Göreme ATV Turu Fiyatları

‘Güzel Atlar Diyarı’ Kapadokya, ölmeden önce kesinlikle gidip görmeniz gereken yerlerden biridir. Eşsiz güzellikteki doğası ve ambiyansıyla ne zaman giderseniz gidin sizi büyüleyecek bir yerdir. Kapadokya Bölgesi’nin büyük bir kısmı Nevşehir ilinde bulunmaktadır. Nevşehir’in en ünlü noktaları ise, Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar, Ortahisar’dır. Buraları gezmeden Kapadokya’dan ayrılmamanız gerekmektedir. Kapadokya’dan gitmeden yapılması gereken birçok aktivite vardır. Bunlardan en önemlileri, Göreme ATV turu, Kapadokya balon turu, at turu, bölge turları, yer altı şehri turları ve daha fazlasıdır.

ATV turları kaç saat sürer diye sorarsanız eğer, bu tamamen size bağlıdır. Bir veya iki saatlik turlar yapılmaktadır. Siz ne kadar uzun yapmak istiyorsanız, rehberler saate göre sizlere tur programını hazırlarlar. Ancak biz yine de sizlere iki saatlik ATV turlarına katılmanızı tavsiye ederiz. Bir saatlik turlar genelde yetmez ve dilediğinizce gezemeyebilirsiniz. Birçok farklı lokasyon mevcuttur ATV turlarında. Anlık olarak iklime ve coğrafi şartlara hangisi uygunsa, o tura çıkarsınız. Ayrıca eğer isterseniz kişisel olarak tur almadan, yarım veya tam günlük ATV kiralayabilirsiniz. Birçok bölgede hizmet veren ATV kiralamada; Zemi Vadisi, Ürgüp Üç Güzeller Peri bacaları bölgesi, Meşe Deresi, Balkan Vadisi, Göreme Vadisi ve parkurları, Avanos, Mustafapaşa bölgesi, Çat Vadisi, Ortahisar Kalesi ve çevresi gibi yerleri tercih ederseniz en yakındakinden aracınızı kiralayıp bütün gün keyfini çıkarabilirsiniz.

Göreme Atv Turu

ATV Turu Saatleri, ATV Turu Ne Zaman Yapılır?

ATV turları genelde hava kararmadan, günün erken saatlerinde yapılmaktadır. Tüm mevsimlerde yapılan Kapadokya ATV turları saatleri bir tek gün batımı saatleri değişmektedir. Bunun dışında her iklimde ve hava şartlarında tura çıkmanız mümkündür. Ancak son derece meşhur olan bir hali daha vardır: Gün batımı ATV turu. Sizlere son derece muhteşem manzaralar sunan bu turda, eğer sürebiliyorsanız kendi kullandığınız araçlarda, heyecanlı yollardan geçerek çok güzel, yüksekte bir izleme noktasına ulaşırsınız. Otelinizden ayrılmadan yanınıza yiyecek ve içecek alırsanız eğer, bu güzeller güzeli manzarayı seyrederken size eşlik edebilirler.

ATV turu yaparken göreceğiniz muhteşem manzaraları kaçırmamak, her an yanınızda olsun istiyorsanız sizler için harika bir seçeneğimiz var. Öncelikle tur rehberiniz bu açıdan size destek olacaktır elbet ancak daha profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız bir fotoğrafçıyla anlaşmanızda fayda vardır. Fotoğrafçınız sizin için gün batımında, sizi ve manzarayı kapsayan  mükemmel fotoğraflar çekebilir. Eğer bu hizmeti nereden alacağım diye sorarsanız, bizler de sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz. Bunu özellikle Kapadokya balayı çiftleri tercih etmektedir. Her anlarını fotoğraflayan ve bunları size teslim eden bir imkanı kim istemez ki? Bu açıdan MDC Cave Hotel‘in çok iyi çalıştığını söyleyebiliriz. Çünkü otelin kendine ait ATV motorları ve rehberi vardır. Yani istediğiniz zaman farklı bir bölgeye gitmeye uğraşmadan turunuzu yapabilirsiniz. Tur rotası ve en sonunda ulaştığınız manzara izleme noktası da görülmeye değerdir.

Bunların yanı sıra özellikle çiftlerin aldıkları Kapadokya balayı paketleri içinde bulunan fotoğrafçılık hizmetleri, balayı tatilini daha da güzel bir hale getirmektedir. Fotoğraf hizmeti rezervasyonu yaptırmak istiyorsanız bu linke tıklayabilirsiniz.

Kapadokya ATV Turunu Kimler Yapabilir?

Toz, toprak, çamur… Dikkatli kullanırsanız hiçbir şekilde kirlenmezsiniz ama bunun aksine macera ve adrenalin arayanlar için bolca kirleneceğiniz bir ATV turu sizleri bekliyor diyebiliriz! ATV turu yapmak için bilinenin aksine ehliyete ihtiyaç duymazsınız. Hatta eğitim bile almanız gerekmez. Turunuzdan birkaç dakika önce ısınmak için aracı denemeniz gerekmektedir sadece. Kontrolünü öğrenmeniz büyük önem taşımaktadır çünkü bazı zorlu yollardan geçerken yaralanmanızı kimse istemez. Araçlara binmeden önce de güvenlik önlemlerinizi tamamen almanız gerekmektedir. Hangi ayda giderseniz gidin biraz kalın giyinmenizi tavsiye ederiz. ATV araçları ortalama 50-60 km hızla gitseler bile rüzgarın etkisiyle hava sizi üşütebilir. Eğer kışın bu turu yapacaksanız kesinlikle bere, atkı ve eldiven almanızı öneririz. Kaskınızı da takmayı unutmadan yola çıkabilirsiniz.

