Marmaris ATV Safari Turu

Ege Bölgesi ile Marmaris’i tatil yeri olarak seçenlerin eğlenceli bir aktiviteye katılımı Marmaris ATV Safari turu ile olmaktadır. Bölgenin doğal harikası, bol oksijen eşliğinde kuş cıvıltılarına karışan ATV araçlarının motor sesleri sevdiklerinizle eğlenceli dakikalar geçireceğiniz adres olmaktadır. Marmaris ve çevresinde tatilinizi yapıyorsanız aktivite olarak ilk tercihiniz ATV turu olmalıdır. Öyle ki yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan bu araçlar sayesinde tozla, toprakla, su ve çamurla tekrar tanışma imkanı sağlıyorsunuz. Yorgunluğunuzu ve stresinizi atmanız için heyecanlı Marmaris ATV Safari turu aksiyonları ile birlikte sizi beklemektedir.

Bölgede yapacağınız tatil ile ulaşım için ihtiyacınız olan Marmaris ATV kiralama alınan bir diğer hizmet olmaktadır. Yada Marmaris ATV turu ile bölgenin en güzel parkurlarında hız denemesi yapma olanağınız olmaktadır. Marmaris ATV Safari fiyat ile en uygun şartlarda aktivite olanağı veren HTR Tour bu anlamda en önemli adresiniz olmaktadır. Diğer bölgelerde olduğu gibi konaklama, aktivite ve turlar ile muhteşem bir tatilin kapısını aralayan HTR Tour sizlere hızlı ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Hatta internet üzerinden çevrimiçi aktivite satın alabildikleriniz hizmetlerden biri ATV Marmaris olmaktadır. Bu sayede bölgede yapılan turlar dahil olmak üzere bilgi sahibi olunmaktadır. Aynı zamanda Marmaris ATV turları açısından parkur ve programlar HTR Tour imzası taşımaktadır.

ATV Safari Marmaris bölgesinin en çok tercih edilen aktivitelerinden biri olmaktadır. Mistik çam ormanları ve ağaçları kokusu eşliğinde bol oksijenle yapılan aktiviteler oldukça hareketli geçmektedir. Bölgenin doğal coğrafyası sizlere doğal parkur özelliği sunmaktadır. Böylelikle sevdiklerinizle birlikte adrenalinin doruk noktasına ulaşılmaktadır.

Marmaris ATV Safari Turu

Marmaris ATV Safari Turu

Marmaris ATV Turları Nerelere Yapılıyor?

Bölgede tatiliniz boyunca ulaşım aracı olarak ATV kiralama Marmaris hizmeti alınabilmektedir. Özellikle uzun süreli tatillerde ihtiyacınız olan araçlardan biri olmaktadır. Nitekim Marmaris ve çevresinde tatiliniz boyunca ATV gruplarıyla karşılaşılmaktadır. Bu sebeple ATV turu Marmaris açısından önem kazanmaktadır. Marmaris ve çevresinde yapacağınız turlar sizin isteğinize göre şekillendiği gibi standart rotalarda yapılmaktadır. Bölgenin standart ATV turu rotaları;
  • Hisarönü
  • Marmaris Milli Parkı
  • Trafiğe kapalı özel parkur
Olarak yapılmaktadır. Mevzuata uygun olması halinde misafirlerin taleplerine göre farklı rotalar bu anlamda planlanabilmektedir. Araçlarda turlara katılım iki kişi olarak yapılmaktadır. Katılımlarda ücret araç başına değil kişi üzerinden tahsil edilmektedir.

Özel parkurlarda ATV turu yapılması nedeniyle bu anlamda ehliyete gerek bulunmamaktadır. Dört lastik ile bir direksiyon kumandasında olan araçlar otomatik vites olarak kullanılmaktadır. Böylelikle deneyime ihtiyaç duymadan rahatlıkla araçların kullanılma mümkündür. Yılın her günü turlara katılabileceğiniz Marmaris ATV Safari turları hakkında bilgi ve rezervasyon için HTR Tour sizlere muhteşem fırsatlar vermektedir. Bu alternatifi kullanmanız gerekmektedir. Katılacağınız ATV turu programında anılarınızı süsleyecek unsurlardan biri fotoğraflar olmaktadır. Bu sebeple tur boyunca profesyonel kadrajlardan fotoğraflar çekilmektedir. Böylelikle tatilinizdeki aktiviteler ile anılarınız zenginlik kazanmaktadır.

