İzmir ATV Safari Turu

Egenin en gözde şehirlerinden olan İzmir batı da görebileceğiniz en uç noktada tatilcilerin adresi olmaktadır. Öyle ki doğanın bir parçası olabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Bu anlamda geziler ve etkinlikler ile aktivitelerin bol olarak yapıldığı bir şehir olmaktadır. Günübirlik geziler ile birlikte burada kolay ulaşım sağlayabileceğiniz yerler ve aktiviteler özellikle hafta sonu tatillerini doldurmaktadır. Bunlardan biri de İzmir ATV Safari Turu olarak yapılmaktadır. İzmir Ege Bölgesinin en geniş alanlarına sahip deniz kıyı kenar şeridinde bulunan bir yerdir. Böylelikle gezi, tatil ve aktivitelerin yapılmasında önemli politik bir yerde konumlanmaktadır. Coğrafi durumu nedeniyle engebeli yollar yapılacak ATV turları için cazibe merkezleri haline gelmektedir. Bu sebeple İzmir ATV Motor kiralama ile turlara katılabileceğiniz bir çok rota ve program bulunmaktadır.

İzmir ATV Turları Nerelerde Yapılmaktadır?

ATV İzmir bölgesinde özellikle tatilcilerin en çok kullandığı araçlardan biri olmaktadır. Özellikle tatil bölgelerinde tura katılan onlarca araca rastlanılmaktadır. Bu görüntü İzmir ATV kiralama hizmeti dahil daha çok turlara katılım sağlandığının göstergesi olmaktadır. Böylelikle günübirlik gezileriniz başta olmak üzere İzmir’de ATV turu yapılan yerler;
  • Buca ATV Turları
  • İzmir Urla ATV Safari
  • Çeşme ATV Safari
Bölgelerinde yoğunlaşmaktadır. Sevdikleriniz, arkadaşlarınız ve dostlarınızla hoş vakit geçireceğiniz turlar sizlere sınırsız eğlence imkanı sunmaktadır. Öyle ki adrenalin dolu turlarda arazi şartları, patikalar ve size özel hazırlanan parkurlar heyecan ve mutluluk kaynağıdır. Bu anlamada tozu dumana katarken ıslak zeminlerde ıslanma keyfini yaşarsınız. Bununla birlikte çamura battığınız yollar eğlencenin en yüksek demini yaşatmaktadır.
İzmir ATV Safari Turu

İzmir ATV Safari Turu

İzmir ATV Turlarının Adresi

Ege bölgesinde bulunan İzmir ATV motor turu tertemiz orman havasında ve deniz havasının esintisinde yapılabilmektedir. Böylece bol oksijen alacağınız gezileriniz sizleri gençleştirmektedir. Yılın dört mevsimi on iki ay boyunca katılım sağlayabileceğiniz ATV turlarının adresi HTR Tour olmaktadır. Profesyonel ekiplerce hazırlanan rotalarda yapacağınız turlarda ATV fiyatları İzmir bölgesi için en cazip olanıdır. İnternet ortamında rezervasyon yapabileceğiniz ATV Safari İzmir bölgesi için de en iyi fiyat imkanları sağlanmaktadır. Bu anlamda İzmir ATV fiyatları ile diğer hizmetler karşılaştırılabilmektedir. Turların dışında kendi rotanızı çizebileceğiniz ATV Motor İzmir kiralama hizmeti alınabilmektedir. Böylelikle geziniz daha uzun ve size özel kılınmış olacaktır.

ATV Kiralama İzmir ve çevresinde en çok rağbet gören hizmetlerden biri olmaktadır. Özellikle yaz aylarında turizmin hareketlenmesi ile belli bölgelerde talep artış göstermektedir. Bu sebeple hizmeti alabilmek için kiralık ATV İzmir açısından önceden rezervasyon yapılması önem kazanmaktadır. Bu anlamda adresiniz ise HTR Tour olmaktadır. Hafta sonu tatili, bayram tatili ve özel günlerde bölgelerdeki gezi ve ziyaret trafiğinde artış görülmektedir. Bu sebeple tatiliniz öncesi erken rezervasyon yapılması en önemli hususlardan biri olmaktadır. İzmir ile çevresinde yapılacak olan ATV turunun süresi sizin talebinize göre değişiklik göstermektedir. Ancak HTR Tour ile yapılan programlarda rotalar 20 dakika, 30 dakika ile 1,2 ve 2,5 saatlik zaman dilimleri ile yapılmaktadır. Özellikle patika yolların turlarda yoğunluğu fazla olmaktadır. Böylelikle güçlü motorlara sahip araçlar ile turlarda daha çok heyecan yaşanmaktadır. Bu heyecan devamında mutluluk veren duygular ile defalarca İzmir ATV Safari turuna katılma isteği meydana getirmektedir.

