Project Description

Tarihi ve doğal güzellikleri ile tanınan Kapadokya’daki turlar turistler için şehri a’dan z’ye tanıtmayı amaçlar. Her turun vaat ettikleri farklıdır. Saman sarısı bitki örtüsü, gökyüzü, balonlar, yumuşak görünümlü peribacalarının oluşturduğu bu Kapadokya tablosuna bir de deve eklemişler. “Yok deve” diyeceksiniz ama evet gelen turistlerin en çok tercih ettiği turlardan biri Deve Turlarıdır. Çılgınca bir aktivite yapmak isteyenlere tavsiyemiz Deve Turunu kesinlikle denemelisiniz. Kapadokya Deve Turları hakkında merak ettiğiniz her şeyi cevaplandırdık.

Kapadokya Deve Turları

Sıcakkanlı deve sahipleri deveye nasıl yaklaşmanız gerektiğini, deveye nasıl binmeli, ne yapmalı hepsini anlatıyor. Deveden korkuyorum nasıl binebilirim diyorsanız ve daha önce deve görmeyen bir insansanız develeri gördükten sonra fikriniz değişecektir. Deveye binerken ve inerken dikkat ederseniz onun dışında gayet güvenli bir tur. Develer oldukça sakin, sempatik ve dost canlısı hayvanlardır. Hatta komik denecek kadar da baygın bakarlar. Hislerini belli edebilirler ve sevgi gördüklerinde hissederler. Yani bineceğiniz deveyi önceden sever seniz sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. Sizden zarar gelmeyeceğini anlarsa daha keyifli ve eğlenceli bir tur geçirirsiniz. İlginçtir ki eğer deve tükürüyorsa bilin ki kendini tehlikede hissediyordur ve ürkmüştür.

Deve aslında bir çöl hayvanıdır. Bu yüzden vücut yapıları çöle uygundur. Çift göz kapağı, su depolamak için hörgüce, uzun süreler yürümek için yumuşak tabanlara ve uzun bacaklara sahipler böylelikle hiç durmadan 50 km yürüyebilirler. Eski yıllarda ağır yüklerin taşınmasında büyük yardımcılardı. Sıcağın ve soğuğun aşırısına, açlık ve susuzluğa dayanıklıdırlar. Deve turlarıyla Kapadokya’nın harika atmosferinde vadiler arasında peribacaları eteklerinde eksantrik bir tur sizleri bekliyor.

Kapadokya Deve Turu Fiyatları 2021

Kapadokya’ da farklı ve unutamayacağınız bir tur yapmak isterseniz bu kesinlikle deve turu olmalıdır. Hatırladığınızda her seferinde yüzünüzü güldürecektir. Aldığınız hazza oranla gayet de uygun fiyatlı olmasıyla dikkat çekiyor. Fiyatlar kişi başı alınır. Deve Turunuzu gün doğumunda yapman isterseniz 425 TL. Gün batımı deve turları 350 TL. 1 saatlik deve turları 275 TL, eğer daha uzun bir tur tercih ederseniz 2 saatlik turları öneririz. 2 saatlik turlar 350 TL’dir. 2 saatlik turlarda daha fazla yer gezebilirsiniz ve Kapadokya’ deve sırtında gezmedim demezsiniz. Hangisini seçerseniz seçin deve sırtında Kapadokya’yı keşfetmenin hazzını hissedeceksiniz. Eşsiz Kapadokya manzarası, gün batımı, deve ve sırtında siz, harika bir fotoğraf karesi gibi.

Deve Safari Turları

Kapadokya’nın gizemini bulmaya çalışan bir kaşif gibi vadiler arasında, peri bacalarını eteklerinde zaman algınızı tamamen yitireceksiniz. Tamamen anın tadını çıkarıp bu heyecanın peşinden gitmelisiniz. Bununla birlikte tur bittiğinde daha önce hiç bu kadar tatmin olmadığınızı düşüneceksiniz. Deve sırtında Kapadokya’da serüvene hazır mısınız?

Nevşehir Deve Turu Fiyatları

Kapadokya Nevşehir’e bağlı ama kısım kısım Kayseri, Niğde, Kırşehir ve Aksaray illerini de içine alan bölgedir.

Nevşehir’deki deve turlarının tamamı ise Kapadokya da yapılmaktadır. Tur hizmeti veren firmalardan faydalanabileceğiniz gibi geziniz esnasında da bir çok deve turlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Fiyatlar her yıl güncellenmesiyle net bir şey söylemek zor daha sağlıklı bilgi için HTR Tour adresimizden veya Whatsapp üzerinden fiyat bilgisi alıp rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Deve Turları Nerede Yapılır?

Şehri keşfetmenin alışılmışın dışında bir seçeneği Kapadokya deve turları. Vadileri, tarihi köyleri, yüksek düzlükleri deveyle geçerken kendinizi eski bir deve kervanında göçe çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Kapadokya sizi her anlamıyla başka bir yerde yaşamanızın imkansız olduğu duyguları yaşatıyor. Peki bu yolculukta nereleri görmek istersiniz? Kapadokya şehir manzarasını ayağınıza seren tur rotası işte şöyle; Aşk Vadisi, Çavuşin Kasabası, Kızılçukur Vadisi, Güllüdere Vadisi, Kılıçlar Vadisi

Bir çok Kapadokya turunda olduğu gibi deve turunda da sıra bulmak biraz şansa kalıyor. Eğer harika fotoğraflar çekip unutulmaz tatil yaşamak istiyorsanız erken rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

Kapadokya Deve Turu