Alanya ATV Turu

Dünya’nın en gözde tatil merkezi olan Antalya sizlere eşsiz bir tatil hizmeti sunmaktadır. Yorucu bir yılın ardından dinlencenin yanında en önemli husus aktiviteler olmaktadır. Böylelikle onlarca Aktivite sunan Antalya özellikle ATV turları ile ön plana çıkmaktadır. Uzun kıyı kenar şeridi ile tatilin adresi olan bölgede özellikle Alanya ATV Turu listenin ilk sırasında yer almaktadır.

Alanya bölgenin en büyük tatil merkezlerinden biri olmaktadır. Bu özelliği ile her yıl milyonlarca kişinin tatil yaptığı yerde etkinlikler ile aktiviteler aranan hususlar olmaktadır. Heyecanlı bir tatil ile dinlence Alanya ATV turu ile daha çok mutluluk vermektedir. Çok geniş bir coğrafyaya sahip olan bölgede ulaşım için kullanılan araçlardan biri ATV’ler olmaktadır. Bu anlamda turlara katılım kadar Alanya ATV kiralama hizmetini tatilini daha rahat geçirmek isteyenler almaktadır. Bu aşamada kiralama hizmeti kadar Alanya ATV Safari turu bölgenin her yerinde yapılmaktadır.

Alanya ATV ile tatilini yapanların gözde merkezlerinden biri olmaktadır. Özellikle uzun süreli tatile gelen kişilerin renkli bir ulaşım tercihi söz konusudur. Bunlardan biri de Alanya kiralık ATV hizmeti almak ile gerçekleştirilmektedir. Antalya ve çevresinde olduğu gibi Alanya bölgesinde tatil ve turlara katılmanın adresi HTR Tour ile sağlanmaktadır. Özellikle Alanya ATV motor kiralama ile turlara katılım için HTR Tour sizlere çevrimiçi hizmetler sağlamaktadır. Özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yoğun bir tatilciye ev sahibi yapan Alanya en gözde tatil yerlerinden biri olmaktadır. Böylelikle turlara katılım yoğun olarak gerçekleşmektedir. ATV turu ve diğer turlara katılabilmeniz için öncelik olan erken rezervasyon HTR Tour ile sağlanmaktadır. Böylelikle Antalya ile Alanya dinlencenin yanında muhteşem aktiviteler ile tatiliniz zenginlik kazanmaktadır.
Alanya ATV Turu

Alanya ATV Turu

Alanya ATV Tur Rotası

Kirlendikçe güzelleşen ATV turları özellikle çamur, dere yatakları ve tozlu yollarda daha eğlenceli olmaktadır. Su sebeple daha eğlenceli kılınması açısından özel parkurlar düzenlenmektedir. Tatiliniz esnasında yapacağınız aktivitelerin ilk sırasında yer alan ATV Alanya turlarına 12 yaşından itibaren katılım bulunmaktadır. Araçlar iki kişiliktir. Bu çerçevede fiyatlar araç üzerinden değil kişi üzerinden alınmaktadır. Bununla birlikte Alanya ATV turlarında;
  • Engebeli Toros Dağlarında ATV Motorları kullanılır,
  • Bölgedeki uygun yerlerde yüzme molaları ile serinlenilmektedir.
  • Toroslar ile ATV araçlarında fotoğraf çekimi ile anılarınıza zenginlik katılmaktadır.
  • Deniz kokusu ile çam ormanlarının kokusu eşliğinde hız ile adrenalin sizlere mutluluk verir.

Alanya bölgesinde yapılan turlara katılımlarda kişilerin taleplerine göre program yapılmaktadır. Size özel çizilen rotalar olduğu kadar standart rotalar ile parkurlar kullanılmaktadır. Özellikle hız yapmak isteyen kişiler özel parkur turları satın alması gerekmektedir. Gerekli güvenlik tedbirleri eşliğinde yapılan ATV Turu Alanya ile konvoylar halinde gerçekleştirilmektedir. Hatta bazı parkurlarda dere yatakları ve tatlı sular bulunmaktadır. Buralarda yüzme molaları verilmektedir. Turun yapıldığı zaman aralığının ortasında verilen yüzme molası sonrası yine eğlenceli dakikalar tur boyunca devam etmektedir. Alanya ile muhteşem bir coğrafyada sizlere patika yollarda Quad (ATV) imkanı veren turlar taleplere göre yapılmaktadır. HTR Tour rotaları ile gerçekleştirilen turlar sizler için en güzel yerler olmaktadır. Ancak hız tutkunları için özel parkurlar yapılmaktadır.

Turlara katılım ile tekrar yapmak isteyeceğiniz etkinliklerden biri ATV safari turu olmaktadır. Bu aşamada ATV turu Alanya ile çok daha cazip aktivitelerden bahsetmek mümkündür. Öyle ki Alanya ATV safari turu yorum yapan kişiler tekrar katılım sağlamak istediğiniz belirtmektedir. Zira eşsiz bir deneyim sizlere sunulmaktadır. Keyifli tatil ile etkinlik maceranın adresi olmaktadır. Yorucu ancak eğlenceli bir serüven ATV araçları ile sağlanmaktadır. Uygun bütçeler ile sizlere verilen ATV Turu hizmeti yılların tecrübesi ve deneyimleri ile birlikte HTR Tour ile verilmektedir. Online hizmet satın alabileceğiniz turlan Alanya ATV turu fiyatları açısından en cazip olanlarıdır.

