Kapadokya Günlük Turlar

Önemine istinaden Kapadokya günlük turlar seçenekleri bölgede bulunan firmalar tarafından organize edilmektedir. Bölgeye gelen ziyaretçilerin seyahatten daha iyi verim alabilmeleri için günlük turlara katılım sağlandığı bilinmektedir. Öyle ki istenilen vadi ve bölge için farklı turlar düzenlenmektedir. Böylece her tura katılım ile bölge eksiksiz olarak keşfedilebilir.

Kapadokya günlük turlar bölgeyi ziyaret edenlerin tercihi olarak turizm firmaları ve Kapadokya tur şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda HTR Turkey Tours size uygun ve size hitap eden turlara sahip bir firmadır. Firma Kapadokya tur programı ile hareket etmektedir. Buradan alacağınız gezi turları ile memnuniyetinizin artacağını bahsetmek mümkün olacaktır. Bölgenin gezilmesinde Kırmızı Tur, Mavi Tur, Yeşil Tur gibi bölgeye özel olarak hazırlanan turlar bulunmaktadır. Bu anlamda turların ayrıntısı önem kazanmaktadır. Böylelikle bütçenize göre Kapadokya günlük tur fiyatları üzerinden bölgeyi görme olanaklarına sahip olunmaktadır.
Kapadokya her yıl milyonlarca ziyaretçinin kendisine yer bulduğu önemli bir kültür merkezimizdir. Bu bölgenin Dünya mirası kabul edilmesi önemini artırmış ve devamında ziyaretçi sayısı artmıştır. Böylelikle her yıl artan bir ziyaretçi trafiği ile bölgedeki hareketlilik devam etmektedir. Bu hareketliliğe etki eden hususlardan biri de Antalya, İstanbul, Ankara gibi uzak bölgelerden Kapadokya uçak turları düzenlenmesidir. Öyle ki Kapadokya günübirlik tur fiyatları ile geziler süresi ile cazip olmaktadır. Kapadokya uçaklı tur kapsamında bu turlara katılım sürekli yapılanlardır.  Özellikle hafta sonları bir gece konaklamalı Kapadokya gezileri düzenleyen firmalar hızlandırılmış bir gezi imkanı sunar. Bu sayede kişiler uzun süreli Kapadokya seyahatleri için ilk turlarınızı düzenlemiş olur. Zira buraya gelen herkes defalarca gelmek istemektedir. En büyük özelliklerinden biri de Kapadokya tur rehberi eşliğinde Kapadokya paket tur paketleri düzenleniyor olmasıdır.

Kapadokya Günlük Tur | Renk Turları

Kapadokya Kırmızı Tur

Kapadokya’da bölgelere verilen renkler ile turlar düzenlenmektedir. Böylelikle üç farklı bölgede gerçekleştirilen turlardan biri Kırmızı Tur Kapadokya olmaktadır. Bu turla Devrent (Hayal) Vadisi, Avans Çanak Atölyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Rahipler (Paşabağ) Vadisi, Uçhisar Kalealtı ve Göreme Panoraması ile Nazar Boncuklu Ağaç görülebilmektedir. Size uygun olan rotanın seçilmesinin ana nedeni bir gün içerisinde turun tüketilebilecek şekilde rotaya sahip olmasıdır. Burada en önemli bölgeleri içine alıyor olması nedeniyle özellikle yabancı turistler en çok tercih ettikleri günlük tur Kapadokya Kırmızı Tur olanıdır.
Kapadokya’nın doğal ve tarihi güzelliklerini yakından takip etmek isteyenler, günlük turlara dahil olarak uygun fiyatlı tatil yapabiliyor. Öyle ki günlük turları düzenleyen turizm firmaları tura katılacak kişileri konakladığı otelinden almaktadır.  Sonrasında ise aktivitelere katılımları sağlanıyor ve en son aşamada da oteline geri bırakılmaktadır. Ulaşım genellikle klimalı ve konforlu servislerle yapılırken, turlara her biri alanında deneyimli olan profesyonel lisanslı rehberler de eşlik etmektedir.