İzmir ATV Safari Turu

İzmir ATV Safari Turu

ATV Turu Ne Zaman Yapılır?

İzmir ile çevresinde gerçekleştirilecek olan ATV turları yılın 12 ayı yapılabilmektedir. Her mevsim gerçekleştirilmesinin en büyük nedeni her mevsim ayrı bir tadı olmasıdır. Yazın güneşin altında tozlu yollarda alacağınız heyecan, kışın karlı yollarda kayan araçlarla farklı bir tada bürünmektedir. Bu sebeple İzmir ve etrafında her dönem ATV turuna katılım sağlamak sizi mutlu edecektir.

ATV Turlarına Kimler Katılabilir?

Fiziksel olarak herhangi bir rahatsızlığı olmayan herkes mevzuatlar gereği yaşı tutması halinde bölgedeki turlara katılabilmektedir. ATV araçlarını kullanan kişiler 16, arkasındaki kişiler ise 12 yaşında olması gerekir. Bu şartlar dahilinde henüz hiç ATV kullanmamış kişiler dahi turlara katılabilmektedir.

ATV Turu Ne Kadar Sürer?

Katılmak istediğiniz bölgenin turuna göre ATV turu süresi bulunmaktadır. Bu çerçevede turlar 20 ve 30 dakika ile 1,2 ve 2,5 saat süre ile standart rotalarda gerçekleştirilmektedir. Ancak isteğinize göre bu turları daha uzun sürelerde programlayabiliriz.

ATV Turları Tehlikeli mi?

Dört çeker güçlü motorları ile arazi şartlarında engelsiz ilerleyen araçlar ayrı bir tat vermektedir. Bu haliyle kişiler çekinebilir. Ancak araçların kullanımı için gerekli eğitim ve diğer hususlar yerine getirildiği için tehlikesi bulunmamaktadır. Ayrıca tur boyunca sizlere rehberler eşlik etmektedir. Hatta tur öncesi test sürüşleri ile gerekli eğitimler verilmektedir. Bu sebeple endişeye mahal bulunmamaktadır. Böylelikle tehlikeden uzak bir gün sizi beklemektedir.
İzmir ATV Safari Turu

İzmir ATV Safari Turu

ATV Turunda Neler Giyilmeli?

Katıldığınız bölge ve mevsime göre kıyafet seçimi yapılması gerekir. Yaz aylarında ve sıcak havalarda deniz kıyafeti tercihi söz konusu olmaktadır. Ancak soğuk havalarda rüzgar geçirmeyen kıyafetler tercih edilmesi gerekir.

ATV Turunda Yanınıza Almanız Gerekenler

Turunuz boyunca öncelikli olarak bireysel ihtiyaçlarınız yanınıza alınmalıdır. Bu anlamda sürekli kullandığınız ilaçlar unutulmaması gerekir. Bunun yanında yaz aylarında güneş kremi mutlaka bulundurulmalıdır. Ayrıca tur sonrası yedek kıyafet ve duş alacağınız için havlu bulundurulması önem kazanmaktadır. Bununla birlikte bu eşyalarınızı taşıyacak sırt çantaları alabilirsiniz.

ATV Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İzmir ATV turlarında en önemli husus rehberlerin taleplerine ve uyarılarına dikkat etmektir. Burada güvenlik açısından talimatlar önem kazanmaktadır. Aksi takdirde turların bitirilmesi rehberlerin inisiyatifine bırakılmıştır.

ATV Turuna Katılım İçin Ehliyet Gerekiyor mu?

Yapılan ATV turları trafikten uzakta yapılmaktadır. Bu anlamda tur araçlarını kullanıcılar en az 16 yaşında olması gerekmektedir. Dolayısıyla bu araçların kullanımı için bir deneyim yada ehliyet şartı aranmamaktadır. Ancak yolcu konumundaki arka koltukta tura katılan kişilerin yaşının en az 12 olması gerekmektedir.
Leave A Comment