Gün Batımı ATV Safari

Kapadokya Gün Batımı ATV Turu, Kapadokya’daki etkinlikler arasında en çok tercih edilenidir ayrıca Gün Batımında Kapadokya’nın büyülü vadilerinde oluşan manzaraları ATV Turu ile gezmek çok farklı bir deneyimdir. Ziyaretçilerin özellikle gezilerini planlarken gezecekleri vadileri ya da bölgeleri yürüyerek değil de ATV Turu ile gezmelerini tavsiye ederiz. Kısa bir sürede çok fazla alan görme şansınız olacaktır ayrıca Gün Batımı ATV Turu ile seyrine doyum olmayan manzaraları adrenalin yaşayarak görme imkanınız olacaktır. Genellikle Kapadokya balayı tatili yapmak için gelen misafirlerimiz romantik tatil istedikleri için bu turu tercih etmektedirler.

Kapadokya ATV turu, başka bir bölgede hissedemeyeceğiniz duyguları verir sizlere. ATV motorlarını ilk aldığınızda kontrolün tamamen sizde olmasının verdiği hazzı hissedersiniz. Bu motorların sürüş açısından otomobil ya da diğer araçlardan daha farklı bir hissi olduğu doğrudur. Özellikle engebeli arazilerde safari yaparken macera yaşamak çok farklı bir duygudur. Kapadokya’da onlarca farklı vadi vardır. Gün batımı ATV Safari turu ile bu vadilerden birinde ATV motoru sürmek mümkündür. Vadilerin taşlı yapısı ve vadilerin etrafında bulunan mağara evler ve peri bacaları da bir film setinin içindeymiş hissi yaşatacaktır.

Ayrıca tercih ettiğiniz zaman dilimi günbatımı olduğu için seyrine doyum olmayan manzaraları göreceksiniz. Günbatımı ATV Safari turu bölgeye gelen ziyaretçiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu nedenle de rezervasyon ve planlamayı seyahat öncesi yapmanızda fayda vardır. Acenta olarak bünyemizde bulunan ATV araçları ile hizmet vermekteyiz. Günün her saatinde ATV turunuzu planlayabileceğiniz gibi  ayrıca Gün batımı saatinde de ATV turunuzu planlayabilmekteyiz.

Gün Batımı Turlar

Akşam vaktine yakın bir saat olan 16.00’da otellerden servisle yola çıkılmaktadır. Güllüdere (Rose Valley) konumunda güzel bir fotoğraf çekimi ile turumuz başlamaktadır. Kızılçukur Vadisi’nden (Red Valley) büyüleyici kaya oluşumları ve güvercinlik manzaraları beraberinde doğa yürüyüşü yaparız. Sonrasında Üzümlü kilisesini görürüz. Güllü Dere Vadisinden Ortahisar Panorama’ya ulaştıktan sonra Kapadokya’nın masalsı manzarasını güneş batarken seyrederiz. Kapadokya Bölgesinin büyük bir kısmı kızıl renklerle bulanır bu saatlerde. Doğanın insanlara her gün sunduğu bu görsel sanatı şarap, meyve suyu ve çeşitli atıştırmalıklar eşliğinde izliyoruz. Güneşin tamamen batması ile birlikte otelimize geri dönüş yapıyoruz.

Kapadokya Gün Batımı

Kapadokya Gün batımı denilince akla ilk Kızılçukur Vadisi gelir. Kapadokya’ya gelindiğinde Gün batımı ATV Turu yapılacaksa en uygun yer de burasıdır. Çünkü Kızılçukur Vadisi isminden de anlaşılacağı üzere kızıl renklerin cümbüş yaptığı bir yerdir. Kızılçukur’dan biraz bahsetmek gerekirse vadi girişine ulaşabilmek için Ortahisar’dan Kızılçukur gün batımı manzara terası girişine ulaşmak gerekmektedir. Buranın girişi ücretlidir. Manzara terası, özellikle Kapadokya’da gün batımını seyretmek için akşam üzeri gelinen bir mekandır.