Kapadokya’ya gerçekleştirilen günlük gezi turları arasında en yoğun talep gören Kırmızı Tur’dur. Bu turun en önemli özelliği araç ve rehber kapsamında hizmet sunuluyor olmasıdır. Aynı zamanda geziler küçük gruplar halinde gerçekleştirilmektedir. Özellikle transferlerde kullanılan araçlar da son model olup, üst düzey de konfora sahiptir. Kapadokya Kırmızı Tur’a katılanlara bölgenin en güzel manzarasına sahip seçkin restoranlarında öğlen yemeği molası verilmektedir. Grup turlarının ücreti kişi başı 500 Lira olarak belirlenmiştir. Fakat dönemsel olarak fiyatlarda değişiklikler söz konusu olabilir. Aynı zamanda Kapadokya Kırmızı Tur kapsamında müze ve ören yerlerin giriş ücretleri alınmamaktadır. Söz konusu Kırmızı Tur’un güzergahı çok geniştir. İlk aşamada misafirler Uçhisar Kalesi’ne götürülmektedir.  Daha sonra ise Esentepe Panorama, Göreme Açık Hava Müzesi, Aşk Vadisi, Avanos Çömlek Yapımı,  Paşabağı Peri Bacaları, Devrent Vadisi ve Çanak Atölyeleri ile gezi devam ettirilmektedir. Nevşehir Kapadokya Kırmızı Tur’un daha çok yakın bölgeyi keşfetmek isteyenler için ideal bir seçenek olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Kapadokya Günlük Turlar

Kapadokya Hayal Vadisi Devrent Kırmızı Tur

Kapadokya Yeşil Tur

Ihlara Vadisi’ni görmek isteyenlerin kesinlikle Yeşil Tur’a katılmaları gerekir. Öyle ki tur kapsamında küçük gruplar halinde Ihlara bölgesi detaylı olarak ziyaretçilere gezdirilmektedir. Aynı zamanda özel tur talepleri de yine firmalar tarafından karşılanır. Kapadokya Yeşil Tur, ilk aşamada Göreme Panoramik manzarasını görebileceğiniz bir Göreme turu ile başlatılmaktadır. Akabinde Derinkuyu Yeraltı Şehri gezilmektedir. Yeraltı Şehri’nin tarihi dokusunu keşfettikten sonra buradan Kapadokya’nın en ünlü vadisi olan Ihlara Vadisi’ne gidilmektedir. Burada tam 4 kilometrelik bir yürüyüş serüveni sizleri beklemektedir. Daha sonra Belisırma Köyü’nü gezersiniz ve şık bir restoranda öğle yemeği tur kapsamında olur. Bölgenin kendisine has dokusu ile leziz yemekleri sonrası tur devam etmektedir. Topladığınız enerjiyi Selime Manastırı, Güvercinlik Vadisi ve Çanak Atölyeleri’ni gezerken fazlasıyla harcayacaksınız. Kapadokya Yeşil Tur ücreti de 650 Lira olarak belirlenmiştir. Size hitap ediyor olması halinde gezinizi Yeşil Tur Kapadokya ile yapabilirsiniz.

Kapadokya Günlük Turlar

Ihlara Vadisi Yeşil Tur

Kapadokya Mavi Tur

Kapadokya Mavi Tur, maksimum 12 kişilik gruplar haline gerçekleştirilmektedir. Son derecede uygun fiyatlı olan Mavi Tur’a dahil olduğunuzda ilk durağınız eski bir Rum kasabası olan Mustafapaşa Köyü olmaktadır. Burada çok geçmiş zamanlarda Ortodoks Hıristiyanların geçmişlerine de tanıklık etmiş olan medrese, kilise, Yunan konakları ve daha birçok yapıyı keşfetme imkanı elde edersiniz. İkinci durağınız ise Keşlik Manastırı olmaktadır. Burayı da keşfettikten sonra üçüncü durak Şahinefendi Sobesos kazı alanı olmaktadır.