Kapadokya ATV Nerede Yapılır?

ATV Turlarının rotası çok esnektir. Kapadokya’nın coğrafi özellikleri sebebiyle adrenalini yaşamak isteyenler için bölgenin her yeri bir ATV tur rotasıdır. Kapadokya ATV turları yaparken karar vermeniz gereken en önemli şeylerden biri de bir saatlik mi yoksa iki saatlik mi tur yapmak istediğinizdir. Çünkü tur programına eklenen önemli yerler buna göre seçilmektedir. Alternatif olarak sizlerin de istediği belli noktalar varsa turunuzu satın almadan önce konuşup anlaşabilirsiniz.

ATV turları genelde Göreme veya Ortahisar bölgelerinde yapılmaktadır. Bunun nedeni ise coğrafi özelliklerin bu tür aktivitelere daha uygun olmasıdır. Ayrıca peri bacalarının oluşumunun bu yerlerde daha fazla bulunmasından dolayı da hem seyir keyfi hem de fotoğraflar açısından muhteşem şeyler ortaya koymaktadır. Her iki bölgeden birinde tur yapmak istediğinizde genelde gidilen yerleri sizler için ekledik:

Ortahisar ATV Turunda Gezilen Yerler:

 • Ortahisar Kalesi
 • Güvercinlik Vadisi
 • Balkan Vadisi
 • Ortahisar Köyü
 • Ortahisar Panorama
 • İlk Kapadokya yerleşim bölgesi
 • Balkan Kilisesi

Göreme ATV Turunda Gezilen Yerler:

 • Çavuşin Köyü ve Kasabası
 • Rose / Gül Vadisi
 • Kılıçlar Vadisi
 • Kızılçukur Vadisi
 • Güllüdere Vadisi
 • Love – Aşk Vadisi

Kapadokya ATV Turu Fiyatları

ATV turları yapan çoğu şirket, sizleri kaldığınız otelden almak için ücretsiz olarak transfer hizmeti de sunarlar. İsterseniz otelinizden, isterseniz de arzu ettiğiniz bir noktadan alınabilirsiniz. Tur sonunda da transfer hizmeti devam etmektedir ve alındığınız yere geri bırakılırsınız. Bu, tur satın almadan önce dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Ayrıca özellikle belirli noktalarda bunu deneyimlemek istiyorsanız, Kapadokya’nın neredeyse her yerinde tur satan işletmeleri görmeniz mümkündür. yarım gün veya tam gün gibi özel bir tura çıkmak istiyorsanız, önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır.

Kapadokya ATV Turlarında en çok tercih edilen şeylerden biri de ATV Turu evlilik teklifi. Farklı bir an yaşamak ve yaşatmak isteyenler, partnerlerine evlilik teklifi hazırlarken her ihtimali düşünürler. Kapadokya’nın muhteşem romantiklikteki ortamında, hoş bir ATV turu sonrası sizin için hazırlanan konsept mekana gelirsiniz. Kapadokya evlilik teklifi gerçekten de yapılabilecek en güzel tekliflerden biridir.

Turlarda fiyatlar mevsimlere ve özel günlere göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca bir saatlik ve iki saatlik turların da fiyatları farklıdır. Fiyatlar ortalama 450 TL ile 650 TL arasında değişmektedir. ATV Turlarında verilen fiyatlar genelde bir ATV başına alınan ücretlerdir. Örneğin tek kişi bir aracı kullanmak istiyorsunuz, fiyat 450 TL ise bunu ödersiniz, bir aracı iki kişi kullanmak isterseniz de aynı fiyatı verirsiniz. En doğru bilgi için yine de bu tür turlar düzenleyen acenta olan, HTR Turkey Tours ile görüşme sağlayabilirsiniz.

ATV Turu Göreme Dikkat Edilmesi Gerekenler

ATV turları diğer araçlara göre kısmen daha güvenlidir diyebiliriz. Rehberli ve belli bir rotaya sahip turlar olduğu için de her şeyi planlıdır. Ancak buna rağmen istenmeyen bazı ufak kazalar yaşanabilmektedir. Bunları engellemek amacıyla güvenlik önlemlerini almanız gerekmektedir. Tur öncesinde de, satın aldığınız firmanın çalışanları ve ayrıca rehberiniz sizi bu hususlarda uyaracaktır. Tur sırasında başınızın ve çenenizin tamamını kapsayan bir kask takmanız zorunludur. Olası kafa travmalarını önlemek amacıyla bu kural mevcuttur. Yine coğrafi şartlara göre koruyucu dizlik ve kolluk takmanız gerekmektedir. ATV turlarına 5 yaşından küçük çocuklar katılamaz ve 12 yaşından küçük çocukların da arka koltuğa oturmaları gerekmektedir.

Tur sonunda istenen şey tabii ki turunuzu kaza bela olmadan bitirmektir. Ancak engebeli koşullar ve katılımcıların acemiliği nedeniyle bazı ufak kazalar oluşabilmektedir. Bahsettiğimiz tüm bu önlemler, olası bir kazada sizin yara almadan evinize dönebilmenizi sağlamak içindir. Yazımız boyunca sizlere bahsettiğimiz konulara dikkat edip turunuzu yaparsanız çok mutlu bir şekilde ayrılacaksınız. Eğer bu turlara katılım sağlamak istiyorsanız, Göreme ATV Turu rezervasyon linkine tıklayabilirsiniz.

Göreme Atv Turu

Leave A Comment