaktadır. Kapadokya’da gezilecek yerlerin başını Göreme ve Ürgüp çevresi çekmektedir. Bu sebeple Kapadokya seyahatinizde konaklayacağınız alanlar gezilecek yerlere yakın olan yerlerde olması gerekmektedir.

Kapadokya’da Nerede Kalınır

Kapadokya’da Nerede Kalınır – Anka Cave Suites

Seyahat Planınızın Konaklamadaki Yeri Önemlidir

Tatilinizi geçireceğiniz Kapadokya bölgesindeki oteller seyahatlerinizin konforlu ve verimli geçmesi açısından her türlü adıma atmaktadır. Bu aşamada paket tatiller almak kişileri birçok zahmetten kurtarmaktadır. Havaalanından konaklama oteline transferler, gezi turları, bölgede yapılması gereken aktiviteler bu paketler içerisinde yer alabilmektedir. Bu sayede kısa süren tatiliniz çok daha verimli geçer. Bu anlamda ihtiyacınız olan konaklama, tur programları ve gezileriniz ile transferlerinizde Htr Tour önemli bir adres olmaktadır. Bu sayede uzun yıllar kazandığı tecrübeler ile Kapadokya bölgesindeki otelleri eviniz haline getirdiğinden bahsetmek doğru olur. Öyle ki otelinizdeki rahatlığınız bir sonraki Kapadokya serüveniniz için en iyi enerji kaynağı olmaktadır. Çünkü Kapadokya aktivitelerin yoğun olduğu bir yerdir. Burada yapacağınız her etkinlik için dinlenmiş olarak yeni bir güne merhaba demek gerekir. Kapadokya da kalınacak yerler açısından çok zengin bir içeriğe sahip olan Htr Tour aynı zamanda ülke çapında geniş tur programları sunmaktadır.

Tarihi kültürel alanlar ile doğal güzelliklerin toplandığı vadiler, Kapadokya’nın eşsiz coğrafyasını oluşturmaktadır. Böylelikle burada gezilecek yerler bu vadiler içerisinde toplanmaktadır. Aynı zamanda yapılacak tüm aktiviteler bu bölgelerde gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple vadilerin önemi bölge için büyüktür. Öyle ki bu vadiler zaman içerisinde milyonlarca yılda meydana gelmiştir. Bölgede bulunan üç volkanik yanardın püskürttüğü volkanlar bölgede 150 metre yüksekliğe kadar tüf tabakası meydana getirmiştir. Bu sebeple Erciyes Dağı, Hasandağ ve Güllüdağ bölgenin oluşumunda ilk adımı atmıştır. Oluşan tüf tabakalarının zayıf yanları yağan yağmur suları ve seller ile rüzgarın etkisi ile yok olmuş sağlam tabakalar ise günümüze peri bacası olarak gelmiştir. Bu çerçevede bölgedeki peri bacaları Kapadokya’nın DNA’sını teşkil etmektedir. Böylelikle vadilerin oluştuğu Kapadokya’da yaşam alanları haline getirilen kayalıklar vadi kenarlarında toplanmıştır.

Kapadokya’da Nerede Kalınır

Kapadokya’da Nerede Kalınır – Anka Cave Suites

Konaklama Otellerinin Mimari Yapısı

Tüf tabakalarının kolay oyulması ve işlenmesi bölgede yaşam alanlarının inşa edilmesine neden olmuştur. Tüf oyulması ile havaya temas etmesi sonrası sertleşen bir volkanik malzemedir. Bu sayede bölgede birçok yerde yaşam alanları oyma ve yığma olarak yapılmıştır. Böylelikle bölgede muazzam bir mimari söz konusu olmaktadır. Kapadokya seyahatinizde kalacağınız oteller yüzlerce yıl öncesinden günümüze gelen mağara otelleri olmaktadır. Bu aşamada hem oyulan hem yığma olarak yapılan otellerin yanı sıra tamamen oyma otellerde konaklama olanaklarınız olmaktadır.

Kapadokya coğrafyasına uygun olarak konaklamalar özellikle yabancı turistlerce mağara odalarda yapılmak istenmektedir. Binlerce yıl öncesi yaşam alanı olan buralar günümüzde en ince ayrıntısı ile mimari görüntüsüne uygun olarak tadilatlardan geçirilmiştir. Böylelikle modern halini alan odalarda konaklamak sizlere huzur veren bir tatil imkânı sunmaktadır. Bir nebze geçmişe gitmek ve onların penceresinden hayata bakmak bölgeyi anlamak açısından da önem taşımaktadır.

