Kartepe ATV Safari Turu

Kartepe Kayak merkezi ile ün yapmasına rağmen 4 mevsim her türlü aktivitelere olanak veren bir coğrafi yapıya sahiptir. Öyle ki kış aylarında olduğu kadar yaz aylarında çok rağbet gören aktivitelerden biri ATV turları olmaktadır. Bu çerçevede kar üstünde Kartepe ATV Safari Turu kış aylarında yapılan aktivitelerin başında gelmektedir.

Türkiye’nin birçok bölgesinde özel parkurlar ile daha cazip hale gelen ATV turları Kartepe turizm merkezinde çok daha farklı şekilde kullanılmaktadır. Kayak merkezi çevresinde katılabileceğiniz ATV turları kış sezonlarında olduğu gibi yaz aylarında da yapılabilmektedir. Sapanca Gölü ile birlikte İzmit Körfezi manzarasına sahip olan Kartepe aynı zamanda doğal bir ATV parkurunun adresi olmaktadır. Öyle ki sevdiklerinizle birlikte heyecan ve maceranın adresi Kartepe doğa içinde sizlere en yüksek adrenalini vermektedir. Kartepe ATV motor sporları ile kendisini göstermektedir. Turların yanında burara ayrıca spor amaçlı olarak aktiviteler düzenlenmektedir. Kartepe ATV turu özellikle kalabalık gruplar ile çok daha eğlenceli hale gelmektedir. Bu sebeple burada büyük arkadaş grupları toplu olarak turlara katılmaktadır.

ATV bölgesine göre tekrar yapmak isteyeceğiniz aktivitelerden olmaktadır. Öyle ki ATV motor heyecanı burada turlar dışında kiralama yöntemi ile yapılmaktadır. Kartepe ATV kiralama fiyatları bu anlamda sizlere ekonomik çözümler sunmaktadır. Böylelikle sizlerin eğlenceli birkaç saat geçireceğiniz anlamına gelmektedir. Özellikle dijital ortamlarda Kartepe ATV turu fiyatları 2022 arayışı söz konusu olmaktadır.  Çevre bölgelerde gerçekleştirilen turlara oranla Kartepe ATV fiyatları turlar açısından en caziplerinden biri olmaktadır.
Kartepe ATV Safari Turu

Kartepe ATV Safari Turu

Yılın Her Günü Kartepe ATV Turları

Kartepe ve çevresinde ATV turu programı HTR Tour rotaları dahilinde en etkili halini almaktadır. Öyle ki bölgede önemli gezilerin adresi olmaktadır. Bu anlamda kış mevsiminde kar üzerinde ATV araçları ile hız yapmanın zevki sizlere muhteşem duygular katmaktadır. Kartepe kayak merkezi yakınları ile buradaki saklı Vadi’de gerçekleştirilen ATV turunun rotası ve zamanı sizlerin talebi ile genişletilebilmektedir. Standart olarak 45 dakika ile 1 saat 15 dakikalık turlar program dahilinde yapılmaktadır. Ancak isteğinize göre bu süreler artırılabilmektedir. İnternet ortamında ATV turu katılımı ve diğer hizmetlerde Türkiye’nin bir çok bölgesinde olduğu gibi Kartepe’de de HTR Tour ön plana çıkmaktadır. Buradan yapacağınız rezervasyonlar ile tatiliniz çok daha renkli kılınmaktadır.

Özellikle yılın 12 ay’ı boyunca her gün yapılabilen ATV turları günübirlik geziler ile buraya gelenlerin özellikle yaptıkları aktiviteler olmaktadır. Yaz aylarında toz ve duman ile toprakla yeniden tanışan katılımcılar, kış aylarında soğuk hava şartlarında heyecanın doruk noktasına ulaşmaktadır. Bu sebeple sürekli ATV turuna katılım için gelen gruplardan bahsetmek mümkündür.
Tur programlarına katılan kişilerin en büyük istekleri hareket halinde yaşadıkları mutluluk ve heyecanın fotoğraf karelerine yansımasıdır. Bu sebeple tur esnasında bir çok bölgede fotoğraf çekimi yapılmasını isterler. Anılarınızın en güzel zamanlarından biri olan ATV turlarında sizlere özel çekimler fotoğraf sanatçıları tarafından yapılmaktadır. Böylelikle eşsiz ve kusursuz bir tur etkinliğine katılım sağlanmaktadır.