 ATV Turu Ne Zaman Yapılır?

Gençlerin ve ruhu genç olanların katıldığı ATV turları yılın her günü yapılabilmektedir. Bu aşamada özellikle yaz aylarında Toros dağlarının çam ağaçları arasında en yoğun yapıldığı dönemdir. Sabahın ilk ışıkları ile yapıldığı gibi gün batımında gerçekleştirilmektedir. Günde üç seans olarak düzenlenmektedir. Ancak turlarda süre sizin isteğinize göre şekillenen hususlardan biridir.
Alanya ATV Turu

Alanya ATV Turu

ATV Turlarına Kimler Katılabilir?

Araba kullanımından farklı olarak bir deneyim sunacak olan ATV turuna araç kullanmasını bilmeyenler dahi katılabilmektedir. Bu anlamda ehliyet zorunluluğu yoktur. Kullanım için yasalar gereği 16 yaş sınırlaması bulunmaktadır. Ancak arka koltuktaki katılımcının yaşının en az 12 olması gerekmektedir.

ATV Turu Ne Kadar Sürer?

Alanya’nın muhteşem coğrafyasında katılacağınız ATV turu süresi 1-1,5 saat dilimde yapılmaktadır. Ancak tura katılanların isteğine göre farklı zaman dilimi ile bu süreler uzatılabilmektedir. HTR Tour programları ile her gün belli saatlerde seanslar halinde gerçekleştirilen turlardan bahsetmek mümkündür. Bununla birlikte tura katılanların talepleri ile size uygun rotalarda daha uzun turlar düzenlenebilmektedir.

ATV Turları Tehlikeli mi?

Bir motosiklete göre daha güvenli olan ATV kullanımları doğal olarak yorucu olabilmektedir. Özellikle tur öncesi gerekli eğitimler verilmektedir. Böylelikle araca oryantasyon sağlanmaktadır. Özellikle  kısa test sürüşleri yapılmaktadır. Verilen eğitimlerin başında gerekli uyarılara tamamıyla uyum sağlanması gerektiğidir. Burada toplu halde yapılan turlarda size profesyonel ekipler eşlik etmektedir. Bu ekipler ile rehberlere tamamen uyulması gerekir.
Alanya ATV Turu

Alanya ATV Turu

ATV Turunda Neler Giyilmeli?

Şehrin gürültüsü ve kalabalığından uzakta nefes alacağınız Alanya ATV turu fiyatları ile birlikte çok cazip kılınmaktadır. Bu anlamda tura katılan kişiler kıyafet olarak neler giymeli merak edilen hususlardan biridir. Tur öncesi mevsimine ve hava şartlarına göre sizlere bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bu aşamada yaz aylarında deniz kıyafeti tercih edilmektedir. Ancak soğuk ve rüzgarlı havalarda daha kalın giyecekler tercih edilmelidir. Tur boyunca toz ve su ile çamura karşı gözümüzü korumak için gözlük takılmalıdır. Bunun yanında güvenlik için önemli olan husus kask mutlaka takılması zorunludur.

ATV Turunda Yanınıza Almanız Gerekenler

Alanya ve diğer ATV turlarımızda ihtiyacınız olan başlıca önemli hususlar şunlardır:
  • Su ve Atıştırmalık yiyecekler
  • Tozdan korunmak için Gözlük, Bandana
  • Eşyalarınızı taşımak için sırt çantası
  • Güneş Kremi
  • Yedek Kıyafet
  • Havlu

ATV Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alanya ile muhteşem Toros dağlarındaki ATV turunuzda dikkate edilmesi gereken hususlar güvenlik açısından önemli olmaktadır. Burada sizlere verilen uyarılara tamamen uyulması önemli hususların başındadır. Öyle ki sizlere eşlik eden rehberlerin kurallarına uyulması gerekir. Aksi takdirde rehberler turları sonlandırma yetkisine sahip olmaktadır.

ATV Turuna Katılım İçin Ehliyet Gerekiyor mu?

Alanya tatilinizin en renkli etkinliği olan ATV turlarına katılım için ehliyet ihtiyacınız olmamaktadır. Bunun yanında araç kullanımı için bir belgeye ihtiyacınız yoktur. Ancak yaş gereği kullanıcının 16 ve arkasındaki yolcunun ise 12 yaşında olması gerekir. Küçük çocukların ebeveyn kontrolünde dahi olsa turlara katılması mümkün değildir. ATV araçlarında deneyim bulunması gerekmemektedir. Zira tur öncesi test sürüşü ile oryantasyon çalışması gerçekleştirilmektedir. Özellikle gaz ve fren ile kullanım eğitimi verilmektedir. Öyle ki direksiyon kontrolü ile iki kişinin binebildiği araçlar rahatlıkla kullanılmaktadır. Hatta bu kullanım size çılgınca gelecektir. Özellikle doğayla mücadele edeceğiniz araçlar arazi şartlarında agresif bir kullanım sağlamaktadır.

Leave A Comment