Şahinefendi Sobesos kazı alanında bilindiği gibi 10 yılı aşkın süredir arkeologlar tarafından düzenli olarak kazı çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca kazıdan çıkarılan mezarlar, bazilika ve mozaik taşlar da dikkatinizi çeker. Mavi Tur’un dördüncü durağı da Soğanlı Vadisi olmaktadır.  Soğanlı Vadisi bilindiği gibi Kapadokya’nın en büyük üçüncü keşiş merkezidir. Güzel bir öğle yemeğinin ardından ise Kaymaklı Yeraltı Şehri bir sonraki durağınız olur. Burada yerin metrelerce altındaki dar tüneller ve merdivenlerden geçerek geçmişteki yaşama tanıklık edersiniz. Htrtour.com ayrıcalıkları ile alabileceğiniz Kapadokya Mavi Tur en uygun fiyat şartları ile yapılmaktadır.

Kapadokya Günlük Turlar

Sobesos – Antik – Kenti Mavi Tur

Kapadokya Günlük Tur | Aktiviteler

Kapadokya Balon Turu

Balon turu, bölgenin en yoğun talep gören günlük turlarından biridir. Biraz pahalı olmasına karşın verilen ücreti tam manasıyla hak ediyor. Öyle ki ödenen hizmet bedeli kapsamında tura katılacak olan misafirler özel araçlarla otellerinden ya da konakladıkları yerlerden alınmaktadır. Daha sonra ise uçuş öncesinde kahvaltılık ve atıştırmalıklar sunuluyor. Yaklaşık 1 saat sürecek balon turuna katılım sağlandıktan sonra şampanya ya da alkolsüz bir içecek ile kutlama yapılmaktadır. Kutlama bitiminde katılımcılara hatıra olması için özel bir uçuş sertifikası verilmektedir. Aynı zamanda bu sertifika sizin için önemli bir hatıra olur. Ayrıca uçuş kapsamında katılıcılara sigorta poliçesi düzenlenmektedir. Turun sonuna gelindiğinde ise misafirler yine özel araçlarla konakladıkları yerlere bırakılmaktadır. Arkasında çok büyük bir ekip çalışması olan günlük balon turları Kapadokya’nın tadını çıkarmanız için en iyi seçenek olacaktır. Kapadokya balon tur fiyatları uçuşun gerçekleştirileceği sezona göre farklı olarak değişkenlik göstermektedir. Bunun yanında Kapadokya Balon tur ile diğer etkinlikler için Kapadokya tur fırsatları takip edilebilir.

Kapadokya Günlük Turlar

Kapadokya – Balon – Turu

Kapadokya Cip Safari Turu

Kapadokya’yı keşfetmenin en iyi alternatiflerinden biri de Jeep safari turuna dahil olmaktır. Bu turlar özellikle de gezi ve doğa spor aktivitelerini sevenler için oldukça idealdir. Tur kapsamında misafirler 4×4 arazi araçlarıyla ünlü peribacaları ve vadilerin patika yollarında çılgın bir maceraya dahil olmaktadırlar. Ayrıca tur boyunca muhteşem manzaralar da sizlere yol arkadaşlığı edecektir. Tur programı sabah erken saatlerde başlamaktadır. Katılımcılar özel araçlarla otelden ya da konakladıkları diğer alanlardan alınır. Daha sonra diğer katılımcıların da olduğu buluşma noktasına gidilmektedir. Burada 4×4 arazi araçlarına binilir ve konvoy halinde hareket edilmektedir. Düzenlenen günlük Jeep safari turu genel olarak Ürgüp, Mustafapaşa, Yeşilhisar ve Yahyalı bölgelerini kapsamaktadır. Tura katılanlar, gün boyunca güvercinlikleri, kayaya oyulmuş evleri ve muhteşem manzaraları da görülmektedir. Bunun yanı sıra görülecek diğer alanlar arasına ise Güvercinlik Vadisi ve Kızıl Vadi gibi doğal güzellikler de bulunmaktadır. Tur bitiminde misafirler yine özel araçlarla konakladıkları yerlere bırakılmaktadır.