Konaklama Yapacağınız Yerler

Bölgede en çok ziyaret edilen yerler Göreme, Ürgüp ve bunlara bağlı olarak Uçhisar ile Ortahisar arasında bulunmaktadır. Bu sebeple Kapadokya seyahatlerinin konaklama alanları bu bölgelerde toplanmaktadır. Her bütçeye göre konaklama yapabileceğiniz oteller söz konusu olmaktadır. Bunun yanında uzun süreli tatilleriniz için bu bölgelerde pansiyon ve ev kiralama yoluna gidilebilir. Bu aşamada en önemli adres Avanos ilçesi olmaktadır. Ancak en önemli husus seyahatinizin programlı olmasıdır. Bölge her yıl yaklaşık 2 milyon ziyaretçi çekmektedir. Böylelikle konaklama yerlerinde oda bulmak zorlaşır ve çok daha yüksek ücretlere tabi kalınmaktadır. Bu sebeple erken rezervasyon ile planlama önem taşımaktadır. Dolayısıyla bölgenin en güzel atmosferinde konaklama ihtiyaçlarınızın karşılanması ve Kapadokya da kalınacak oteller için Htr Tour ile iletişime geçmek en mantıkla adım olur.

Kapadokya’da Nerede Kalınır

Kapadokya’da Nerede Kalınır – Anka Cave Suites

Anka Cave Suites Otel

Konaklama ihtiyacınıza ve bütçenize göre en uygun oteller Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar ve Ortahisar’da bulunmaktadır. Bu anlamda özellikle Kapadokya kalınacak en iyi otel arayışları yapılmaktadır. Özellikle konaklamak isteyeceğiniz Anka Cave Suites otel yer bulabilmeniz halinde size muhteşem bir tatil olanağı sunmaktadır. Manzarası, atmosferi, mimari yapısı ile sizleri kendisine hayran bırakacak kadar güzel bir oteldir. Öyle ki tatiliniz süresince Kapadokya keşfi için dahi bu otelden çıkmak istemeyebilirsiniz.

Ürgüp’ün İbrahimpaşa Köyü’nde bulunan otelin özellikle gece portresi muhteşem bir görsel sunmaktadır. Lüks ve konforun yeniden tanımımın yapıldığı otelde 24 suit oda bulunmaktadır. Bu odaların hepsinde jakuzi bulunduğu gibi 5 farklı konaklama tipi söz konusu olmaktadır. Atmosfere uygun olarak antika görünüme sahip telefonlar, minibar, kahve ve çay yapma olanakları bulunmaktadır. Rahat uyku için konforlu yataklar eşliğinde ince pamuklu nevresimler ile lüks bornozlar eşliğinde otelde kalınmaktadır.

Kral Spa Süiti

Anka Cave Suites otelde konaklayacak kişilerin kalacakları suitler ve odaların özellikleri farklılık göstermektedir. Öyle ki burada Kral Spa Sütinide geçireceğiniz gece adeta sizi bölgenin kralı yapmaktadır. Periler diyarı olarak görülen Kapadokya’da masalsı bir gece geçireceğiniz süit odada şömine ve büyük bir jakuzi bulunmaktadır. Odanın kendisine özgü terası bulunmaktadır. Aynı zamanda sabah kahvaltılarını odada alma olanakları ile ayrı bir deneyim yaşarsınız. Bu sebeple odanızı buradan seçmek tatilinizi cazip kılacaktır.

İmparatorluk Mağara Süitleri

Otelin en geniş odaları bu süitlerde bulunmaktadır. Genişlik açısından 50 ile 65 metre kare arasındaki büyüklüğe sahip odalarda yağmur duşu ile jakuzi bulunmaktadır. Mağara odasının mimarisi sizi saraylara kadar götürecek güzelliğe sahiptir. Mağara oyma odası olmasına karşın odalarda pencereler kullanılmıştır. Bu sayede daha kullanışlı bir oda olmaktadır. Odanın duvarları ise mitolojinin parçası olan hikayeleri olan heykeller ile kaplıdır.

Superior Mağara Süitleri

Oyma mağara odasının genişlikleri 35 ile 65 metre kare arasında değişmektedir. Yağmur duşunun yanı sıra bu odalarda küvet bulunmaktadır. Odanın konforu ve mimarisi en üst düzeye çıkarılmıştır. Özel yapılı bir atmosfere sahiptir. Yine bu odanın duvarlarında mitolojinin hikayelerini en güzel heykeller ile görebilirsiniz. Bu sayede sizleri Helenistik kültürüne götürecek dokunuşlar odada bulunmaktadır. Öyle ki bu odalarda konaklama imkanınız ile kendinizi adeta şımartacaksınız.

Kraliyet Mağara Süitleri

Anka Cave Suites otel Kraliyet Mağara süitleri ilginizi çekecek mimari yapıya sahiptir. 40 ile 75 metre kare büyüklüğündeki değişen odalarda yağmur suyu duş ve küvet bulunmaktadır. Yine bu odalarda mitolojiye uygun olarak heykeller söz konusu olmaktadır. Böylelikle tarihi kültürünüzü betimler eşyalara sahiptir. Tarihi kültürel yapıları ile günümüzün modernizasyonunu aynı anda sunan odalar sizlerin burada en güzel haliyle tatil yapmanıza olanak sağlar.

Eski  bir Rum yerleşim birimi olan  İbrahimpaşa Köyü’nde bulunan otelin gezileriniz için konumu çok önemli bir yerde bulunmaktadır. Öyle ki 10 dakikalık mesafe ile Uçhisar, Ürgüp ve Göreme’ye ulaşabilirsiniz. Bu sebeple Kapadokya kalınacak oteller sorusuna yanıtlar bulunabilmektedir.

