Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün

Kapadokya’yı hızlı bir şekilde gezmek istiyorsanız Kapadokya turu 1 gece 2 gün tam size göre bir gezi turudur. Bu turun rehber niteliğindeki içeriğimiz işinize çok yarayacaktır. Eğer tatil planları yapıyorsanız Kapadokya turu 1 gece 2 gün tur programını gezi planınıza dâhil etmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle kısa zamanda Kapadokya’nın görülmesi gereken yerlerini ziyaret etmiş olacaksınız. Birçok güzelliği içinde barındıran Kapadokya bir gelenin bir daha gelmek isteyeceği büyülü bir coğrafyadır. 1 gece 2 gün Kapadokya turu geziniz esnasında Kapadokya vadilerinin ihtişamı karşısında hayrete düşeceksiniz. Kapadokya peri bacalarının çekim alanına girmekten kendinizi alıkoyamayacaksınız. Sabahın ilk ışıklarıyla başlayıp tüm gün boyunca devam edecek Kapadokya turunuzun hafızalarınızda derin izler bırakacağına eminiz.

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün | Mavi Tur

Kapadokya bölgesi son yıllarda yerli ve yabancı pek çok turistin ziyaretçi akınına uğramaktadır. Tarihi yapısı, peri bacaları gibi ilginç doğal güzellikleri ile Kapadokya sanki bambaşka bir dünyaya aittir. Bölgeyi gezmek isteyen ziyaretçiler için çeşitli tur organizasyonları düzenlenmektedir. Ankara’dan tura katılacaklar için Ankara Kapadokya turu 1 gece 2 gün tur programı bulunmaktadır. İstanbul’dan Kapadokya’yı ziyaret edecekler için ise İstanbul çıkışlı Kapadokya turu 1 gece 2 gün tur programları mevcut. Eğer bölgeyi tam anlamıyla ancak hızlı bir şekilde gezmek istiyorsanız Mavi Tur organizasyonlarına katılabilirsiniz. Mavi Tur esnasında bölgenin en ilginç noktalarını keşfedecek ve Kapadokya’nın zengin tarihi hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Kapadokya turu uçaklı 1 gece 2 gün şeklinde de ziyaret edebilirsiniz. Bölgenin gerçek bir Türk köyü deneyimi yaşamak isteyenler için ideal bir yer olduğunu düşünüyoruz. Mavi turda gezilecek yerlere gelecek olursak; bu turda ziyaretçiler kilise ve köyleri ziyaret edeceksiniz. Bunun yanında Mustafapaşa ve Soğanlı Vadisi’nin eşsiz manzarasına büyüleneceksiniz. Mavi Tur bünyesinde çok sayıda tarihi kubbeli kilise mevcuttur. Ayrıca Kapadokya’nın meşhur mağaralarını da bu turda görme fırsatı bulacağız. Kapadokya’da trekking meraklıları için de birçok fırsat var. Çünkü tur boyunca gezilen Kapadokya vadileri, Türkiye’nin en güzel yürüyüş vadileri arasında yer almaktadır.

Mavi Tura Başlangıç

Kapadokya turu Ankara 1 gece 2 gün veya Kapadokya turu 1 gece 2 gün İstanbul çıkışlı olup Mavi tura katılanlar panoramik bir manzara eşliğinde tura başlamaktadır. Mavi tur, Üç Güzeller bölgesinin peri bacaları veya mistik Göreme beldesinden başlamaktadır. Sonrasında ziyaretçiler kısa bir yürüyüş eşliğinde Mustafapaşa’yı görmektedir. Mustafapaşa ziyaretinin ardından Keşlik Manastırı, Sobesos Manastırı ve Soğanlı Vadisi’nde yer alan Karabaş ve Yılanlı Kilise gezilmektedir. Eğer kubbeli kiliselerin ilginç yapısını görmek istiyorsanız Soğanlı Vadisi’ndeki yürüyüş esnasında bölgedeki kubbeli kiliseleri gezebilirsiniz. Yürüyüşün yaklaşık olarak 20-25 dakika sürdüğünü söyleyebiliriz. Kapadokya turu 1 gece 2 gün Ankara çıkışlı veya İstanbul çıkışlı Mavi Turun rotasında yeraltı şehirleri de vardır. Örneğin; Mazı Yeraltı Şehri bunlardan biri. Soğanlı Vadisi’nde bulunan Mazı Yeraltı Şehri mutlaka görülmesi gereken bir noktadır.

