Güzeller güzeli Kapadokya’yı gezerken telefonunuzu çıkarıp rastgele tuşlara bastığınızda bile harika fotoğraflar elde edersiniz. Bir de kişiye özel Kapadokya fotoğraf çekimi yaptırdığınızı ve bu fotoğrafların harikalığını düşünün… Adeta masal kitaplarından fırlamış, Alice Harikalar Diyarı’nda gibi hissettirecek fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Bu tür fotoğraflar için en iyi seçim Kapadokya’dan başka bir yer değildir. Kilimler, sıcak hava balonları, peri bacaları, gün batımı manzarası ve eşsiz vadiler arasında kusursuz fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Kapadokya’da Fotoğraf Çekilecek Yerler

Kilimler

Kapadokya fotoğraf çekimi yerleri farklı alanlarda yapılabilmektedir. Mistik ve otantik, biraz da eski zaman fotoğrafları elde etmek için en iyi tercih kilimlerdir. Gerek dokularıyla gerekse renkleriyle görsel bir şölen yaşatır. Aynı zamanda bu, fotoğraflarınızın canlı ve mistik bir havaya sahip olmasını sağlar. Bu tür aktiviteler ve hizmetler için Göreme’de bulunan 450 yıllık yapı restore edilmiştir. Zeminden tavana kadar otantik halılar ile kaplanmıştır, bu da mükemmel fotoğraflar için zemin hazırlamıştır. Ayrıca bu mekanda resim çektirdikten sonra Anadolu motifleriyle dokunmuş halıları da satın almanızı tavsiye ederiz. Eşsiz parçaların sizlere ait olması çok farklı hisler uyandıracaktır.

Kapadokya Fotoğraf Çekimi

Sıcak Hava Balonları

Masal şehir Kapadokya’nın simgesi haline gelmiş sıcak hava balonları da fotoğraf çekimi için harika bir alternatiftir. Fakat eğer Kapadokya balon fotoğraf çekimi yapacaksanız şunları bilmenizde fayda var. Bunların ilki, hava durumuna göre balonunuzun yükselip yükselemeyeceğidir. Çünkü rüzgarlı havada balonlar havalanmamaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına daha önceden hava durumu kontrolü yapmanızda fayda vardır. Uçuş süresi genellikle 1 saat olarak belirlenmiştir. Şapka, gözlük gibi aksesuarları takmamanızı tavsiye ederiz. Fakat taktıysanız onlara sahip çıkmalısınız çünkü rüzgarında etkisiyle uçabilirler. Ayrıca balon sepetlerinin büyüklüğüne göre ortalama 12-16 arası müşteri kapasitesi vardır. Fotoğraf çekimi yapmadan önce bunları hesaplamalısınız çünkü küçük bir alanda çok kişi olursunuz.

Gerek balonun içinde, gerekse karada kuş gibi süzülen balonların önünde poz verip harika fotoğraflar elde edebilirsiniz. Ayrıca balon fotoğraf çekiminde arkadaki gündoğumu ve günbatımı manzaralarıyla harikalar ortaya çıkmaktadır. Sadece günlük fotoğraflarınız için değil düğün fotoğraflarınız için de sıcak hava balonlarını tercih etmelisiniz. Farklı bir ambiyans içerisinde, hikaye kitaplarını aratmayan, romantizm ve aşk dolu bir düğün albümünü kim istemez ki?

Peri Bacaları

Kapadokya’da şüphesiz bir diğer eşsiz fotoğraf çekinme yeri, sanki sihirli bir değnek değmiş de o hale gelmiş gibi kusursuz görünen peri bacalarıdır. Ancak tabii ki sihirli bir değnekle ortaya çıkmamıştır peri bacaları. Peri bacaları, volkanik patlamalar sonucu biriken tüflerin aşınmasıyla oluşmuş yapılar olarak tanımlanmaktadırlar. Fakat yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkmıştır ki bu bölge aslında iç denizmiş. Yapılan bu kazı çalışmalarında deniz canlılarının fosilleri bulunmuştur. Bu yüzden de Kapadokya bölgesinin iç deniz olduğu bilinmektedir.