ATV Turu Ne Zaman Yapılır?

Yılın her günü yapılan ATV turları her mevsim ayrı bir mutluluk, ayrı bir heyecan vermektedir. Bu sebeple her duyguyu tatmak için her mevsim Kartepe’de turlara katılmak sizleri mutlu edecektir. 45 dakika ile 1 saat 15 dakikalık turlar günlerin belli saatlerinde gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede önceden HTR Tour ile yapacağınız rezervasyonlar ile turun saati ve süresi değiştirilebilir.
Kartepe ATV Safari Turu

Kartepe ATV Safari Turu

ATV Turlarına Kimler Katılabilir?

Fiziksel olarak sağlık problemi olanlar ile mevzuat gereği yasal yaş sınırları altındaki kişiler dışında herkes turlara katılabilmektedir. Patika yollar, tümsekler ve dört çeker aracın gücüne bağlı olarak alanda yaşanılan fiziksel hareketler rahatsızlığı olanlar için uygun olmamaktadır. Kullanım için en az 16 yaş sınırlaması bulunmaktadır. Bunun yanında aracın arkasında oturan kişilerin yaşı en az 12 olması gerekir.

ATV Turu Ne Kadar Sürer?

Kartepe ve çevresinde yapılacak olan ATV turlarının süresi tamamen sizlere uygun olarak uzatılabilmektedir. Ancak HTR Tour programları ile rotalarında 45 dakika ve 1 sat 15 dakika süren turlar yapılmaktadır. Katılımcıların talebi ile çok daha uzun turlar Kartepe’den başlayarak çeşitli rotalarda düzenlenebilmektedir.

 ATV Turları Tehlikeli mi?

Bölgede yapılan ATV turları öncesi katılımcılara eğitimler verilmektedir. Otomatik vites olan araçların kullanımı rahattır. Bu anlamda hiç deneyimi olmayan kişiler dahi çok rahat bir şekilde bu araçları kullanabilmektedir. Eğitim sonrası araca uyum aşaması ile test sürüşleri etkili olmaktadır. Özel parkurlar dışındı hız yapılması yasaktır. Bu sebeple ATV turları tehlikeden uzak etkinlikler arasında yer almaktadır.

ATV Turunda Neler Giyilmeli?

Mevsimine göre turlarda kullanacağınız kıyafetler önem taşımaktadır. Özellikle kış aylarında -30 derece mont giyilmesi tavsiye edilmektedir. Kullanım esnasında kask ve kar ile toz gibi etkenlere karşı gözlük takılması zorunludur.
Kartepe ATV Safari Turu

Kartepe ATV Safari Turu

ATV Turunda Yanınıza Almanız Gerekenler

Bölgede yapacağınız ATV turuna katılırken en önemli husus yedek kıyafet alınmasıdır. Ayrıca turlar esnasında su ve yiyecek alabileceğiniz yerler bulunmayabilir. Bu gibi durumlarda ihtiyacınızı karşılamak için yanınıza almanız ve sırt çantası ile turlara katılmanız gerekir. Katılımcıların sürekli kullandığı ilaçlar bulunuyorsa bunları da yanlarına alması önemlidir.

ATV Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Turlar ile en önemli husus elbette güvenlik olmaktadır. Bu sebeple eğitimde verilen güvenlik talimatlarına uyulması gerekir. Tur boyunca sizlere profesyonel rehberler eşlik etmektedir. Yine güvenlik açısından rehberlerin talimatlara uyulması zorunludur. Bu talimatlara uyum gerçekleşmemesi halinde rehberlerin turu sonlandırma imkanı kendi inisiyatiflerinde olmaktadır.

ATV Turuna Katılım İçin Ehliyet Gerekiyor mu?

Kartepe ve diğer tur bölgelerinde ATV araçlarının kullanımı için ehliyet gerekmemektedir. Zira 16 yaş sınırlaması ile kullanım mümkündür. Trafikten uzak bölgelerde yapılan ATV turlarında araçlarla iki kişi etkinliğe katılmaktadır. Arka koltukta oturan katılımcıların en az 12 yaşında olması gerekmektedir.
Leave A Comment