Kapadokya Günlük Turlar

Kapadokya Jeep Safari

Kapadokya ATV Safari Turu

Kapadokya’nın en eğlenceli turlarından biri de ATV Safaridir. Bu tur ATV veya Quad ismi verilen 4 tekerlekli arazi araçlarıyla gerçekleştirilmektedir. Tur sabahın erken saatlerinde başlar. Misafirler otelinden alınarak, diğer katılımcıların da bulunduğu ortak buluşma noktasına getirilmektedir. Bunun yanı sıra güçlü motorlara sahip olan ATV araçlarına bindirilen misafirler, konvoy şeklinde tura başlamaktadırlar. Kapadokya günlük ATV safari turu, yaklaşık 2 saat sürmektedir. Tur boyunca ziyaretçiler, Kapadokya’nın en ünlü vadisi olan Kılıçlar Vadisi’ni, Güllüdere Vadisi’ni, Kızıl Vadi’yi, Aşk Vadisi’ni ve Çavuşin Köyü’nü gezme imkanı bulurlar. Aynı zamanda tur boyunca eşsiz manzaralara da tanıklık edilir. ATV Safari turunun son bulmasıyla misafirler tekrar özel araçlarla otellerine bırakılmaktadır.
Kapadokya at turu, eşsiz doğal ve tarihi güzellikleri keşfedebileceğiniz günlük bir turdur. Ayrıca fiyatları da diğer turlara göre çok daha uygundur. Bu nedenle yoğun talep görür. Bilindiği gibi Kapadokya bir diğer ismi ile de “Güzel Atlar Ülkesi” dir. Burada yapacağınız at safari turu sizler için de unutulmaz bir deneyim olmaktadır. Tur genel olarak Avanos ve Göreme bölgeleri arasında gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda at binmeyi bilmiyorsanız çiftliklerde sizlere bu konuda iyi bir eğitim de verilmektedir. Kapadokya at safari tur, sabah saat 09.00’da başlamaktadır.

Öncelikle misafirler özel araçlarla otellerinden alınır. Daha sonra ortak buluşma noktasında buluşularak binicilik kulübüne ve çiftliklere gidilmektedir. Akabinde ziyaretçilere tüm binicilik ve güvenlik talimatları detaylı olarak anlatıldıktan sonra tur güzergahı hakkında bilgi verilmektedir. Kapadokya at safari turu toplamda iki saat sürer. Size hitap eden At turu boyunca profesyonel rehberler sizlere eşlik ederken bir yandan da bölgenin en güzel vadilerini, peri bacalarını ve üzüm bağlarını da keşfedersiniz. Aynı zamanda yapılan turlar ortalama saat 16:00 gibi son bulur. Yine tur bitimi misafirler otellerine yine özel araçlarla bırakılmaktadır.

Kapadokya ATV Safari Turu

Kapadokya 2 Günlük Turlar

Bölgede bulunan Kapadokya tur acenteleri içerisinde bölgede en çok program düzenleyen HTR Turkey Tours ile Kapadokya 2 günlük turlar programı düzenlenebilmektedir. Böylelikle Kapadokya gezisi tur kapsamında sürekli alınan hizmetler arasında bulunmaktadır. Renkler ile yapılıyor olması nedeniyle yabancı turistlerin ilgisini Kapadokya Red tur çekmektedir. Başkent üzerinden gelecek ziyaretçilerin arayışları Ankara Kapadokya tur olarak yapılmakta ancak bölgeye gelemeyen kişiler Kapadokya Sanal tur uygulamaları ile burayı incelemektedir.
Bölgedeki turizm şirketleri Kapadokya günlük tur programlarını genel olarak aynı yerlere göre hazırlamaktadır. Bu sayede bir bütünlük sağlanmış olur. Aynı zamanda Kapadokya günlük tur gezileri günübirlik olarak Türkiye’nin dört bir yanından okullar tarafından düzenlenebilmektedir. Bu anlamda Kapadokya tur öğrenci servisi pankartlı araçları özelikle okulların kapanacağı tarihlerde bölgelerde görebilirsiniz.
Leave A Comment