Bunun haricinde Kapadokya günübirlik turlar içerisinden hangisini seçmelisiniz? Bunun tamamen sizin tercihlerinize bağlı bir konu olduğunu söyleyebiliriz. Yürüyüş yapmaktan mı hoşlanıyorsunuz? Ya da kilise ve manastır gibi yapılar ilginizi mi çekiyor? O halde Mavi Turu gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Yeraltı şehirlerinden bahsetmişken Kızıl Vadi ve Kaymaklı Yeraltı Şehri’nden bahsetmeden olmaz. Az önce bahsettiğimiz Soğanlı Vadisi’ndeki Mazı Yeraltı Şehri yerine dileyen ziyaretçiler Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni ziyaret edebilirler. Üç Güzeller bölgesinden başlayacak olan Mavi Tur ilginç peri bacalarını gezmekle başlamaktadır. Yöreye adını da veren bu peri bacaları anne, baba ve kız figürlerini andırdığı için bölgeye Üç Güzeller adı verilmiş. Üç Güzeller sonrasında Kapadokya’nın en etkileyici vadisi olan Kızıl Vadi bizleri karşılayacak. Kızıl Vadi içerisinde bulunan ünlü kaya kiliselerinin arasında yapılan yürüyüşün ardından Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne hareket edilmektedir.

Kapadokya Üç Güzeller Mavi Tur

Kaymaklı Yeraltı Şehri

Kaymaklı Yeraltı Şehri Kapadokya’nın en büyük yeraltı şehirlerinden biridir. MÖ 3000 yıllarında inşa edilen şehir sekiz katlıdır. Peki, Kaymaklı Yeraltı Şehri’nde neler bulacaksınız? O döneme ait ahırlar, mahzenler, kiliseler, şarap imalathaneleri ve yemekhaneleri Kaymaklı Yeraltı Şehri’nde görebilirsiniz. Bu sıra dışı mekânı gördükten sonra Kapadokya’ya olan hayranlığınız bir kat daha artacaktır. Kapadokya Mavi Tur kapsamında göreceğiniz Güvercinler Vadisi bir başka ilginç noktadır. Vadide doğal olarak meydana gelen güvercin evlerinde sayısız güvercinin barındığına şahit olacaksınız. Bu güvercinler yöre halkı için büyük önem arz etmektedir. Gübreleriyle Kapadokya’da yetişen üzüm bağlarını gübreleyen bu güvercinler üzüm bağlarının sağlığı için son derece önemli.

Kapadokya Kaymaklı Yeraltı Şehri

1 gece 2 gün Kapadokya Turu | Yeşil Tur

Ankara veya İstanbul çıkışlı Kapadokya turu 1 gece 2 gün kapsamında tercih edebileceğiniz alternatiflerden birisi de Yeşil turdur. Popüler bir tur olan Yeşil Tur Kapadokya’nın güney bölgesindeki tarihi yerleri görmek için ideal. Yeşil turu tercih eden ziyaretçiler meşhur Ihlara Vadisi ve Kanyonunu, Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni, Selime Manastırı’nı ve daha fazlasını görebilecekler. Gezi arkadaşınızla birlikte Ihlara Vadisi ve Kanyonu boyunca yürümenin size iyi geleceğinden eminiz.

Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Ihlara Vadisi

Yeşil Tur, Kapadokya’nın güney bölgesinde yapılan uzun mesafeli bir güzergâhtır. Kapadokya’yı ziyaret edenlerin çokça tercih ettiği bir turdur. Nedeni ise açıktır. Yeşil Tur boyunca volkanik kayaların içerisine yerleştirilmiş antik kiliseleri ziyaret edeceksiniz. Bunun yanında  Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne tanıklık edecek ve Ihlara Vadisi’nde yürüyüş yapacaksınız. Ihlara Vadisi’nde 5 km’lik bir yürüyüş mesafesi mevcut. Mesafe sizi korkutmasın zira son derece rahat bir yürüyüş gerçekleştirilmektedir. Peki, başlıca Yeşil Tur aktiviteleri nelerdir?

 • Göreme Manzarası
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Güvercinlik Vadisi
 • Ortahisar Rum Köyü
 • Kızıl Vadi
 • Kaledibi Manastırı
 • Oniks Taş Atölyesi
 • Ihlara Vadisi

İstanbul veya Ankara Kapadokya turu 1 gece 2 gün veyahut Kapadokya turu uçaklı 1 gece 2 gün kapsamında bölgeye gelen ziyaretçilere bir önerimiz olacak. Yürüyüş yapmak en sevdiğiniz aktivitelerden biriyse o halde önerimiz Yeşil Tur veya Mavi Tur olacaktır. Şayet romantizm arıyorsanız o zaman Yeşil tura katılmanızı tavsiye ederiz. Partnerinizle beraber Ihlara Vadisi’nde yürüdüğünüzde ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Yeraltı şehirlerinin o gizemli havasını solumak mı istiyorsunuz. O halde tercihiniz yine Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Yeşil Tur olmalıdır.

