Ankara ATV Safari Turları

Enerjisi ve gezi anlayışı sürekli yüksek olan kişilerin seyahatlerinde yaptıkları ATV turları gezilerine renk katan bir unsur olmaktadır. Böylelikle daha heyecanlı zaman geçirdiğiniz gibi yaşadığınız adrenalin sizlere mutluluk veren diğer hususlar olmaktadır. Ankara gibi büyük bir metropolde yaşayan kişilerin doğa ile iç içe bir zaman geçirmek için tercih edecekleri etkinlikler arasında ATV turları bulunmaktadır. Yılın 12 ay’ı boyunca yapabileceğiniz bu etkinlikler macera tutkunu kişilerin tercihine göre şekillenmektedir. Öyle ki bu turlar sizler için tek seferlik olmayacaktır. Sebebi akıp geçen zamanın içerisinde heyecan dolu dakikalar ile muhteşem bir macera yaşıyor olmanızdır. Öyle ki gezi masalınız uzman rehberler eşliğindeki Ankara ATV Safari Turları çok daha eğlenceli geçmektedir.

Türkiye’nin dört bir yanına yapacağınız seyahatlerde farklı etkinlikler bölgesel olarak sizlerin gezinizi renklendirmektedir. Bu anlamda günübirlik geziler dahil olmak üzere sizlerin enerjisini yükseltecek, heyecan ile daha zevkli bir gün geçirmenize olanak sağlayacak ATV turları ön plana çıkmaktadır. Başkent Ankara ile gezisini sürdüren kişilerin burada yapabileceği turlar söz konusu olmaktadır. Özellikle bu eğlenceyi daha yakından tatmak isteyen kişilerin adresi Ankara ATV turu muhteşem heyecanlara ortak olur.

Bölgesel açıdan çok geniş bir coğrafya ile sizlere mükemmel parkurlar sunan Ankara ATV safari turları standart olarak yapılmaktadır. Buna oranla size özel olarak farklı bölgelere özel geziler söz konusudur. Böylelikle ATV Turu Ankara arayışlarınızın adresi HTR Tour sizlere bulunmaz fırsatlar vermektedir. Öyle ki Ankara ATV safari fiyat araştırmaları sizlere en uygun ekonomik çözümler sunan bir gezi vaat etmektedir. Yılların tecrübesi ile en güzel alanlarda ATV Ankara Safari turu yapmak isteyenlere hizmet veren firma bu özelliği ile Türkiye’nin dört bir yanında turlar düzenlemektedir. Bunlardan biri de ATV Safari Ankara turudur. Özellikle Ankara ATV Turu fiyatları ile sizlere dilediğiniz Kuzey Ankara ATV turu imkanı buradan sağlanmaktadır.

Ankara ATV Safari Turları

Ankara ATV Safari Turları

Ankara ATV Turları Nerelere Yapılmaktadır?

HTR Tour programı ile Ankara bölgesinde bir çok bölgede ATV turları gerçekleştirilmektedir. ODTÜ’ye yakın olarak Çankaya, Eymir Gölü kıyısı bu heyecanı yaşayacağınız başlıca yerler olmaktadır.Bununla birlikte Kızılcahamam, Çamlıdere, Keçiören, Akyurt gibi bir çok Ankara ilçesinde turlara katılım sağlayabiliyorsunuz. Turlara katılımlarda ücretler kişisel olarak alınmaktadır. ATV başı ücret ödemesi söz konusu değildir. Bu anlamda en uygun fiyatlar ile teklif alabilmeniz için HTR Tour  en önemli adresiniz olmaktadır.

Ankara ve çevresinde yapılan ATV turu dört mevsim her gün yapılabilmektedir. Havanın durumuna göre eğlenceli bir zaman geçireceğiniz tur sevdikleriniz ile daha zevkli hale gelmektedir. Hatta kalabalık gruplar halinde yapılan turlar yüksek motor sesleri arasında, tozu dumana katarak yapılmaktadır. Özellikle yağmurlu havalarda ıslanmanın ayrı bir mutluluğu yaşanmaktadır. Öyle ki kalabalık arkadaş grupları ile katılmak adrenalin en üst seviyesine ulaşmanızda önemli roller oynamaktadır. Daha çok eğlence parklarına yakın bölgelerde yapılan Ankara ATV turları öncesi test sürüşleri gerçekleştirilmektedir. Burada aracın tanınması ve hareketi ile deneyim kazandırılması planlanmaktadır. Böylelikle ATV deneyimleri ile ehliyetine ihtiyaç duymadan muhteşem bir eğlencenin ilk adımını atabilirsiniz.

ATV Turu Ne Zaman Yapılır?

Bölgesel açıdan günün en güzel vakitlerinde ATV turu programı düzenlenmektedir. Bu anlamda programın altında imzası bulunan HTR Tour sizlere en güzel zamanları uygulamaktadır. Ancak sizlerin ve kalabalık grupların isteğine göre ATV turu zamanı ayarlanabilmektedir. Bu durum tamamen tur katılımcılarının talepleri ile yerine getirilmektedir.
Ankara ATV Safari Turları

Ankara ATV Safari Turları

ATV Turlarına Kimler Katılabilir?

