Kapadokya oniks taşı
Kapadokya’da sizi etkileyebilecek birçok farklı güzellik bulabilirsiniz. Doğal güzelliklerin sonsuz olduğu Nevşehir’de yeni bir bakış açısı önünüze açılıyor! Oniks, doğal taş veya İngilizce adıyla “Onyx” Kapadokya’nın değerli taşlarından biridir. Ürünlerinde veya dekorasyonda kullanan herkes tarafından sevilen bu taş yarı değerli taşlar arasında yer alır ve oldukça popülerdir. Rengi ve özellikleri ile göz dolduran Kapadokya oniks taşı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz yazının devamını okuyabilirsiniz.
Kapadokya Oniks Taşı Özellikleri
Oniks taşının özelliklerine baktığımızda birçok farklı alanla karşılaşırız. Öncelikle Oniks Taşı nedir sorusu akla gelebilir. İlk olarak, doğal bir taştır. Halk arasında siyah olarak bilinen bu taş siyahtan beyaza birden fazla renkte gelebilir. Yeşil oniks veya beyaz oniks ve mat oniks olarak mevcuttur. Blue Onyx Stone ve Pink Onyx Stone bulabilirsiniz. En çok tercih edilen rengin siyah Onyx Stone olduğunu söylemekte fayda var. Damarlı akik olarak da bilinir. Kuvars grubuna aittir. Kuvarsın genel formülü SiO 2’dir, ancak en popüler değerli taşlardan biridir. Burada Oniks Taşı olarak görünür. Camsı parlaklık en sevdiği özelliklerinden biridir. Böylece bir mücevher olarak vücutta veya gösterdiğiniz yerde çok şık duruyor.
Her taşın bir sertlik derecesi vardır. Bu taşların sertliği 6.5-7 arasında değişmektedir. Sertlik derecesi nedeniyle takı veya mücevher yapımı için çok uygundur ve bu alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca opaklığı nedeniyle ek değer kazanır.

Eğer “Sardonica” adlı başka bir taşa rastlarsanız, bunun kırmızı renkli bir oniks taşı olduğunu anlayabilirsiniz. Daha farklı renklerle de karşılaşabilirsiniz. Bu durumda şaşırmamanız tavsiye edilir. Kapadokya çok gelişmiş bir taş yönetimine sahiptir ve bu alanda da faaliyet göstermektedir.

 • Oniks Taşı
  Kapadokya Oniks Taşının Faydaları
  Görünüşleri tek başına bilekte, boyunda veya herhangi bir aksesuar olarak değerli veya yarı değerli taşların kullanımını etkilemez. Aynı zamanda insanlar bedenlerinde ve çevrelerindeki enerji ve enerji akışı için de bu taşları tercih etmektedirler. Her taşın kendi özel efektleri vardır. Peki, bu kadar tercih edilen bir taş olan oniks taşı, bileklik ya da takı olarak kullanıldığında ne gibi etkiler bırakır? Oniks taşı ne işe yarar veya enerjiye etkisi nedir? Bu soruların cevapları için makaleyi okumaya devam etmek isteyebilirsiniz.
  Gün içerisinde enerji verir ve yorgunluğun etkisini giderir.
  Olumlu düşünmenize yardımcı olur ve moralinizi yüksek tutar.
  Strese karşı topraklanmaya yardımcı olur.
  Çağımızın en ciddi hastalıklarından biri olan depresyonu azaltıcı etkisi vardır.
  Nazarla savaşır ve her zaman yanınızdadır.
  Zihni ve konsantrasyonu geri kazanmaya yardımcı olur.
  Bu, obezite ile savaşmanıza yardımcı olacaktır.
  Ayak hastalıkları üzerinde olumlu etkisi vardır.
  Kendinize olan güveninizi ve gerçekten sahip olduğunuz güveni artırır.
  Konsantrasyon için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere aktif olarak katılır.
  Kemik yapısı ve bozukluklarına karşı etkilidir.
  Bir erkek ve bir kadın arasındaki ilişkiyi güçlendirir.
  Göz tansiyonu gibi fiziksel rahatsızlıklarda etkilidir ve problemin olduğu yere yakın tutulması tavsiye edilir.

