Antalya ATV Turu

Dünya’nın dört bir tarafından her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Antalya, hiç şüphesiz herkesin tatil için can attığı bölgelerden biri olmaktadır. Uzun kıyı kenar şeridi boyunca muhteşem bir tatil olanakları veren bölge aynı zamanda aktiviteler ile eğlencenin en güzel adresi olmaktadır. Böylelikle yüksek adrenalin ve heyecan için Antalya ATV Safari Turu bölgenin farklı kesimlerinde en çok tercih edilen etkinlik olmaktadır.

Gezilecek yerlerin ulaşımında Antalya ATV kiralama hizmeti alınabildiği gibi aynı zamanda ATV turu Antalya ile önemli yerler olmaktadır. Bölgede tatil amaçlı olarak çok geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Öyle ki Batı ve Doğu Akdeniz olarak bölünen Antalya’nın yaklaşık 600 kilometrelik deniz kıyı kenar şeridi bulunmaktadır. Bu sebeple gezilecek ve görülecek yerler ile tarihi dokunun çok yoğun olduğu bölgedir. Aynı zamanda ormanlık alanlar, deniz kenarı, patikalar ile muhteşem bir coğrafyası olan Antalya ATV turları ile keşfin yolu olmaktadır. Toros dağları ile deniz arasında kalan Antalya ilçeleri ile muhteşem bir tarihi geçmişe sahiptir. Binlerce yıl insanların yerleşim yeri olan bölgeler Antalya Safari ATV turları ile renklenmektedir.

Turizm ile doğal güzelliklerinin tarihi kokusunun bir arada sunulduğu Antalya gezilecek yerler açısından çok zengin bir yer olmaktadır. Bu sebeple tatilinizin süresine bağlı olarak kısıtlı bir gezi listesi ile etkinliklere katılım olur. Zira Antalya birkaç hafta ile gezilecek ve keşfedilecek bir yer değildir. Bu sebeple tatil programlamasını ayarlarken en önemli aktiviteler listeye dahil edilmektedir. Nitekim Antalya ATV Safari Turu yapıldıktan sonra tekrar tekrar katılmak isteyeceğiniz bir etkinliktir. Bu sebeple gezi listenize mutlaka Antalya ATV turu dahil edilmesi gerekmektedir.

Antalya ATV Turu

Antalya ATV Turu

Torosların Çam Kokusunda ATV Turları

Antalya’nın en güzel dağ yolları, patikaları, kıyı kenar şeridi doğal ATV turu parkurları olmaktadır. Bu sebeple Antalya ATV turu fiyatları ile sizlere muhteşem tercihler sunan HTR Tour bölgenin her bir yerine turlar düzenlemektedir. ATV Tour Antalya ile beklentilerinizin üstünde adrenalin dolu bir gezi sizleri beklemektedir. Dört mevsim, 12 ay boyunca gerçekleştirilen ATV Safari Antalya tercihlerinizde alternatif gezi rotaları ve rezervasyonların adresi HTR Tour olmaktadır. Torosların çam kokularının sardığı bölgede tatlı ve tuzlu suları aşacağınız ATV turları sevdiklerinizle unutulmaz bir tatilin serüveni olmaktadır. Heyecan verici yüksek adrenalin salgısını yaşayacağınız turlar eşsiz manzaralar eşliğinde yapılmaktadır.

Çam ağaçlarının gölgesinde, doğal patikalardan off road yolculuğuna katılacağınız Antalya ATV motor gezileri konaklama otellerinize yakın yerlerde yapılmaktadır. Sizin tercihinize göre bir çok bölgeye ulaşım söz konusudur. Bu anlamda rezervasyon ve gerekli rotalar HTR Tour ile çevrimiçi gerçekleştirilen hizmetlerden biri olmaktadır. Antalya ATV tur özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında en yoğun dönemini yaşamaktadır. Bu sebeple katılmak istediğiniz turlara önceden rezervasyon yaptırmak tatilinizde mantıklı adımlardan biri olmaktadır. Antalya ATV fiyatları bu aşamada en uygun şartlarda sunulmaktadır. Tatilinizde ekonomik ve hızlı çözümler sunan HTR Tour sizlere profesyonel bir gezi turu olanağı sağlamaktadır. Mevsim ve sezonuna göre değişen Antalya ATV safari fiyat artışları söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple ATV turları Antalya çerçevesinde en cazip fikirler sizleri cezp edecek özellikler sunmaktadır.

Antalya ATV Turları Nerelere Yapılmaktadır?

Çok geniş bir coğrafya ile ATV Turu keşfi imkanı sağlayan Antalya’nın tarihi antik kentleri, Toroslar, sahil kıyı kenar şeridi en uygun adresler olmaktadır. Konaklama otelinize uygun olarak farklı imkanlar söz konusudur. Bu anlamda ilçeler ile merkezi olarak Antalya da ATV Safari turlarının yapıldığı başlıca adresler şunlardır.
  • Lara
  • Kurşunlu Şelalesi yakınları
  • Olimpos
  • Patara Plajı
  • Alanya
  • Antalya Kemer ATV Turu
  • Antalya Konyaaltı ATV Safari
Bu bölgelere toplu turlar ile ulaşım söz konusudur. Bireysel olarak uygun şartlarda ATV kiralama fiyatları Antalya şehrinde özellikle HTR Tour ile verilmektedir.
Antalya ATV Turu

Antalya ATV Turu

ATV Turu Ne Zaman Yapılır?