Kapadokya’da Nerede Kalınır

Kapadokya’da Nerede Kalınır – Anka Cave Suites

Konaklama Oteline Transferler

Otelde konaklayacağınız her an kendinizi Kapadokya’da ve peri bacaları şehrinde hissedersiniz. Odaların mağara olması sizleri cazip kılmaktadır. Aynı zamanda odalarda bulunan mitolojik hikayeler ile kahramanların heykelleri ayrı bir hava katmaktadır. İç mimarisinin yanında dış mimarisi ile bölgede gözlerin sürekli üzerinde olduğu otel’de ayrıca döviz bozdurma olanaklarınız bulunmaktadır. Htr Tour güvencesi ile konaklama olanakları sunulan otelde ayrıca transfer hizmeti alınabilmektedir. Seyahat planınızda alacağınız konaklama hizmetinin yanı sıra ulaşım önem kazanmaktadır. Bölgeye Nevşehir Kapadokya Havalimanı ve Kayseri Erkilet Havalimanı ile tatile gelinebilir. 7-24 istenilene saatte otele transfer hizmeti sunan Htr Tour bu aşamadan sonra seyahat organizenizde gezi listesi ile aktiviteleri de eksiksiz olarak sunmaktadır. Böylelikle lüks ve konforlu araçlar ile havaalanından sevdiklerinizle güvenli bir yolculuk ile otelinize ulaşım sağlanmaktadır.

Kapadokya kalınacak yerler açısından çok zengin bir bölgedir. Öyle ki her yıl gelen binlerce ziyaretçinin konaklaması için muhteşem mağara otelleri bulunmaktadır. Ancak İlkbahar ve sonbahar mevsimlerinde daha yoğun bir ziyaretçi trafiğinden bahsetmek mümkündür. Böylelikle tatilinizi planlama ve organize edilmesi açısından erken rezervasyon ve planlama ön plana çıkar. Bölgede daha çok küçük oteller söz konusudur. Bunun sebebi bölgede bulunan yaşam alanlarının otellere dönüştürülmüş olmasıdır. Bu sayede daha sıcak bir konaklama olanakları sunulmaktadır.

Kapadokya Yerleşim Alanlarının Özellikleri

Kapadokya’nın en önemli idari yapısı Nevşehir’dir. Nevşehir Kapadokya kalınacak yerler açısından da önemlidir. Kapadokya’nın en önemli merkezlerini oluşturan Göreme, Avanos ve Ürgüp idari olarak Nevşehir’e bağlıdır. Karayolu ile birkaç saat içerisinde bu bölgelere ulaşım sağlanabilmektedir. Bu sebeple konaklama yeri planlamasında bölgeye yakınlık dikkate alınmaktadır. Tatilinizde su sporlarını ve manzarasını sevenlerdenseniz konaklama merkezinizi Avanos olarak seçebilirsiniz. Öyle ki buraya hayat veren Kızılırmak manzarasının genişliği yaklaşık 200 metre kadardır. Bu sayede su sporlarının yapılmasını sağlamaktadır. Özellikle Htr Tour ile burada Jet Boat turu muhteşem bir hız aktivitesi olmaktadır. 10 dakikalık bir tur olmasına rağmen çok rağbet gösterilen bu tur ile güçlü motorlara sahip botla sürat yapma olanağınız olur.

Konaklama açısından değerlendirildiğinde bölgenin her bir idari yapısının kendisine özgü özellikleri ve alanları bulunmaktadır. Bu anlamda Göreme bölgenin kalbi konumunda ve tarihi yerler ile mekanlara sahip bir yerdir. Daha çok kaya oluşumu, mağara yaşam alanları ile alışveriş mekanlarının yoğunlukta olduğu yer ise Ürgüp olmaktadır. Kapadokya’nın terası konumunda en yüksek seviyeye sahip yer ise Uçhisar olmaktadır. Özellikle Uçhisar Kalesi Kapadokya’nın en üst bölgesini oluşturmaktadır. Kızılırmak ile kendisine hayat bulan Avanos çanak ve çömlek atölyeleri ile bölgenin üzümlerinden üretilen şarapları ile ünlüdür. Yoğun ziyaretçiden uzak ama tarihi yerleri ile turistik mekanlarının çok olmasını istediğiniz bir yerde konaklamak isterseniz Ortahisar tam size uygun koşullar sunmaktadır.

Kapadokya ve çevresinde gezileriniz için konaklama yeri önemli bir etken olmaktadır. Ihlara Vadisi’ni gezmek için Göreme Otelleri ile konaklama yapmanız mantıksız olur. Bu anlamda vadiye yakın bir bölgede konaklamak gerekir. Ancak Kapadokya’nın en önemli yerlerini görmek istiyorsanız mutlaka Göreme ve Ürgüp çevresi değerlendirilmesi gerekir. Bu aşamada otel konaklama ve tur organizasyonları için Htr Tour sizlere müthiş ve ekonomik fikirler ile hızlı çözümler sunmaktadır.

Leave A Comment