  Оникс Камень
  Oniks Taşı
  Oniks taşı ne işe yarar?
  Bilinen tüm özellikleri göz önüne alındığında Oniks Taşının faydalarının kişi üzerinde büyük etkisi vardır. Rahatsız olan bölgenin yakınında ve ayrıca kemikler veya eklemler gibi rahatsız edici yerlerin yakınında tutulması tavsiye edilir. Bu, çoğu hastalıkta gerçekten rahatlatıcı bir etkiye sahip olabileceğini göstermektedir.
  Fiziksel rahatsızlıkların yanı sıra ruhsal iyileşme ve dengeye olan tutkusuyla da gönülleri fetheder.
  oniks taşı nasıl temizlenir
  Oniks taşı vücuda kolye veya diğer aksesuarlar şeklinde takıldığında işlevini yerine getirir. Yukarıda belirtilen enerji üzerinde impulslar gerçekleştirir. Ancak bunun da güncellenmesi gerekiyor. Peki, hem ilk aldığınızda hem de düzenli olarak hangi temizleme yöntemini uygulamanız gerekiyor? Oniks taşı nasıl temizlenir diye sorarsak yazının devamında bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.
  İlk olarak, doğal taşları temizlemenin farklı yolları vardır. Oniks taşı için ilk temizleme yöntemi akan su ile temizleme yöntemidir. Akan su altında yıkanan taşlar 4-5 dakika içinde temizlenir. Diğer bir yöntem ise doğal taşları deniz veya tuzlu suda bekletmektir. Deniz veya tuzlu suda 10 dakika bekletilen taşlar temizlenir.

  Damlatma yöntemi en uzun olanlardan biridir. Saksıya gömdüğünüz taşınızı daha sonra temizlemek için 24 saat suda bekletebilirsiniz. Tütsü temizleme genellikle düşük sertlikte ve hassas taşlar için bir seçenektir. Sadece yanan tütsünün yanına koy. Son seçim yöntemi tuz lambası temizliğidir. Tuz lambasının etrafındaki nispeten küçük taşlarınız temizlenir.

Оникс Камень
Oniks Taşı
Oniks taşı – ne işaretinin bir taşı
Kapadokya oniks taşı, yüzük veya tespih gibi birçok takı ve aksesuarda karşımıza çıkıyor. Doğal taşların hayatımız ve enerjimiz üzerindeki etkisi göz ardı edilemez. Peki günlük hayatımızda rahatlıkla kullanabileceğimiz bu taşla en uyumlu burç hangisidir? Oniks taşına hangi burç tercih edilmeli veya Oniks hangi burç taşına atfedilir?
En popüler doğal taşlardan biri olan oniks, çoğu Aslan gibi İkizler ve Oğlak ile de uyumludur. Bunlara ek olarak bazı kaynaklarda toprak burcuna tercih edilmesi gerektiği yazılıdır. Toprak burçları Boğa, Başak ve Oğlak’tır. Ayrıca uyumlu olduğu çakra da kök çakradır. Kontrol ve denge etkisi olan kaygı azaltıcı bir ajandır. Yoga, meditasyon veya çeşitli ritüellerde kullanıma çok uygundur.
Ama sonuçta tüm zodyak işaretleri ile uyumludur.
Kapadokya ve oniks taşı
Daha önce de belirtildiği gibi Kapadokya her türlü hazineyi saklayan bir ortamdır. Gezmeniz gereken sadece muhteşem bacalar, yeraltı şehirleri veya vadiler değil, aynı zamanda eşsiz bir doğa ve atmosfer var. Nevşehir’de hissedeceğiniz bu yabancı ama nefes kesici enerji yoğunluğu ve gizemli atmosferin nedeni oradaki taşlarda yatıyor.
Oymalı taşlarda bile yaşamı ve insan yaşamını başlatan ve sürdüren Kapadokya, içerdiği taşlar nedeniyle gözden kaçırılmamalıdır. Ağırlıklı olarak kiliselerde ve yerleşim alanlarında kullanılan süslemeler göz önüne alındığında, doğal taşlara olan talep artmaktadır. Doğal taşlar, turistlerin en çok görmek istediği eşyalardan biridir. Bu taşlar hem Kapadokya’nın bir hatırası hem de doğadan alıp yanınıza alabileceğiniz bir hatıra. Dekoratif amaçlı veya aksesuar olarak kullanılabilecek taşlardan biri olan oniks taşı Kapadokya’da bolca bulunur. Daha önce bölgede üretim sadece küçük atölyelerde yapılıyorsa, şimdi daha büyük işletmeler onlara katıldı.

Bölgede hala küçük işletmeler var. Gittiğiniz hemen hemen her durakta bu mağazaları bulabilirsiniz. Bazı turların bir parçası olarak çömlek atölyelerine geziler düzenlenebilir. Bu atölyeler ve mağazalar hakkında daha fazla bilgiyi çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Kapadokya’nın cevheri Oniks Taşı’nı deneyimlemek istiyorsanız Mavi Tur, Kırmızı Tur veya Yeşil Tur alternatiflerine mutlaka göz atmalısınız. Peki nedir bu turlar? Taş tedavisinde neden tercih edilmelidir? Bu konuyla ilgili ayrıntılar için makaleyi okumaya devam edebilirsiniz.