Özellikle Antalya bazı mevsimlerde çok sıcak olmaktadır. Bu sebeple ATV turları sabahın erken saati ya da Öğleden sonra gün batımına yakın olarak gerçekleştirilmektedir. Fakat tura katılmak isteyen kişi ve grupların tercihine göre farklı zaman dilimlerinde ATV Antalya turları gerçekleştirilmektedir. Hatta bireysel olarak gezileriniz için ATV kiralama Antalya tatilinizdeki seçeneklerden olmaktadır.

ATV Turlarına Kimler Katılabilir?

Turlara katılım yaş sınırlamasına uygun olan herkes tarafından yapılabilmektedir. ATV kullanım yaşı 16 olarak belirlenmiştir. Araçlarda iki kişi tura katılabilmektedir. Bunun yanında kullanıcının arkasında oturan kişilerin yaşı 12 olması halinde turlara katılım izni verilmektedir.

ATV Turu Ne Kadar Sürer?

Antalya ve çevresinde gerçekleştirilen turlar 1 ve 1,5 saat zaman aralığında gerçekleştirilmektedir. Burada uzman kişiler tarafından hazırlanan programa bağlı olarak sürelerde uzama söz konusu olabilmektedir. Bununla birlikte katılımcıların talebine göre farklı zaman dilimleri gezinizdeki etkenlerden biri olmaktadır.

ATV Turları Tehlikeli mi?

Tur öncesi araçlar ile Antalya keşfi sizlere tehlikeli gelebilir. Ancak dört çeker olan araçlar otomatik vites olarak kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Tur öncesi araç seçimi ile gerekli eğitim verilmektedir. Bunun yanında test sürüşleri yapılarak tura hazırlanılmaktadır. Hatta tur öncesi misafirler için sigortalar yapılmaktadır. Bu sebeple ATV Advanture Antalya diğer bir deyişle ATV Macerası tehlikeli değildir.

ATV Turunda Neler Giyilmeli?

Dört mevsim, 12 aylık süreç boyunca ATV turu ile etkinliklere imkan sağlayan Antalya Akdeniz iklimine sahip bir yerdir. Bu bölgede bulunduğunuz mevsime göre ATV turlarında giyeceğiniz kıyafetler söz konusu olmaktadır. Soğuk ve yağmurlu havalarda rüzgar çarpmasını önleyecek kıyafetler tercih edilebilir. Yaz aylarında bir çok kişi deniz kıyafetleri ile turlara katılmayı tercih etmektedir. Bununla birlikte aracı kullanırken rahat hareket edebileceğiniz kıyafetlerin tercih edilmesi doğru olur.
Antalya ATV Turu

Antalya ATV Turu

ATV Turunda Yanınıza Almanız Gerekenler

Tur boyunca karşımıza çamurlu, sulu yollar ile tozlu patikalar çıkabilmektedir. Bu sebeple tur sonrası duş alacağınız için en önemli yanınıza almanız gereken husus havlu olmaktadır. Bununla birlikte terlik, yedek kıyafetler Antalya ATV turu kapsamında yanınıza almanız gereken eşyalar olmaktadır. Tur boyunca kafe ve marketlerden uzak kalınmaktadır. Bu sebeple yanınıza su ve enerji depolayacağınız atıştırmalıklar alınması ihtiyaçlarınızı karşılayacak diğer etkenler olmaktadır.

ATV Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antalya ve ilçelerinde katılacağınız ATV turları öncesi gerekli eğitimler ile birlikte dikkat edilmesi gerekenler sizlere açıklanmaktadır. Özellikle turun yapılacağı bölgeye göre kısıtlamalar ve dikkat edilmesi gereken hususlar söz konusudur. Bu sebeple tur öncesi eğitiminde dikkatli olmak yeterlidir. Bunun yanında tozlu yollar ve sulak alanlardan geçerken ihtiyaç duyulan gözlük takılması gerekir. Aynı zamanda güvenlik açısından kask takılmaktadır. Tur boyunca güvenliğiniz açısından sizlere belirtilen araçların doğru kullanılması gerekmektedir.

ATV Turuna Katılım İçin Ehliyet Gerekiyor mu?

Antalya’nın birçok bölgesinde düzenlenen ATV turlarına katılımda araç kullanıcıları için yaş sınırı 16 olmaktadır. Bu sebeple ehliyet istenilmemektedir. Tur öncesi gerekli eğitimler uzman personellerce verilmektedir. Bunun yanında deneyim istemeyen araçlar turunuz boyunca sizleri güvenli bir şekilde macera serüveni yaşamanızı sağlamaktadır.
Off Road meraklıları için önemli doğal parkurlara sahip Antalya profesyonel rehberler eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Tur boyunca belli kurallar söz konusu olmaktadır. Kurallar dışında hareket edilmesi halinde turun bitirilmesi rehberlerin inisiyatifinde olmaktadır.
Leave A Comment