Bir doğa tutkunu için esasen Kapadokya’nın her yeri görülmesi gereken bir doğa harikasıdır. Ancak güzel bir manzara eşliğinde derin vadilerde yürümek ve temiz Kapadokya havasını teneffüs etmek isteyenlere çoğunluğu açık havada geçen Yeşil Turu öneriyoruz. Kapadokya turu 1 gece 2 gün Yeşil Tur paketi kapsamında gelen ziyaretçilerin tur kapsamında çeşitli seçenekleri bulunmaktadır. Örneğin vadi gezileri esnasında turunuza ATV veya Jeep Safari turlarını ekleyebilirsiniz.

Yeşil Tura Başlangıç | Derinkuyu Yeraltı Şehri

Kapadokya Yeşil Tur sabahın erken saatlerinde başlar. Belirlenen saatte otellerinden alınan ziyaretçiler Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Ihlara Vadisi’ne gitmek üzere yola çıkarlar. İlk durağımız olan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne gelirler. Burası ilk Hıristiyanların kendilerini saklamak için sığınak olarak kullandıkları bir yerdir. Derinkuyu Yeraltı Şehri’nde her şey düşünülmüştür. Kapadokya’nın kayaç toprak yapısının içerisine inşa edilmiş Derinkuyu Yeraltı Şehri’nde kiliselerden yemekhanelere, şarap üretim hanelerinden depo odalarına kadar insanların hayatlarını idame ettirebilmeleri için her türlü detay düşünülmüş. Derinkuyu Yeraltı Şehri’nin yüzeye olan derinliği yaklaşık 85 metredir. Yapıldığı dönemin şartları düşünüldüğünde böyle bir yapının o dönem insanları tarafından nasıl yapıldığı ise hala gizemini korumaktadır. Derinkuyu tek bir kattan oluşan bir yeraltı şehri değil. Şehir birden fazla katlı olacak şekilde inşa edilmiş. Örneğin; Derinkuyu Yeraltı Şehri’nin ikinci katında misyonerlere eğitim verilen bir okul bulunmaktadır. Geniş bir alana yayılı olan okulun tavanı beşik tonozla örtülmüş. Salonun solunda yer alan boşluklar ise çalışma odası olarak düşünülmüştür.

1 gece 2 gün Kapadokya Turu | Ihlara Vadisi

Kapadokya turu Ankara 1 gece 2 gün veya Kapadokya turu 1 gece 2 gün İstanbul çıkışlı olarak düzenlenen Yeşil tura devam ediyoruz. Şimdiki durağımız ise Büyük Kanyon olarak da bilinen Ihlara Kanyonu. Ihlara’nın diğer kanyonlardan ayrılan farklı bir özelliği vardır. Burası geçmiş dönemlerde içerisinde insan hayatının sürdüğü dünyanın en büyük kanyonlarından birisi. Vadiye hayat veren unsur ise Melendiz Çayı’dır. Yeşil Tur yolcuları Melendiz Çayı’nın suladığı bu muhteşem kanyonu keyifli bir yürüyüş eşliğinde ziyaret edecekler. Bunun yanında vadiyi çevreleyen kayaçların yontulmasıyla ortaya çıkan çok sayıda kiliseyi de görme fırsatı bulacaklar. Kaya üzerine oyulmuş bu freskler, İncil’den resmedilmiş temsilleriyle sizi bir hayli etkileyecektir. Ayrıca Ihlara Vadisinin hemen yakınlarında nehir kenarında bulunan Belisırma’da ki yerel restoranımız da öğlen yemeğimiz için bizleri bekliyor olacaktır.

Neden Yeşil Tur?

Eğer Ankara veya İstanbul çıkışlı Kapadokya turu 1 gece 2 gün paketi kapsamında bölgeyi ziyaret etmeyi düşünüyorsanız Yeşil Tur doğru bir seçenektir. Tur boyunca ziyaretçiler Kapadokya’nın sır dolu yeraltı şehirlerini ziyaret edecektir. Bunun yanında doğa ve tarihin buluşma noktası olan Ihlara Vadisi’nde sıra dışı bir yürüyüş yapma fırsatı da bulacaklardır.