Peri bacalarının kusursuz renklerini ve kusursuz güzelliğini kullanarak mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz. Peri bacalarının mükemmelliği içerisinde bulunan o mistik atmosfer harika resimler ortaya çıkaracaktır.

Kapadokya Fotoğraf Çekimi Vadiler

Kapadokya, peri bacaları kadar vadileriyle de ünlü bir yerdir. Bu vadilere hangi mevsim gidilerse gidilsin harika bir görüntü sizleri karşılar. Sonbaharda sarı ve tonlarının hakim olduğu, yazın da kelebeklerin uçtuğu, kuşların öttüğü bir cennete dönüşmektedir. Her birinin ayrı güzelliği olan bu vadiler, yerli ve yabancı turistlerin Kapadokya’da gezilecek yerler arasında ilk sıralarda bulunmaktadır.

Kapadokya’nın yemyeşil vadileri içerisinde harika manzaralar eşliğinde fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Hatta bu bölgeye özel Kapadokya fotoğraf pozları çok ünlüdür. Fotoğraf çekimi için ideal olan vadiler, Aşk Vadisi, Zemi Vadisi, Paşabağ Vadisi, Kızılçukur Vadisi ve Gül Vadisi’dir. Bu vadilerde benzersiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Ve eğer balonların uçtuğu mevsimde seyahatinizi gerçekleştirdiyseniz havada uçuşan balonların da yardımıyla harika fotoğraflar gözler önüne serilecektir. Bir fotoğrafçıyla çalışıyorsanız hem manzara resimlerini hem de kendi resimlerinizi çektirmenizi tavsiye ederiz. Oturup manzarayı sadece izlediğinizde bile bölgenin büyüsüne kolayca kapılıp gidersiniz. Bu anı fotoğraflarla ölümsüzleştirmek herkesin bu anı sonsuza kadar saklamasına yardımcı olacaktır.

Develer ve Atlar

Hayvanlarla fotoğraf çektirmek sizce de kulağa harika gelmiyor mu? En güzel ve en asil fotoğraf çekimi bu diyebiliriz. Çünkü, develerin uysallığı ve atların temsil ettiği asalet, Kapadokya’nın eşsiz güzelliği ile birleşince ortaya mükemmel diyebileceğimiz bir sonuç çıkacaktır. Onların başını okşarken, onları beslerken ve severken inanılmaz doğal fotoğraflar ortaya çıkacaktır. Develerle ve atlarla fotoğraf çekinmek, Kapadokya tatili yapan bütün turistlerin tercih ettiği aktivitelerinden biridir. İster profesyonel bir fotoğrafçıyla çalışın isterseniz de kendi telefonunuzla fotoğraf çekin, unutmayın ki mükemmel fotoğraflara imza atmak sizin elinizdedir.

Kapadokya Fotoğraf Çekimi Gün Batımı

Günün akşam saatlerinde, dağların arasından güneşin batışı esnasında gökyüzünde oluşan kızıl ile turuncu arasında olan o mükemmel renklerle harikulade fotoğraflar çekebilirsiniz. Kapadokya’nın efsane güzelliğine bir de gün batımı eşlik edince ortaya umduğunuzdan çok daha kusursuz fotoğraflar çıkacaktır. Gün batımının kendisi de tablo gibi olduğundan dolayı bu, fotoğraf çekimine eklendiği zaman ortaya ünlü fotoğrafçıların çalışmalarını aratmayacak görseller çıkacaktır.