Оникс Камень
Oniks Taşı
Kapadokya Mavi-Kırmızı-Yeşil Turu
Bu günlük turların her birinin kendi güzergahı vardır. Yürüyüş rotalarının yanı sıra Kapadokya kültürü de etkileniyor. Oniks Taşı ve Kapadokya Bağını görmek için bu turlardan birini seçmek mantıklı. Çömlek atölyelerinin yanı sıra taş işleme atölyelerini de ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bazı atölyelerde kendi sanatınızı da keşfedebilirsiniz. Kültürlü olmanın yanı sıra aktivitelerle meşgul olmak ve hayatınıza renk katmak çok hoş bir duygu. Belki yeni hobinle burada tanışır ve kendini geliştirirsin.
Turlar hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanarak bağlanabilirsiniz. Belki hayalinizdeki turu burada yakalama şansınız olur!
Oniks Taşı Anlamı
Hayatta sahip olduğunuz şeylerin birçok anlamı vardır. Bazen bu malzemelerin anlamlarının hayatın içinde olmasını istersiniz. Ayrıca doğal taşlar gibi hayatımıza aldığımız ve enerji olarak yüklediğimiz parçaların değerleri de çok önemlidir. Böylece her ikisinin de hayatta bir yeri vardır ve anlamları ile ilişkilendirilebilir.
Oniks taşı en popüler doğal taşlardan biridir. Yukarıda belirtildiği gibi, birçok etkisi vardır. Anlamları söz konusu olduğunda oldukça dikkat çekicidir. Antik çağda ayırıcı taş olarak anılsa da bugün sırrı daha da netleşmiştir. Oniks taşı özelliğinden dolayı şans ve cesaret getirir. Bu yüzden onun birçok seçeneği var.
Gerçek bir oniks taşı nasıl belirlenir
Doğal taşlar eski çağlardan beri enerjiyi manipüle etmek için kullanılmıştır. Çoğu ritüel, arınma veya meditasyon sırasında rehber olarak tercih edilir. Vücudu dengelemek veya eksik kısımları dengelemek için yakın tutulur. Bazen aksesuar olarak bazen de dekoratif amaçlı kullanılırlar. Taşların satıldığı yerlerde birçok taş pahalı veya ucuza alınabilir. Tüm bunlar dikkate alındığında belki de en önemli noktalardan biri öne çıkıyor. Ortaya çıkan taş gerçekten doğal mı?
Doğal taşlarda en önemli noktalardan biri de ağırlıklarıdır. Alınan taş çok hafifse akıllarda şüphe oluşması doğaldır. Ayrıca taşların sertlik derecesine bağlı olarak kaşınma ve soyulmalara da dikkat edilmelidir. Taşınızda soyulma varsa, taşın sahte olma ihtimali vardır.
Oniks taşı suya girer mi?
Çoğu doğal taşın kullanımı büyük önem taşımaktadır. Enerjinizle uyumlu olmasını istiyorsanız, birçok insan ona dokunmamalıdır. Ayrıca, düzenli olarak temizlenmeleri ve temizlenmeleri gerekir. Yukarıda belirtildiği gibi, böyle bir durum için belirli kriterler vardır. Böyle önemli bir durumda, birkaç soru var. Bunlardan biri su ve doğal taşın temasıdır.

Bu konuda herhangi bir şekilde veya hiçbir şekilde zararı olduğu söylenemez. Aksine yukarıda da bahsettiğimiz gibi toprakla temizlendikten sonra tozu almak için suda bekletilebilir. Aslında çoğu temizleme yöntemi su kullanılarak gerçekleştirilir. Birçok insan temizlik için suyu tercih eder.

Oniks Taşı
Kapadokya Oniks Taşı Fiyatı
Aslında fiyat aralığı taşın boyutuna ve işlenmesine göre değişebilmektedir. Kesin fiyat vermenin yanlış olduğunu söylemekte fayda var. Aldığınız taşın boyutuna ve işlenmesine, rengine ve ne olduğuna bağlı olarak fiyat seviyesinin değişmesi olasıdır. Yani bileklik mi yoksa havan mı aldığınıza göre farklılık olması çok doğal. Ancak tüm bu seçenekler arasında bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz taşı bulmanız da eşit derecede olasıdır. Oniks taşı fiyat detaylarını da önceden internetten araştırarak tahmin edebilirsiniz. Onyx Stone tespihleri ​​ve beğendiğiniz diğer aksesuar modellerini Kapadokya’daki taş dükkanlarından satın alabilirsiniz.
Leave A Comment