ATV Turu Ne Zaman Yapılır?

Marmaris özellikle yaz aylarında gündüzü en uzun zaman dilimini yaşamaktadır. Bu sebeple günde birkaç seans tura katılım söz konusu olmaktadır. Bununla birlikte kısa ve uzun parkurlardan bahsetmek mümkündür. Böylelikle Atv Safari Marmaris turları 1,2,3 ve 4 saatlik süreler ile yapılmaktadır. Bu süreler sizin talebinize göre uzatılabilen hususlar olmaktadır.
Marmaris ATV Safari Turu

Marmaris ATV Safari Turu

ATV Turlarına Kimler Katılabilir?

Öncelikli olarak deneyimi olan ve olmayan herkes bu turlara katılabilmektedir. Yasalar gereği ATV aracını kullanacak kişinin yaşı en az 16 olması gerekmektedir. Ancak arka koltukta oturanların en az 12 yaşında olması gerekmektedir. Böylelikle şartlara uyan herkes Marmaris’in güzelliklerinde turlara katılabilmektedir.

ATV Turu Ne Kadar Sürer?

Bölgesel açıdan parkurun durumuna göre farklı ATV Turu rotaları bulunmaktadır. Bu anlamda katılımcıların talebi ile süre uzamasına karşın standart rotalarda ATV turu 1,2,3 ve 4 saatlik zaman dilimi ile yapılmaktadır.

ATV Turları Tehlikeli mi?

Dört çeker güçlü motorları olmasına karşın katılımcılar endişe duyabilmektedir. Ancak turlara katılımda deneyim şartı bulunmamaktadır. Gerekli yaş aralığındaki herkes katılabilmektedir. Öncelikli olarak tur öncesi eğitim verilmektedir. Bunun yanında araçlara uyum için test sürüşleri ile oryantasyon çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple ATV turu tehlikeli değildir.

ATV Turunda Neler Giyilmeli?

Tura katılan kişiler mevsimine göre giyinmesi gerekir. Adeta tozla ve toprakla yeniden tanışacağınız tur boyunca araçların egzoz kokuları sizlere eşlik edecektir. Patika yollar ile çamur ve suyla temasınız olacağından kıyafetiniz buna göre seçilmelidir. Kış aylarında soğuk havalarda rüzgar geçirmeyen kıyafetler olmalıdır. Bunun yanında yaz aylarında deniz kıyafeti ile turlara katılabilirsiniz.
Marmaris ATV Safari Turu

Marmaris ATV Safari Turu

ATV Turunda Yanınıza Almanız Gerekenler

Marmaris’te katılacağınız ATV turu şehrinden uzak yerlerde olmaktadır. Bu sebeple kafe ve market gibi yerler olmayabilir. Böylelikle ihtiyacınız olan su ve atıştırmalık yiyecekler alınması gerekir. Nitekim uzun süreli turlarda özellikle ihtiyacınız olanları taşımak için bir sırt çantası alınması tavsiye edilmektedir. Güneşin altında yapılan turlara katılım için güneş kremi bir başka ihtiyacınız olan unsur olmaktadır. Bunun yanında gündelik olarak kullanmanız gereken ilaçlar unutulmaması gerekenlerden biridir.

ATV Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tur boyunca en önemli husus sizlere eşlik eden rehberlerin talimatlarına uyulmasıdır. Çünkü güvenlik açısından önemli olan talimatlar yerin getirilmesi gereken husustur. Talimatlara uyulmadığı takdirde turun sonlandırılması rehberlerin inisiyatifinde olmaktadır. Fiziksel olarak rahatsızlığı olan kişiler turlara katılmadan önce bunu doktoruna danışabilir.

ATV Turuna Katılım İçin Ehliyet Gerekiyor mu?

Marmaris ile çevresindeki özel parkurlarda yapılacak olan ATV turunda araç kullanımı için ehliyet şartı aranmamaktadır. En önemli husus kullanıcının 16 yaşında olması gerektiğidir. Hatta araçlarda kullanım için deneyime ihtiyaç bulunmamaktadır. Zira tur öncesi eğitim ile test sürüşleri yapılmaktadır. Bu sebeple tehlikesi olmadan eğlenceli dakikalar ile unutulmaz anılarınız olmaktadır.
Leave A Comment