Manzara terasında otomobilinizi park edebileceğiniz geniş bir park yeri vardır. Kızılçukur Vadisi’ne girebilmek için 250 metre aşağıdaki Üzümlü Kilise’ye giden patikaya girmek gerekmektedir. Üzümlü Kilise’ye gelmeden biraz evvel vadiye giriş patikasını gösteren bir tabela mevcuttur. Tabelada kat edilecek mesafe gösterilmemiştir. Vadi girişinden Çavuşin Köyü’ne kadar toplam yürüyüş mesafesi ortalama 5 bin metre civarındadır. Süre olarak rahat bir tempo ile 3-4 saatte ziyaret tamamlanabilmektedir.

Kızılçukur Vadisi’nde yürümeye başladığınızda birkaç farklı tünelden geçerek devam edersiniz. Tünellerin en uzunu 37 metredir. Orta bölümü karanlık olan bu tünele girmeden yanınıza küçük bir el feneri almanızda fayda vardır. Ya da akıllı telefonlarınızın fenerlerini de kullanabilirsiniz. Tünel, 20 metre civarı uzunlukta dik bir inişle bitmektedir. Buraya iki adet çelik merdiven yapılmıştır. İnişler bu merdivenler sayesinde kolayca yapılabilmektedir. Kızılçukur Vadisi bir süre sonra Meskendir Vadisi ile buluşmaktadır. Bundan sonra Meskendir Vadisi’ne devam ederek yürüyüş Çavuşin Köyü’nde sonlandırılmaktadır.

Kapadokya Safari Fiyatları

Kapadokya Safari Turu fiyatları 450 TL ile 650 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar ortalama 1-1.5 saatlik turlar için geçerlidir. Daha uzun süren ve özel bölgelerde rehberlik hizmetleri içeren farklı turlar için farklı fiyatlar söz konusudur. Eğer Kapadokya seyahatinizi bir grupla birlikte gerçekleştiriyorsanız grup olarak kiralamalarda genelde indirimler mevcut. Eğer siz grup olarak gün boyu ATV Turu kiralaması yaptıysanız, bu durumda öğle yemeği ve otel transferleri de ücrete dahil olacak şekilde bir fiyatlandırma ile karşılaşırsınız. Kapadokya ATV Turu fiyatları konusunda kafanızda soru işaretleri varsa veya rezervasyon yaptırmak istiyorsanız ATV Turu rezervasyon linkinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Ortahisar ATV Turu

Ortahisar, Ürgüp ve Göreme ilçelerine oldukça yakın bir konumda bulunan Kapadokya beldesidir. Ortahisar’da ATV Turu yapmak isteyen misafirlerimizi firma olarak bölgeye en yakın konumlarda yapıması mümkün ATV Turu hizmetlerimizle buluşturmaktayız.

Gün Batımı ATV Turu Fiyatlar

Kapadokya ATV Turu 2023 senesi içinde fiyatlarda herhangi bir değişiklilik yapılmayacaktır. Fiyatlar, 450-650TL arasında farklılık göstermektedir. ATV turunun fiyatını belirlemede rol oynayan en önemli faktör turun kaç saat yapılacağıdır. 1 saatlik turlar genellikle 450TL 2 saatlik turlarsa 650 TL’den başlasa da tur içinde gidilecek lokasyonlara, ATVye kaç kişi binildiğine, sadece siz, sevdikleriniz ve yetkili rehberin olacağı özel turlardan olup olmadığına ve de Sunset ATV Tour mu yoksa Sunrise ATV Tour mu olduğuna göre fiyatlar 650 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Gün Batımı ATV Turu Rezervasyon

Kapadokya gün batımının eşsiz manzaralarını ATV turu ile zenginleştirmek isterseniz acenta olarak turunuzu planlamak bizim işimiz. 15 yılı aşkın turizm tecrübemizle ihtiyaçlarınıza en uygun Günbatımı ATV Turu deneyiminizi birlikte tasarlayabiliriz. İletişim için Kapadokya ATV Turu Rezervasyonu linkine tıklayabilirsiniz.

Leave A Comment