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün

Kapadokya Ihlara Vadisi Yeşil Tur

 

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün | Kırmızı Tur

Dünyaca ünlü Kapadokya’nın peri bacalarını mı görmek istiyorsunuz? Veyahut muhteşem kaya kiliselerinin gizeminde kaybolmak mı istersiniz? Peki, ama ya zamanınız kısıtlıysa? O halde sizleri İstanbul veya Ankara Kapadokya turu 1 gece 2 gün tur paketi kapsamında Kırmızı Tura bekliyoruz. Kırmızı Tur kapsamında Kapadokya’nın emsalsiz güzellikteki birbirinden farklı cazibe merkezlerini gezeceksiniz.

Kırmızı Turda Nereler Görülecek?

Tur dâhilinde ziyaret edilecek noktalar şunlardır;

 • Devrent vadisi (hayal vadisi)
 • Paşabağı (Keşiş Vadisi)
 • Esentepe
 • Zelve vadisi
 • Avanos kasabası
 • Kızılırmak
 • Göreme Açık Hava Müzesi

1 gece 2 gün Kapadokya turu | Kırmızı Tur

Eğer tatil için yalnızca 1 gününüzü ayırabiliyorsanız o halde Kırmızı tura katılarak Kapadokya’nın en önemli bölgelerini ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanında Mavi ve Yeşil Tur alternatiflerini de değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Kırmızı Tur bölge turu olarak da bilinen merkezi bir turdur. Özellikle çocuklu bir aile iseniz Kırmızı Tur sizin için ideal olacaktır. Kapadokya gerek konumu gerekse de tarihi dokusu ve doğal güzellikleri nedeniyle yalnızca uzun dönem ziyaretçileri değil günübirlik konukları da ağırlayan bir bölgedir. Kapadokya’dan beklentiniz ne ise ona göre bir tur programı seçmelisiniz.

Bölgeyi genel anlamda tanımak isteyen ziyaretçiler genellikle Kapadokya turu 1 gece 2 gün Ankara çıkışlı veya İstanbul çıkışlı Kırmızı turu tercih etmektedir. Kırmızı Tur ile bölgenin görülmesi gereken tüm noktalarını görme imkânınız bulunmaktadır. Örneğin; Tarihle iç içe olmak isteyen konuklar için dünyaca ünlü Göreme Açık Hava Müzesi ziyaret edilecek. Ayrıca Uçhisar Vadisi, Aşk Vadisi ve Avanos’ta tur programı kapsamında yer almakta. Göreme, Uçhisar ve Avanos bölgenin ana çekim noktalarını olup bu bölgeleri gördüğünüzde zaten Kapadokya’nın merkezinin tamamını görmüş olacaksınız.

Kırmızı Tur | Devrent Vadisi ve Paşabağı

Ankara veya İstanbul çıkışlı Kapadokya turu 1 gece 2 gün tur programı ziyaretçilerin sabah otellerinden alınmasıyla başlar. İlk durağımız ise Devrent Vadisi’dir. Burada tıpkı bir ay manzarasını hatırlatan garip görünümleriyle küçük peri bacaları bulunmaktadır. Devrent Vadisi yürüyüşünüzde sanki bir heykeltıraşın elinden çıkmış gibi duran doğal kaya heykellerini göreceksiniz. Hayvanat bahçesini andıran bu manzaradan çok keyif alacağınızdan eminiz. Turumuz Paşabağı yani bir başka deyişle Keşiş Vadisi ile devam edecektir. Keşiş Vadisi’nde hep resimlerde gördüğünüz o mantar başlı peri bacaları ile karşılaşacaksınız. Mantarı andıran şekilleriyle bu doğal oluşumlar sizi hayrete düşürecektir. Bu anlarda fotoğraf makinenizin veya video kameranızın kayıt düğmesine basmayı unutmayın.

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün

Kapadokya Devrent Hayal Vadisi

Çömlekçilik Merkezi Avanos Kasabası

Paşabağı ziyaretinin ardından dünyada çömlekçilik ve seramik el sanatları ile tanınan Avanos kasabasına uğranacak. Avanos Hititlerden beri çömlekçilik ve seramik üretim geleneğini sürdüren farklı bir yerdir. Kızılırmak Nehri tarafından iki parçaya bölünen Avanos’un peri bacaları, tarihi konakları, çömlek atölyeleri ve halı imalathaneleri konukların büyük ilgisini çekmekte. Kızılırmak Nehri’nin esasen bölge ekonomisine katkısı büyük. Mesela; çömlek ustaları tarafından çömlek yapımında kullanılan kırmızı kil Avanos kasabasından geçen Kızılırmak Nehri’nden sağlanmaktadır.