Yüksek motor gücü ile zevkli bir gezinin yolu olan ATV turlarına katılımlar belli kişiler tarafından yapılabilmektedir. Bu anlamda turlara katılmak isteyenlerin merak ettiği hususlardan biri kimler katılabilir olmaktadır. ATV turunda aracı tek kişi kullanması halinde 16 yaşında olması gerekir. Ancak ATV’nin arkasında tura katılacakların yaşı 12 olmaktadır.

ATV Turu Ne Kadar Sürer?

Turlarda katılım zamanı olduğu gibi süreler yine katılımcılara göre değişiklik göstermektedir. Bu aşamada standart olarak yapılan turlar 30 – 40- 60 dakika olarak gerçekleştirilmektedir. Ancak istediğiniz gibi bu süreleri uzatma olanaklarınız söz konusudur.

ATV Turları Tehlikeli mi?

Güçlü motorları ile yüksek motor sesi sayesinde adrenalinizin yükseleceği gezilerde ATV turlarının tehlikeli olup olmadığı sorgulanmaktadır. Özellikle ilk kez araca binecek olan kişilerin endişeleri söz konusu olmaktadır. Ancak ATV turlarına katılacağınız araçlar güvenli araçlar olmakla birlikte katılmadan önce gerekli test sürüşleri gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda uzman rehberlerimiz sizlere tur ve araçlar hakkında gerekli eğitim tur öncesi sağlamaktadır. Böylelikle turunuz çok daha güvenli hale getirilmektedir.

ATV Turunda Neler Giyilmeli?

Katılacağınız ATV turunun mevsimi ve havasına göre bir kıyafet tercihiniz olmalıdır. Çok güneşli bir havada katılmanız olasılığına karşı güneşten korunmak için size gereken uygun kıyafetler tercih edilmelidir. Havanın güzel olması halinde su ve çamura bulanma ihtimaline karşı deniz kıyafetini tercih edenler olmaktadır. Ancak soğuk bir kış günüyse kalın giysiler sizlerin en önemli korumalarınız olur. Tur boyunca sizlere gözlük ve kask verilmektedir. Böylelikle ATV turunuz çok güvenli olarak yapılmaktadır.
Ankara ATV Safari Turları

Ankara ATV Safari Turları

ATV Turunda Yanınıza Almanız Gerekenler

Yağmurlu havalarda tura katılanların en çok ihtiyacı havlu olmaktadır. Tur ile gittiğiniz yerde havlu bulmanız mümkün olmayabilir. Bu anlamda tur sonrası ıslanmanız ihtimalini göz önünde bulundurarak yanınıza yedek kıyafetler alabilirsiniz. Hatta tur sonrası duş alma yerleri ile temizlenme olanağınız olacağı için yanınıza terlik almanız gerekmektedir. Bölgesel olarak doğal alanlarda turların gerçekleştiriliyor olması nedeniyle buralarda market, kafe gibi yerler bulamayabilirsiniz. Bu sebeple yoğun bir gezi sonrası ihtiyacınız olan su ve atıştırmalıklar olmaktadır. Özellikle enerji ihtiyacınızı karşılayacak atıştırmalıklar yanınıza alınmalıdır. Özellikle rahatsızlığı bulunan kişiler yanlarına tedavilerine yönelik ihtiyaçlarını alması önem arz etmektedir.

ATV Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Turlar ile arazi şartlarındaki heyecanlı ilerleyişler dört mevsim şartlarına göre yapılmaktadır. Bu anlamda rüzgarlı ve soğuk havalarda yapılacak etkinliklerde sizleri rüzgardan koruyacak kıyafetler tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun yanında yedek kıyafet, yedek ayakkabı alımı önemli olmaktadır.  Bununla birlikte günlük kişisel kullanımlardaki ihtiyaçlarınız mutlaka yanınıza alınması gerekecektir. Araçlarda en çok kullanılan uzuvlar kollar olmaktadır. Bu anlamda hareket halinde kollarınızın hareketini kısıtlayacak olan kıyafetlerden uzak durulması gerekir. Öyle ki çok daha hareketli bir gezinin yolu rahat olmaktan geçmektedir.

ATV Turuna Katılım İçin Ehliyet Gerekiyor mu?

Türkiye’de trafiğe çıkan tüm araçlarda plaka takılması zorunludur. Böylelikle plakalı araçların kullanımı ehliyete tabi olarak yapılmaktadır. Teknik olarak B2 ehliyeti ile kullanımı söz konusu iken yapılan çalışma ile dört çeker araç olması nedeniyle araba sınıflarına alınan bu araçlar için B ve E sınıfı ehliyet şartı aranmaktadır. Ancak ATV turları trafik ile karayolları dışarısında gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple Ankara ATV Safari turlarına katılmak için ehliyet zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Zira 16 yaşına kadar kişilerin kullanması mümkündür. Hafta sonu ve diğer tatil günlerinde en güzel zamanları sevdiklerinizle birlikte geçirebileceğiniz ATV turları Ankara’nın bir çok yerinde yapılmaktadır. Bu çerçevede size yakın bir yer tercih edebilirsiniz. Bunun yanında sevdiklerinizle birlikte kalabalık bir ATV turu yapmak sizlerdeki mutluluğu artıran etkenler olmaktadır. Bununla birlikte anılarınıza yeni geziler ile unutulmaz anılar eklemek için HTR Tour sizlere sayısız fırsatlar vermektedir.
Leave A Comment