Ihlara Vadisi

Yürüyerek yaklaşık 4 saatte dolaşılan bu vadide gezerken eğer sonbahardaysanız sarı, turuncu ve kızıl renklerin hakim olduğu bir manzara sizi karşılayacaktır. Bu vadiyi yürüyerek dolaşırken harika fotoğraflar çekebilir ve o anın büyüsüne kapılabilirsiniz. Ayrıca vadiye tepeden bakıp sonbaharın mükemmelliğine bir de bu açıdan şahit olabilirsiniz. Peki Ihlara Vadisi giriş ücreti ne kadardır? Bu vadiye giriş ücreti 55 TL’dir. Ama öğretmen ve öğrenciler vadiye ücretsiz girebilmektedir. Ve bu vadiye müze kart ile ücretsiz bir şekilde girebilirsiniz.

Kapadokya Fotoğraf Çekimi Kiliseler

Fotoğraflarda biraz eski zaman esintileri ve yaşanmışlıklar olsun isterim diyenlerdenseniz, fotoğraf çekmek için ilk durağınız kiliseler olmalıdır. Çünkü Kapadokya’da çok fazla kilise bulunmaktadır ve hepsi ayrı ayrı çok önemli bir tarihe sahiptir. Kiliselerin hemen hemen hepsi Göreme Açık Hava Müzesi’nde bulunmaktadır. Peki Göreme Açık Hava Müzesi nerede? Bu müze, Nevşehir’de bulunmaktadır.

Fakat şunu unutmamakta fayda vardır: Göreme Açık Hava Müzesi’ne giriş ücretlidir ve dolayısıyla müzenin içinde kalan kiliselere girmek de ücretlidir. Peki Göreme Açık Hava Müzesi giriş ücreti ne kadardır? Ücret, 30 TL olarak bilinmektedir. Ayrıca içeriyi müze kart ile gezmeniz de mümkündür.

Üç Güzeller

Üç güzeller, Nevşehir Kapadokya içinde, Ürgüp ilçesinde bulunan 2 adet büyük, 1 adet küçük toplamda 3 adet peri bacasıdır.

Kapadokya’ya gelen turistlerin fotoğraf çektirmek istedikleri bir diğer yer de burasıdır. Üç Güzeller, hakkındaki efsanelerle ünlüdür. Bu yüzden de Kapadokya’ya gelen turistlerin uğrak noktalarından biridir. Üç Güzeller’in önüne geçip poz vermek her gelen turistin düşüncesidir.

Kapadokya, seyahat edenlerin eşsiz görüntülerle karşılaştığı bir ortamdır. Buraya seyahat eden insanlar, şahit oldukları manzaraları bir hatıra olarak saklamak isterler. Özellikle bu hatıraların profesyonel şekilde hazırlanması önemlidir. Kapadokya fotoğraf çekimi konusunda acenta olarak anılarınızı kalıcı ve güzel hatıralara dönüştürmek için hizmet vermekteyiz. Bu hizmeti almak için Kişiye Özel Kapadokya Fotoğraf Çekimi linkine tıklamanız yeterlidir.

4 Comments
  1. […] ve kilimleriyle benzersiz bir fotoğraf çekimi deneyimi yaşamaktadır. Yani, Kapadokya halıları Kapadokya fotoğraf çekiminde de oldukça […]

  2. […] mümkündür. Aynı zamanda talep edilmesi halinde seyahatinizin anılarının taze kalması için fotoğrafçı temini bu otellerden yapılabilmektedir. En önemli avantajı ise havaalanı üzerinden […]

  3. […] fotoğrafçısı ile gelen kişiler gözlerinize takılır. Burada en önemli noktalarda çekilen düğün fotoğrafları hayatınızın en önemli anlarının belgesi niteliği taşımaktadır. Bu anlamda yaratıcı […]

  4. […] çalışılmaktadır. Burada yapılan bisiklet, at turu, Jeep ve ATV safari turları, fotoğraf çekimleri, yürüyüşler ile görsel sanatlar Nevşehir Kapadokya Festival etkinlikleri çerçevesinde […]

Leave A Comment