Göreme Açık Hava Müzesi

Kapadokya turu İstanbul ve Kapadokya turu Ankara 1 gece 2 gün Kırmızı Tur yolcuları Avanos ziyaretinin ardından Göreme Açık Hava Müzesi’ne geçecekler. Göreme Açık Hava Müzesi Dünya’nın en ünlü açık hava müzelerinden biridir. Müze Göreme’nin yaklaşık 2 km doğusunda yer alır ve tamamen bir kaya yerleşim yeridir. Müze sınırları içerisinde bulunan kaya bloklarının içinde yemekhaneler, dinlenme alanları, kiliseler ve şapeller yer alıyor. Göreme Müzesi’ndeki kaya duvarlarının üzerine yapılan olağanüstü freskler erken dönem sanat eserleri olarak günümüze kadar gelebilmişlerdir.

Neden Kırmızı Tura Katılmalıyım?

Kırmızı Tur, mantar başlı peri bacaları, Göreme Açık Hava Müzesi gibi Kapadokya denilince akla ilk gelen yerleri ziyaret edebileceğiniz genel maksatlı bir turdur. Bu turda kayalara oyulmuş mağara kiliselerinin ihtişamına hayran kalacak, hayvanat bahçesini andıran kaya oluşumlarıyla Devrent Vadisi’ne şaşıracaksınız.

Kapadokya Turu 1 gece 2 Gün Aktivite Turları

Balon Turu

Kapadokya’ya gittiğinizde dikkatinizi ilk çekecek olan eminiz ki gökyüzünde rengarenk uçuşan hava balonları olacaktır. Ankara Kapadokya turu 1 gece 2 gün ziyaretçileri dilerlerse tur paketine Kapadokya balon turunu da ilave edebiliyorlar. Böylece de Kapadokya’nın muhteşem doğasını bir de gökyüzünden seyretme fırsatı bulurlar. Şayet balon turlarına katılırsanız zaten yeterince fotoğraf çekebilecek fırsatınız olacaktır. Yerde kalan ziyaretçiler için ise tavsiyemiz özellikle gün doğumunda bu muhteşem manzarayı fotoğraflamaları olacaktır.

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün

Kapadokya Sıcak Hava Balonu

Jeep Safari

Karayolundan veya Kapadokya turu uçaklı 1 gece 2 gün paketinize ekletebileceğiniz bir başka aktivite ise Jeep Safari turlarıdır. Macera sevenler için son derece keyifli bir tur olduğunu söyleyebiliriz. Profesyonel sürücü ve rehberler eşliğinde Kapadokya’nın görünmeyen yüzünü bu tur sayesinde keşfedebilirsiniz. Tur güzergâhı arasında nereler var?

 • Güllüdere Vadisi
 • Pancarlık Vadisi
 • Ortahisar
 • Güvercinlik Vadisi

  Kapadokya Jeep Safari Turu

Deve Turu

Kapadokya Deve Turu da yine aynı şekilde ilave alabileceğiniz hizmetler arasında yer almaktadır. Kapadokya’nın güzelliklerini deve üzerinde deneyimlemek eminiz ki çok keyifli olacak. Peki deve turu kapsamında nereleri göreceksiniz?

 • Kızıl Vadi
 • Güllüdere Vadisi
 • Meskenler Vadisi
 • Zindanönü Kayalıkları
  Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün

  Kapadokya Deve Turu

İstanbul-Ankara Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün | Konaklama

Kapadokya turunuzun keyifli geçmesini istiyorsanız her şeyden önce nerede konaklayacağınızı iyi araştırmanız gerekiyor. Tur programınız çok güzel olabilir. Ancak konaklayacağınız yerden memnun kalmazsanız bu can sıkıcı bir durum olarak hafızalarınıza kazınır. Kapadokya gezinizi kusursuz bir deneyime dönüştürmek için MDC Hotel sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyacaktır. MDC Hotel bünyesinde konakladığınız süre boyunca yalnızca tur programınız ile sınırlı kalmazsınız. Bunun yanında MDC Hotel kendi düzenlediği etkinliklere de katılarak turunuzu zenginleştirebilirsiniz. İletişim kanallarımızı kullanarak rezervasyon işlemlerinizi hemen halledebilirsiniz. Diğer bölge konaklama yerleri için HTR Turkey Tours‘un sayfasından bilgi alabilirsiniz. Ürgüp Otelleri, Avanos Otelleri hakkında sizlere en iyi fırsatları sunarak yardımcı olacaklardır.

Leave A Comment